Dabar populiaru
VVSB

Naujausios

Publikuota: 2017 spalio 31d. 13:48

Vilniuje organizuojama didžiausia mokyklų sporto šventė

Vaikas žaidžia beisbolą
Manto Gudzinevičiaus nuotr. / Vaikas žaidžia beisbolą

Lapkričio 12 d. Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su viešosiomis įstaigomis „Sportas ir poilsis“(Sportima) ir „Sveikas miestas“ pirmą kartą inicijuoja didžiausią mokyklų sporto šventę. Joje gali dalyvauti visų Vilniaus mokyklų, gimnazijų, progimnazijų moksleiviai. Apie svarbiausius šventės renginius pasakoja jos organizatoriai.

Renginys parodys, kokios veiklos mieste reikia

VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas teigia, kad jau seniai diskutuojama, ką moksleiviai veikia po pamokų, kokia veikla juos galima sudominti, keliamas vaikų sergamumo ir kiti svarbūs klausimai. Gerėjant mokinių fizinei sveikatai, išauga jų mokymosi rezultatai, socializacija, stiprėja motyvacija sportuoti.

„Ryšys jau prarastas. Mes nebežinome, kuo kvėpuoja šiandieninis jaunimas,

Norime supažindinti su japonų, kinu, brazilų filosofijomis, parodyti, kas yra karatė, imtynių sportas ir kt. Apskritai labai smagi pramoginė, pažintinė sekmadienio diena, kurioje bus daugybė trenerių ir jie atskleis, kaip saugiai sportuoti, kokią sporto rūšį pasirinkti.

kas jam įdomu ir patrauklu, ką moksleiviai veikia po pamokų, kokių renginių jiems reikia. Aš esu dviejų mergaičių tėtis ir matau, kad jos tampa tai vieno, tai kito dalyko gerbėjomis. Reikia būti operatyviems ir rasti bendrą kalbą su vaikais. Lygiai taip pat svarbu atrasti ryšį su mokytojais, kad visi efektyviau dirbtume. Kita vertus, kai sostinėje per 100 mokyklų, kuri kiekviena yra unikali, visas apkeliauti yra gana sudėtinga. Taigi pasistengėme suburti visus – vaikus, tėvus, mokytojus, trenerius – po vienu stogu ir vieną sekmadienį skirti bendravimui bei sportui“, – sako M. Paulauskas.

Jo teigimu, tai bus proga patikrinti, kokios strategijos reikia miestui, kalbant apie moksleivių užimtumą ir sveikatą.

Vytauto Dranginio nuotr. /Moksleiviai šokinėja ant batuto
Vytauto Dranginio nuotr. /Moksleiviai šokinėja ant batuto

„Viliuosi, kad projektas pasiteisins ir jis bus tęstinis“, – teigia sveikos visuomenės idėjas propaguojančios įstaigos vadovas. Jis priduria, kad ateities planuose yra daugybė sveikatingumo renginių moksleiviams po atviru dangumi, juolab erdvių Vilniaus mieste tam netrūksta.

Programa: nuo šaudymo iš lankų iki masinio pikniko

Lapkričio 12-osios sekmadienis Vilniaus moksleiviams turėtų būti smagus.

Rodos, dar visai neseniai dauguma moksleivių domėjosi ir lankė kovos menus - šiandien sportą pakeitė kompiuteris. Tad mokyklų sporto šventėje moksleiviai galės supažindinti su japonų, kinu, brazilų filosofijomis, sužinos, kas yra karatė, imtynių sportas ir kt. Pažintinę sekmadienio dieną bus daugybė trenerių ir jie atskleis, kaip saugiai sportuoti, kokią sporto rūšį pasirinkti.

Niekada laisvalaikiu nesportuojančių ir nesimankštinančių Vilniaus mokinių buvo kiek daugiau nei 7 proc. Beje, ne pamokų metu berniukai sportavo dažniau ir daugiau laiko nei mergaitės.

„Moksleiviai galės pažaisti futbolą ar diskgolfą, pašokinėti ant batuto, pašaudyti iš lankų – viską net sunku išvardinti. Programa tikrai turininga, – tvirtina VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius. – Be to, vyks specialių seminarų mokiniams apie įvairias sporto šakas, rungtyse ir konkursuose savo jėgas galės išbandyti skirtingų klasių moksleiviai. O šventės kulminacija – masinė moksleivių mankšta su žinomais šalies diskžokėjais, koncertas ir mokyklų piknikas, kuriame bus sveikų užkandžių ir gėrimų“.

2016 m. visose Lietuvos savivaldybėse vyko Mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimas. Tyrime dalyvavo 38 633 penktų, septintų ir devintų klasių mokiniai (iš jų – 1078 sostinės mokiniai). Tyrimo rezultatai atskleidė esamą mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos situaciją: sveikatos vertinimą ir laimingumą, sveikatos elgseną (fizinį aktyvumą ir pasyvų laisvalaikį, mitybos įpročius), rizikingą elgesį (žalingų sveikatai įpročių paplitimą, atšvaitų nešiojimą, saugos diržų segėjimą, patyčių paplitimą ir pan.).

Mokinių fizinis aktyvumas nepakankamas

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Žydra Ikamienė sako, kad šio tyrimo rezultatai tik patvirtino, jog mokinių fizinis aktyvumas yra nepakankamas. Vilniaus mieste mokyklinio amžiaus vaikų, kurie kasdien ne pamokų metu sportuoja apie 60 min. ir ilgiau dalis – 6,6 proc. (Lietuvos savivaldybėse – 9,7 proc.).

O šventės kulminacija – masinė moksleivių mankšta su žinomais šalies diskžokėjais, koncertas ir mokyklų piknikas, kuriame bus sveikų užkandžių ir gėrimų.

Kasdien laisvalaikiu mankštinasi ir sportuoja 15 proc. Vilniaus mokinių, kas penktas mokinys 4–6, kas trečias 2–3 kartus per savaitę. Niekada laisvalaikiu nesportuojančių ir nesimankštinančių Vilniaus mokinių buvo kiek daugiau nei 7 proc. Beje, ne pamokų metu berniukai sportavo dažniau ir daugiau laiko nei mergaitės, o vyresnių klasių moksleiviai – daugiau laiko per savaitę nei jaunesnių klasių mokiniai.

Paplitęs pasyvus laisvalaikio leidimo būdas

Tyrimo organizatoriai aiškinosi, kiek moksleiviai darbo dienomis ir savaitgaliais žiūrėjo televizorių, filmus, vaizdo įrašus („Youtube“ ir DVD), naudojosi asmeniniu kompiuteriu, žaidimų automatais, planšetiniais kompiuteriais ar išmaniaisiais telefonais.

Manto Repečkos nuotr. /Karate treniruotė
Manto Repečkos nuotr. /Karate treniruotė

„Analizuojant tyrimo rezultatus nustatyta, kad 17,6 proc. Vilniaus mokyklinio amžiaus mokinių vidutiniškai 4 ir daugiau valandų per dieną žiūri televizorių, žaidžia kompiuteriu (Lietuvoje – 19,4 proc.). Kas penktas Vilniaus mokinys apie 3–4 ir daugiau valandų, kas ketvirtas – apie 2 val. per dieną savo laisvalaikio praleidžia pasyviai. Nustatyta, kad laisvalaikį pasyviai leidžia didesnė vyresnių klasių moksleivių dalis“, – tyrimo rezultatus komentavo Ž. Ikamienė.

Daugiau dėmesio sveikai gyvensenai

Tyrimo rezultatai rodo, kad kas penkto mokinio nuomone (17 proc.) jo mokykloje skiriama per mažai dėmesio sveikos gyvensenos pagrindams, 13 proc. apklaustųjų teigė, kad per mažai dėmesio skiriama fiziniam aktyvumui. Ž. Ikamienė primena, jog Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, žmogaus sveikatą 20 proc. lemia genetika, 20 proc. – aplinka, 10 proc. – sveikatos priežiūra ir net 50 proc. sveikatos priklauso nuo gyvensenos.

Jau nuo šiandien mokyklų atstovai (vadovai, mokytojai) kviečiami registruoti savo ugdymo įstaigos moksleivius (klases) į šventę internetu, paspaudę šią nuorodą.

Aktyviausiai mokyklai (kurios moksleivių šventėje dalyvaus daugiausia) „Sportland“ padovanos specialų sporto inventorių. Registracija vyksta iki lapkričio 10 d., 15.00 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką