Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penktadienio vakarą vilniečiai pasitiko šokiais po atviru dangumi (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiltą penktadienio vakarą Vilniaus aikštes, gatves ir parkus nuspalvino šokis.

Šiltą penktadienio vakarą Vilniaus aikštes, gatves ir parkus nuspalvino šokis. Įvairiausių žanrų šokių grupės sostinės gyventojams ir svečiams dovanojo smagiausias savo pasirodymų akimirkas. Taip buvo švenčiama Tarptautinė šokio diena.

Iniciatyva surengti gatvės šokių dieną nesulaukė pritarimo Vilniaus miesto savivaldybėje, todėl nebuvo išduotas leidimas rengti didelį, centralizuotą šokėjų pasirodymą Rotušės aikštėje. Tačiau kaip teigė renginio sumanytojas Marius Sapkauskas, „Niekas negali uždrausti miesto erdves papuošti improvizuotais šokiais. Juk kiekvienas gali išeiti į miesto gatves ir šokti“.

Jau nuo 18 valandos Rotušės aikštės prieigose praeivius kaitino rytietiškų šokių atlikėjos. Jas pakeitė salsa šokių mokyklų pasirodymai. Visai šalia, tiesiog skambant muzikai iš automobilio, pasirodymus surengė ir kelios street dance šokių komandos. Kiek vėliau prie Šv. Kotrynos bažnyčios įsisuko tikras lietuvių liaudies šokių sūkurys. Įvairių stilių šokėjų pasirodymų pentadienio vakarą netrūko ir kitose Vilniaus senamiesčio vietose, tačiau Rotušės aikštėje vykę pasirodymai sulaukė daugiausiai praeivių dėmesio.

Iniciatyvą surengti gatvės šokių dieną palaikė Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) ir LTV laida „Savanorių biuras“. Vienas iš šios iniciatyvos tikslų – surinkti lėšų, už kurias bus įrengti šokių salės veidrodžiai vienoje Vilniaus papildomo ugdymo įstaigų. Tikimasi, kad tokiu būdu pavyks populiarinti šokį tarp vaikų, o taip pat padėti jauniesiems šokio talentams sukurti palankesnes sąlygas augti ir tobulėti. Skatinant savanorystės idėją, renginio metu dirbo savanorių komanda. Jau žinoma, kad surinktos lėšos atiteks Vilniaus vaikų ir jaunimo klubui „Meteoras“. Šio klubo šokių salėse bus atnaujinami ir įrengiami nauji veidrodžiai.

Šiais metais Tarptautinės šokio dienos proga Vilnių papuošė improvizuoti ir netikėti šokėjų pasirodymai. Tačiau jau kitais metais siekiama Vilniuje ir kituose šalies miestuose surengti didelę, gyvą ir spalvingą šokio šventę, galbūt prilygstančią jau išpopuliarėjusiai gatvės muzikos dienai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Šokiai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt