Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentės pasikliauja patikimesne – ilgalaike kontracepcija

Hormoninės minispiralės poveikis organizmui švelnesnis nei kontraceptinių tablečių, kurių reikia suvartoti žymiai didesnį kiekį.
Hormoninės minispiralės poveikis organizmui švelnesnis nei kontraceptinių tablečių, kurių reikia suvartoti žymiai didesnį kiekį.
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Šiemet Lietuvos vaistinėse pasirodžiusi hormoninė minispiralė sparčiai populiarėja tarp jaunų ir aktyvių moterų, ypač į užsienį mokytis išvykstančių studenčių, kurioms artimiausius keletą metų būtina efektyvi, patogi, gerai toleruojama kontracepcija.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Bene labiausiai merginas ir moteris patraukiančios minispiralės savybės – iš seksualinio gyvenimo nedingsta spontaniškumas, nereikia kas vakarą, savaitę ar mėnesį jaudintis, ar niekas nepamiršta. Priešingai nei vartojant kontraceptines tabletes, minispirale nereikia nuolat rūpintis. Gydytojo įvesta į gimdą ji kasdien užtikrina apsaugą nuo neplanuoto nėštumo iki 3 metų. Tai lemia didesnį hormoninės minispiralės patikimumą nei visų trumpalaikių kontracepcijos metodų, tačiau taip pat neatima iš moters galimybės ateityje pastoti.

Kaip veikia hormoninė minispiralė?

Plastikinį ir lankstų T formos rėmelį į moters gimdą ginekologas įdeda įprastos procedūros metu. Kadangi hormoninė minispiralė itin maža (28x30 mm), procedūra daugeliui moterų neskausminga, priemonę gali naudoti ir jaunos moterys.

Nuo pat pirmos įdėjimo dienos hormoninė minispiralė išskiria nedideles dozes hormono levonorgestrelio, kuris yra naudojamas ir kituose kontraceptikuose. Kadangi hormonas išskiriamas tiesiai į gimdą, jo reikia gerokai mažiau nei įprastose kontraceptinėse priemonėse. Pavyzdžiui, vienoje sudėtinėje kontraceptinėje tabletėje gali būti 50–150 mikrogramų levonorgestrelio hormono, o minispiralė per parą išskiria apie 6 mikrogramus šios medžiagos. Mažas veiksliosios medžiagos kiekis ir vietinis poveikis gimdoje lemia gerą kontraceptiko toleravimą.

Kaip hormoninė gimdos spiralė apsaugo nuo neplanuoto nėštumo:             

– Sutirština gimdos kaklelio gleives ir neleidžia spermatozoidams pasiekti gimdos.                              

  – Slopina gimdos gleivinės vešėjimą ir nesudaro palankios terpės kiaušialąstei.                                         

– Mažina spermatozoidų judrumą ir jų galimybes apvaisinti kiaušialąstę.

Hormoninės spiralės veikimo principas
Hormoninės spiralės veikimo principas

Populiarėja visame pasaulyje

Dėl mažesnio hormonų poveikio organizmui ir didelio patikimumo (net iki 99 proc.) hormonines spirales renkasi vis daugiau moterų ir merginų visame pasaulyje. Žinoma, lytiniu keliu plintančių ligų prevencijai vis dar nepakeičiamas prezervatyvas, tačiau turint pastovų partnerį daug paprasčiau įsidėti nejaučiamą ir veiksmingą minispiralę.

JAV veikianti Pediatrijos akademija šiemet paskelbė, kad gimdos spiralė yra geriausias apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo metodas paauglėms – daugiausiai dėl to, jog šios kontraceptinės priemonės neįmanoma pamiršti vakarėlio metu ar aistros akimirką. Dėl vartotojų neatsakingumo kitos kontraceptinės priemonės turi tik maždaug 91 proc. veiksmingumą, spiralės – 99 proc. Lietuvoje paauglėms skirti gimdos spirales kol kas neįprasta.

Vyresnės moterys taip pat vis dažniau įvertina gimdos spiralių poveikį. A. Guttmacherio instituto skaičiavimais, nuo 2009 m. šio metodo naudojimas JAV išaugo 400 proc.: jas naudojančių moterų padaugėjo nuo 2,4 proc. iki 8,5 proc.

Informuoti – gydytojų pareiga

Dalis moterų nežino apie visus galimus kontracepcijos metodus. Kai kurie iš jų gali būti joms tinkamesni ir patogesni už tuo metu naudojamą. Dėl šios priežasties gydytojai moterims privalo suteikti informaciją apie visus prieinamus kontracepcijos metodus ir padėti pasirinkti tinkamiausią.

Priežastys pasirinkti hormoninę minispiralę:

Gydytojai moterims privalo suteikti informaciją apie visus prieinamus kontracepcijos metodus ir padėti pasirinkti tinkamiausią
Gydytojai moterims privalo suteikti informaciją apie visus prieinamus kontracepcijos metodus ir padėti pasirinkti tinkamiausią

– Ši kontracepcijos priemonė veikia ilgai ir nesukelia ilgalaikių padarinių vaisingumui.  

– Šios priemonės efektyvumas, kaip ir kitų hormoninių spiralių, yra 99 proc. ir toks išlieka visą naudojimo laiką – iki 3 metų.  

– Šios priemonės moteriai nereikia nuolat prisiminti, dėl to nedaroma vartojimo klaidų, kas dažnai pasitaiko geriant tabletes.   

– Minispiralė išskiria itin mažą hormono levonorgestrelio dozę, dėl to ji gerai toleruojama, ją galima vartoti net žindant kūdikį.

VIDEO: Ginekologės ir pacientės pokalbis apie ilgalaikę kontracepciją

Daugiau: www.minispirale.lt

Straipsnį ir filmą parėmė UAB „Bayer“

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Sveikata Moteris
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką