Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 28, 10:30

Startavo nauja tinklalaidė apie kraujo vėžį: sieks padėti priimti ligą, įkvėpti

Birželio 28 d. startavo nauja tinklalaidė „Nenutylėta. Atviri pokalbiai apie kraujo vėžį“. Tinklalaidės idėjos sumanytoja ir įgyvendintoja – asociacija „Kraujas“, kuri vienija kraujo ligomis sergančius ar sirgusius asmenis, jų artimuosius, medicinos specialistus ir kitus žmones, palaikančius organizacijos veiklą.
Pacientė
Pacientė / 123RF.com nuotr.

„Šiandien galime klausytis tinklalaidžių įvairiausiomis temomis. Daugelis žmonių teikia pirmenybę būtent joms, o ne straipsniams ar tinklaraščiams, nes laidų patogu klausytis atliekant namų ruošos darbus, mankštinantis, vaikštant lauke ar įstrigus spūstyje.

Galvojant apie asociacijos narius, kai dalis besigydo ligoninėje, laukia tyrimų poliklinikoje ar šiuo metu neturi jėgų skaityti, nauja tinklalaidė – patrauklus, lengvai pasiekiamas būdas gauti daugiau informacijos“, – asociacijos „Kraujas“ pranešime spaudai sakė vadovė Ieva Drėgvienė.

Asociacijos „Kraujas“ nuotr./Ieva Drėgvienė
Asociacijos „Kraujas“ nuotr./Ieva Drėgvienė

Pasak jos, nors egzistuoja šimtai tūkstančių tinklalaidžių, specializuotos laidos apie kraujo ligas ir su jomis susijusias temas nėra.

„Onkohematologinės ligos vis dar yra neatrasta erdvė tinklalaidžių industrijoje ir tai yra pirmoji specializuota tinklalaidė šia tema Lietuvoje. Galbūt pacientų organizacijai tai mažiau įprasta, bet mes nuolat siekiame pasiūlyti įdomių veiklų, kurios atitiktų šiuolaikinio gyvenimo būdo poreikius.

Net tarptautinėje bendruomenėje neretai išsiskiriame tuo, jog pirmieji pradedame kalbėti tam tikra tema ar įgyvendiname novatoriškumu šioje specifinėje srityje pasižymintį projektą“, – kalbėjo I.Drėgvienė.

Tinklalaidėje su įvairiais pašnekovais – nuo gydytojų, psichologų iki kraujo vėžiu sergančių žmonių bei jų artimųjų – bus kalbamasi apie šią onkologinę ligą ir su ja susijusius aspektus.

Čia vėžį išgyvenę žmonės dalinsis savo patirtimi, emociniais iššūkiais ir gyvenimo pokyčiais ligos gydymo metu bei po jo, klausytojai išgirs artimųjų pasakojimus apie tai, kaip vėžio diagnozė paveikė jų gyvenimą, pokalbius su gydytojais, psichologais ir kitais medicinos specialistais, kurie pateiks įvairių patarimų, informacijos apie kraujo vėžį, gydymo galimybes, mitybą, fizinį aktyvumą, emocinę sveikatą.

Tinklalaide „Nenutylėta. Atviri pokalbiai apie kraujo vėžį“ yra siekiama ne tik suteikti daugiau informacijos apie kraujo ligas bei su jomis susijusias problemas, bet ir padėti priimti ligą, įkvėpti drąsos, parodyti, kad, nors gyvenimas, sužinojus kraujo vėžio diagnozę, gali pasikeisti, jis tikrai nesustoja, gali džiuginti ir būti visavertis.

Nepaisant to, jog tinklalaidės turinys yra susijęs su kraujo vėžiu, klausytis jos kviečiami ir tokios patirties neturintys žmonės, kurie nori geriau suprasti onkologinės ligos ypatumus, su liga susidūrusius asmenis bei jų patiriamus gyvenimo pokyčius.

2022 m. planuojama sukurti ir publikuoti šešis tinklalaidės „Nenutylėta. Atviri pokalbiai apie kraujo vėžį“ epizodus kaskart nagrinėjant naują temą. Epizodai bus publikuojami kartą per mėnesį, jie bus skelbiami įprastose tinklalaidžių viešinimo platformose.

Daugiau informacijos apie tinklalaidę ir visus jos epizodus rasite asociacijos „Kraujas“ internetiniame puslapyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką