Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 09 06

Žinomas hematologas paaiškino, kaip išsivysto limfoma: pavojus gyvybei gali atsirasti per keletą dienų

Vėžys, neretai vadinamas šiuolaikinės civilizacijos liga, turi daug veidų. Ir nors ne visos jo rūšys vienodai dažnos, vėžio diagnozė žmogui visada didžiulis šokas. Su Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir tranfuziologijos centro vadovu, gydytoju hematologu prof. Laimonu Griškevičiumi kalbamės apie nelabai dažną, tačiau labai nevienalytę vėžio rūšį – limfomą.
Ligoninės akimirka
Ligoninės akimirka / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Kokie požymiai rodo grėsmingą ligą

Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 350–500 naujų limfomos atvejų. Pasak pašnekovo, palyginti su kitomis vėžio rūšimis, tai nėra dažnas susirgimas, bet tai viena iš dažniausių ligų, su kuria susiduria kraujo ligų gydytojai. Ji sudaro maždaug trečdalį per metus diagnozuojamų visų kraujo piktybinių ligų.

Tai limfinės sistemos, kuri atsakinga už mūsų imunitetą, liga. Limfinių ląstelių – limfocitų – yra limfmazgiuose, blužnyje, kraujyje, kaulų čiulpuose, tonzilėse, žarnyne, plaučių audinyje ir daugelyje kitų organų. Todėl ir limfoma gali pasireikšti bet kūno vietoje ir organe.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius