Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 10d. 12:33

„Wings for Life“ bėgimas suvienijo 180 tūkst. bėgikų: gražiam tikslui surinkta 4,1 mln. eurų

„Wings for Life“ bėgimas
Red bull nuotr. / „Wings for Life“ bėgimas

Šį sekmadienį įvyko pasaulinis labdaros bėgimas „Wings for Life World Run“, kuriame sudalyvavo rekordinis bėgikų skaičius – visame pasaulyje vienu metu startavo net 184 236 dalyviai, iš kurių net 837 važiavo neįgaliųjų vežimėliuose. Ir tai – ne vienintelis didelis skaičius, mat visi kartu jie surinko net 4,1 milijono eurų stuburo traumų gydymo tyrimams.

Visame pasaulyje tuo pačiu metu startavę bėgikai dėl pandemijos apribojimų šiemet bėgo savarankiškai, pačių pasirinktais maršrutais, tačiau visus juos jungė bėgimą sekanti „Wings for Life“ programėlė, komandos ir virtualus „automobilis gaudytojas“. Kai šis automobilis nuvažiuoja tokį virtualų atstumą, kokį yra nubėgęs dalyvis, pastarojo bėgimas baigiasi, tad asmeninis tikslas – nubėgti kuo toliau.

Šiemet toliausiai nubėgusiu vyru šiame bėgime jau trečią kartą tapo švedas Aronas Andersonas, kuris įveikė net 66,8 km. Aronas yra laimėjęs ir 2017, ir 2018 metų bėgimus. Tarp moterų geriausiai pasirodė rusė Nina Zarina su 60,2 km – tai irgi trečioji jos pergalė. Trečioji iš eilės.

Tarp lietuvių geriausiai pasirodė Aurimas Brazauskas, kuris spėjo įveikti 33,94 kilometro ir užėmė 893 vietą pasaulyje. 893 iš 184 236 – skamba tikrai neblogai. Tarp lietuvių moterų geriausiai pasirodė Gintarė Mažeikytė, kuri nubėgo 24,13 km ir pasauliniame reitinge užėmė 7379 vietą.

„Tikėjomės, kad dalyvių bus daug, tačiau nesitikėjome, kad jų bus tiek daug“, – džiaugėsi Anita Gerhardter, „Wings for Life“ fondo vadovė. – Viskas, ką galiu pasakyti, tai didelis ačiū visiems, kurie ėjo, bėgo ar važiavo vežimėliuose su mumis šiemet. Kartu mes atšventėme gyvenimą ir surinkom neįtikėtinai daug pinigų itin svarbiems stuburo traumų gydymo tyrimams.“

„Red bull“ nuotr./„Wings for Life“ bėgimo akimirka
„Red bull“ nuotr./„Wings for Life“ bėgimo akimirka

Šiame bėgime dalyvavo bėgikai iš 151 valstybės – vieni bėgo ryte, kiti – dieną, o treti – naktį. Vieni bėgo saulės atokaitoje tarp palmių, kiti, kaip kad lietuviai – miesto gatvėmis, miškais ir pievomis, o treti – snieguotais kalnais. Visi dalyviai kartu nubėgo beveik 1 656 841 kilometrą.

Na, galiausiai geros žinios ir šių metų dalyviams, ir sudalyvauti nespėjusiems – jau aiški kito „Wings for Life World Run“ data – tai 2022 metų gegužės 8 diena.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

22:36
08:58
22:37

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką