Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Save išgydžiusios kūno terapeutės Rasos Mažionienės patarimai: kokios emocijos sukelia kokias ligas

Medicininį išsilavinimą turinti Rasa Mažionienė po nesėkmingo bandymo savo sveikatą patikėti kolegoms patyrė akistatą su mirtimi. Šis išgyvenimas visiems laikams pakeitė moters vertybes ir gyvenimo būdą. Žmogaus pažinimo centro „Vaiska“ įkūrėjos raktas į gerą sveikatą ir laimę – jausmų terapija, kurią ji derina su masažo technika, padedančia atrasti kūne, kokias emocijas žmogus užspaudžia.

Pilvo apačia – pasitikėjimo savimi zona. Tuo tarpu sloga siejama su baime ir nenorėjimu būti tam tikrose situacijose. Taigi kuo daugiau džiaugsimės, kuo dažniau neigiamas emocijas transformuosime į teigiamas, tuo būsime sveikesni.

Laimė yra jausmas, kuris tik iš dalies priklauso nuo aplinkybių. Kai tu neprisiriši prie aplinkybių, kurios turi daryti tave laimingą, atsiranda vidinis lankstumas. Situacijoje aš esu tokia, kokios manęs reikia, kad būčiau adekvati, negalvoju, kaip aš atrodysiu, o jei išgirstu ką nors nemalonaus ir sureaguoju, ieškau, kas yra ne taip su manimi, o ne su tuo žmogumi.

Savianalizė tampa tokia pat natūrali, kaip vaikščiojimas. Taigi kuo greičiau išmoksite gyventi veidrodžio principu, kad aplinka – tik jūsų atspindys, tuo bus gyventi paprasčiau.

Taip pat patariu būti atsargiems su savo norais ir svajonėmis. Turėjau tokį atvejį – moteris išgyveno labai sunkias skyrybas ir praktiškai pasižadėjo gyventi dėl vaikų. Vaikai buvo jos išsigelbėjimas. Per tą laiką ji nusiramino, susirado kitą žmogų, sukūrė su juo šeimą, bet kai vaikai užaugo, jai prasidėjo didelės problemos su sveikata, nes įsijungė kadaise paleista programa...

Taip pat skaitykite: Daugiau laisvės ir pasitikėjimo teikiantis gyvenimas per 4 savaites

– Tačiau gyvenime turime daryti daugybę dalykų, kurie mums neteikia džiaugsmo...

– Dažnai užduodu klausimą, kas yra laisvė, ir žmonės negali atsakyti. O juk tai visiška atsakomybė už savo gyvenimą, todėl jos bijoma, nes išnyksta gyvenime kaltieji. Viskas priklauso tik nuo tavęs.

Dažnai sakoma: man nepatinka, bet aš privalau. Yra keli kertiniai klausimai, kuriuos nuolat reikia sau užduoti: kur aš dabar esu, kaip jaučiuosi, ką veikiu ir kodėl aš tai darau, ypač, jeigu man tai nepatinka, nes kūnas gyvena tik džiaugsmo hormono sąskaita. Siela sako „ne“, protas sako „reikia“, o kūnas serga, nes tai, ką jis daro, jo veiksmai neatitinka sielos pasiųsto impulso.

Dažnai užduodu klausimą, kas yra laisvė, ir žmonės negali atsakyti. O juk tai visiška atsakomybė už savo gyvenimą, todėl jos bijoma, nes išnyksta gyvenime kaltieji. Viskas priklauso tik nuo tavęs.

Jei yra situacijos, kai tu nenori daryti, bet reikia, turi atrasti prasmę: galima nuspręsti vystyti kokią nors savybę, pasižiūrėti, kiek yra kantrybės ir pan.

Kaip suprasti, kad pavyko? Išsiskiria papildomas energijos kiekis, t. y. įsijungia antrasis kvėpavimas. Jei vis dėlto tai mums per sunku, po tokios veiklos būtina save apdovanoti – kūnui reikia materijos, tai, kas jam patinka: putų vonia, porcija ledų ir pan. Jei niekas nepadeda, reikia užduoti klausimą, kodėl man patinka daryti tai, kas man nepatinka.

– Kaip su emocijomis susijusios širdies ligos?

– Atsiranda dėl nemokėjimo reikšti džiaugsmo. Be to, jeigu kyla problemų su širdimi, būtina peržiūrėti santykius su mama. Nieko neišspręsi, kol nepriimsi mamos savyje. Su jausmų ignoravimu susijusios ir onkologinės ligos, skydliaukės ligos.

Reikia žinoti, kad ir džiaugsmo, ir skausmo durelės yra vienerios. Kai imame džiaugtis, kartu į viršų išplaukia ir skausmas. Todėl normalu, kai iš džiaugsmo verkiame. Šį skausmą reikia tiesiog paleisti. Bet tuomet išlenda nuoskaudos, prisiminimai, ir tai gerai. Reikia kuo greičiau jas užsirašinėti, kad vėliau atleistume.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rasa Mažionienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rasa Mažionienė

Reikia žinoti, kad jeigu mes iš tiesų atleidome, net neprisimename situacijos. Jeigu manome, kad atleidome, bet prisimename, vadinasi, tik nugrūdome nuoskaudą giliau. Išmokime džiaugtis viskuo aplink – gamta, architektūriniais statiniais, žmonėmis...

Beje, skydliaukę labai gerai gydo vaikiškas juokas. Mano patarimas – įsirašyti penkiolika minučių šio juoko ir kasdien klausytis, kol patys pradėsite juoktis. Tai nereali terapija.

Jeigu kyla problemų su širdimi, būtina peržiūrėti santykius su mama. Nieko neišspręsi, kol nepriimsi mamos savyje.

Tulžis, kepenys, kasa, plaučiai taip pat yra emocijų organai. Juose kaupiasi emocijos tuomet, kai nerealizuojame savo norų, kurie yra mūsų galimybėms, bet nusprendžiame, kad jau gyvenime nieko nepakeisime, arba noras juokingas, kad gėda kam ir pasakyti, arba jo imsimės, kai išeisime į pensiją ar per kitas atostogas. Nerealizuodamas savo norų, žmogus pyksta ant savęs arba ant aplinkos, todėl sutrinka kepenys. Tuo tarpu tulžis susijusi su laisvės varžymu.

Taip pat skaitykite: Metas pokyčiams: 11 dalykų, kuriuos privalote liautis darę tuojau pat

Pagrindinė problema – žmonės per daug galvoja apie tai, ką apie juos pasakys kiti, ir bijo atsiverti. Dažnai sakoma, kad jeigu atsiversiu, mane sutryps. Bet atsiverti ir būti pažeidžiamam – du skirtingi dalykai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Reklama
Top 5 „Dreame“ dulkių siurbliai 2024
Užsisakykite 15min naujienlaiškius