Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kandidatė į 15min.lt žurnalistų mokyklą. Ar gali užmigti nesužinojęs, kaip apsirengusi renginyje pasirodė Inga Stumbrienė?

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiomis dienomis užtenka tik atsiversti bet kokį moterims skirtą žurnalą ar įsijungti televiziją, ir tuoj pat būsime informuoti apie tai, kas vyksta vadinamųjų Lietuvos „žvaigždžių...

Šiomis dienomis užtenka tik atsiversti bet kokį moterims skirtą žurnalą ar įsijungti televiziją, ir tuoj pat būsime informuoti apie tai, kas vyksta vadinamųjų Lietuvos „žvaigždžių“ padangėje. Argi galima ramiai užmigti nesužinojus, su kokia suknele renginyje pasirodė Inga Stumbrienė ar kokią būsimą žmoną už parankės vesis estrados princu nominuojamas Radži Aleksandrovas? Galiu patikinti, miegosime ramiai, nes populiarių žurnalų ar televizijos laidų rengėjai neleis sau nekalbėti apie tokios svarbos įvykius. Tik štai čia ir kyla nesusipratimas, argi tai ir yra tikroji žurnalistikos paskirtis?

Paprastais žodžiais kalbant, žurnalistika tai profesinė žurnalistų veikla, pagrįsta visuomeniškai svarbios informacijos rinkimu, tyrimu, apdorojimu ir periodiniu platinimu. Taigi, pirmiausia reikia atsakyti į klausimą, kas yra visuomeniškai svarbi informacija. Manau, kiekvienas sutiks su tuo, kad tikroji žurnalistų paskirtis yra išaiškinti ir atskleisti visuomenei svarbų faktą arba reiškinį, susijusį su ekonominiu, politiniu ar kultūriniu gyvenimu. Nežinau, ar kalbos apie tai, kur apsiperka ir kaip rengiasi verslininkų žmonos, turi kultūrinės reikšmės. Taigi, visų pirma, reikia aiškiai apibrėžti šias sąvokas ir jų nepainioti.

Nesu linkusi visos žurnalistikos degradacijos kaltės primesti vien patiems žurnalistams. Prie žurnalistikos nuopuolio labai daug prisidėjo ir visuomenė. Argi būtų rašoma apie tai, kas nesulaukia jokio dėmesio? Pati visuomenė ir nurodė, kas jai yra įdomu, o žurnalistai tik tenkina jos poreikius. Pakanka pažiūrėti į internetinių portalų populiariausių straipsnių skiltis ir viskas taps aišku. Niekam neįdomu, kad Kristijono Donelaičio 300 – ųjų metinių proga atidaroma paroda, o štai straipsnis apie tai, kad krepšininkas Jonas Valančiūnas pastebėtas su neeilinio grožio mergina, sulaukia skaitytojų susidomėjimo. Taigi, šiuo atveju žurnalistai pataikauja masėms, nes tai yra pelninga. Kaip buvo pasakyta Džeisono Reitmano filme, visi turi paskolų, kurias reikia išmokėti. Galbūt šiais žodžiais ir remiasi visa šiuolaikinė žurnalistų etika?

Visame pasaulyje pastebimas žurnalistikos degradacijos reiškinys. Tačiau nemanau, kad tai yra opiausia problema, kurią reikia spręsti. Aš netgi esu įsitikinusi, kad nereikia į viską žiūrėti per daug rimtai, nes kasdien ir taip tenka susidurti su niūria realybe. Žmonėms reikia atokvėpio ir pramogų, o žurnalistika kaip tik imasi šio vaidmens. Šiais laikais, esant tokiai daugybei įvairaus pobūdžio internetinių tinklalapių ir žurnalų, kiekvienas gali pasirnkti tai, kas jam įdomu.

  Ieva Gajauskaitė

KANDIDATĖ Į 15MIN.LT ŽURNALISTŲ MOKYKLĄ

Daugiau apie 15min.lt žurnalistų mokyklą ir kaip tapti jos mokiniu rasite čia. Paskubėkite ir patekite tarp geriausiųjų. Registruokitės jau dabar!

 

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt