Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 24d. 07:00

Kandidatė į 15min.lt žurnalistų mokyklą. Moralinė prostitucija Lietuvos žiniasklaidoje įgauna milžinišką pagreitį

Prostitucija
Prostitucija

Kritikuoti žiniasklaidą tampa žymių žmonių mada. Ir iš tiesų, joje mirga daugybė skandalų, dirbtinai išpūstų naujienų. Ryte naršydamas internete, vartydamas laikraščius, daž...

Kritikuoti žiniasklaidą tampa žymių žmonių mada. Ir iš tiesų, joje mirga daugybė skandalų, dirbtinai išpūstų naujienų. Ryte naršydamas internete, vartydamas laikraščius, dažniausiai randi ne objektyvias naujienas, kurios ypatingai svarbios tautai ar valstybei, bet ryškių asmenybių veidus.

Drįsčiau teigti, jog Lietuvoje gana plačiai būtų galima vartoti terminą – moralinė prostitucija. Itin daug žurnalistų šiomis dienomis yra paperkami – rašo užsakomuosius straipsnius, kuria provokuojamas laidas išklausant tik vieną pusę. Tiesa, nežinau, ar šiuos žmones išvis būtų galima vadinti žurnalistais. Greičiau, tai tik marionetės, kuriančios naujienas viešoje erdvėje. Vienaip ar kitaip, moralinė prostitucija Lietuvoje, atrodo, įgauna milžinišką pagreitį.

Neseniai praėjo Seimo rinkimai. Prieš juos, kaip visuomet, apstu reklamų, agitacijų ir pan. – jokio objektyvumo. „Žurnalistai“, parsidavę žymiems kandidatams, rašo melagingas „tiesas“, patys, matyt, jas suvokdami kaip klaidingas. Žmonės apgaudinėja tautą nė nesusimąstydami – dėl geresnio karjeros vingio ar naujo pirkinio už gautą atlygį.

Žinoma, reikėtų išskirti ir kitą kategoriją, kai tie patys „žurnalistai“ rašo naujienas temomis, kurių nė iš tolo neišmano. Vėlgi, puikus pavyzdys – politika. Lietuvoje pakankamai daug diskusinių laidų. Tačiau tik keli vedėjai, tokie kaip E.Jakilaitis, R.Miliūtė, patys suvokia visas politikos pasaulio peripetijas. Tiesa, galima ginčytis dėl šių vedėjų kategoriškumo kai kuriais klausimais, tačiau laidų kokybė nuo jų požiūrio nepriklauso. Priešingai, nei, pavyzdžiui, R. Janutienės laidose.

Visgi, manau, jog kalbant apie moralinę prostituciją negalima išskirti būtent Lietuvos žiniasklaidos. Visuose pasaulio kampeliuose, ar tai būtų Amerika, ar Europa, vyko ir vyksta tas pats, ir dar didesniais mastais. Juk visada galima prisiminti tarpukarį, kurio metu totalitarinių valstybių vadai ne tik vykdė cenzūrą, bet ir perleisdavo viso pasaulio naujienas per savo prizmę. Taigi, šiais laikais žiniasklaidos situacija yra pakankamai gera. O tobulėti visada yra kur.

Simona Šlefendoraitė

KANDIDATĖ Į 15MIN.LT ŽURNALISTŲ MOKYKLĄ

Daugiau apie 15min.lt žurnalistų mokyklą ir kaip tapti jos mokiniu rasite čia. Paskubėkite ir patekite tarp geriausiųjų. Registruokitės jau dabar!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt