Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 28d. 11:18

Skaitytojo tema: kam rūpi prie greitkelio atklydusi karvė? (Atnaujinta 12.35 val.)

Šeštadienio vakarą Kaune, netoli Kleboniškio tilto per Nerį, kauniečių pastebėtos karvės šeimininkų laukia bauda. Veterinarijos tarnybos duomenimis, ši karvė turėjo būti...


Šeštadienio vakarą Kaune, netoli Kleboniškio tilto per Nerį, kauniečių pastebėtos karvės šeimininkų laukia bauda. Veterinarijos tarnybos duomenimis, ši karvė turėjo būti paskersta jau prieš porą metų. Tuomet šeimininkai naminį gyvulį nurašė, todėl nebeturėjo teisės jo auginti.

Šalia Islandijos plento  besiblaškančią karvę-vaiduoklę šeštadienio vakarą pastebėjo namo važiavęs kaunietis Tadas Burovas.

„Automobilį pristabdžiau, kadangi bet kurią akimirką gyvulys galėjo išbėgti į kelią. Taip ir nutiko, taigi, visa laimė, kad apsidraudžiau. Nedaug trūko, kad antra juosta važiavęs automobilis būtų kliudęs gyvulį, o tai greičiausiai būtų pasibaigę skaudžiai tiek gyvuliui, tiek automobiliu keliavusiems žmonėms“, – laiške „15min“ rašė Šilainiuose gyvenantis vyras.

Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotoja karvę prie atitvaro pririšo sukabinusi jos neilgą grandinę su šuns pavadėliu.Nutaręs, kad pavojingai arti greitkelio esantis gyvulys negali likti šioje vietoje, T.Burovas paskambino į policiją. Atsiliepusi pareigūnė užtikrino, kad pasistengs surasti instituciją, kuri šiuo atveju galėtų padėti. Kol laukė policijos skambučio, vyras su drauge ir mama išlipo iš automobilio ir pabandė sugauti tolėliau paėjusią karvę.

„Kol bandėme ją sugauti, sulaukėme skambučio iš policijos. Pareigūnė sakė, kad jau paskambino laukiniais ir beglobiais gyvūnais besirūpinančiai tarnybai ir jie atvažiuos“, – pasakojo kaunietis. Anot jo, policijos pareigūnė taip pat užsiminė, kad  gyvūnų priežiūros tarnyba jau buvo sulaukusi poros pranešimų apie karvę. Tačiau esą atvažiavę darbuotojai nurodytoje vietoje nieko nerado.

Patarė važiuoti namo ir nesirūpinti

Tuo metu T.Burovui ir jo keleivėms pavyko pagauti karvę. Po keliolikos minučių kartu su gyvuliu jie sulaukė ir Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojos. Tačiau specialistės pagalba automobilio vairuotojas liko nepatenkintas.


Žiūrėti Pakaunėje blaškėsi karvė didesniame žemėlapyje


Žiūrėti Pakaunėje blaškėsi karvė didesniame žemėlapyje

„Ji nutarė nuvažiuoti apžiūrėti šalia esančią pievą. Tikėjosi ten rasti karvės šeimininką. Deja, grįžo nieko neradusi. Įvertinusi situaciją nusprendė, kad geriausia būtų karvę pririšti prie kelio atitvaro. Mums ši mintis nepasirodė pati geriausia, tačiau kadangi geresnių tuo metu neturėjome, todėl sutikome“, – teigė kaunietis.

Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotoja karvę prie atitvaro pririšti sukabinus jos neilgą grandinę su šuns pavadėliu. „Mums tai sukėlė nepasitikėjimą: juk karvė nutrūko nuo grandinės, tad nutraukti šuns pavadėlį jai turėtų būti vieni niekai“, – sakė vyras.

Pasak jo, gyvūnais besirūpinančios tarnybos darbuotoja pasakė, kad be pirmadienio daugiau mažai ką gali padaryti. Beveik neįmanoma nustatyti karvės šeimininko. Nepatenkintas tokiu sprendimu, T.Burovas ir bendrakeleivės dar kartą paskambino policijai. Tačiau sužinoję, kad karvė, nors ir netvirtai, tačiau vis dėlto pririšta prie kelio, pareigūnai patarė jiems važiuoti namo ir nesijaudinti.Žmogui neaišku, kaip elgtis. Tiek jis, tiek gyvulys paliekami likimo valioje. Rūpintis pradedama tik tada, kai nutinka nelaimė, – esama tvarka piktinosi kaunietis T.Burovas.

„Kai atkreipėme dėmesį į tai, kad ji gali bet kada išbėgti į kelią, policijoje pasakė, kad niekuo negali padėti: jei taip karvę pririšo gyvūnų tarnyba, jie bus ir atsakingi už tolimesnius padarinius“, – pasakojo T.Burovas.

Nesugalvoję, ką naudingo tuo metu dar galima padaryti, kauniečiai pasuko namo. Tačiau pavažiavę keletą kilometrų automobiliu jie pamatė, kad karvė vis dar pririšta, bet jau perlipusi per atitvarą ir stovi kelkraštyje. Dar kartą paskambinę į policiją ir gavę užtikrinimą, kad vėl bus informuota Gyvūnų globėjų asociacija, automobilio keleiviai patys ėmėsi iniciatyvos: gyvulį jie pririšo prie apšvietimo stulpo, kuris stovi greitėjimo juostos pradžioje.

Į žiniasklaidą kreipęsis vyras piktinosi, kad tokiose situacijose neaišku, kaip elgtis žmogui, o gyvulys paliekamas likimo valiai. „Niekam niekas nerūpi, kol neatsitinka nelaimė. Šiuo atveju iki jos trūko vos poros akimirkų. Tik tada pradėtume ieškoti kaltų. Manau, kad panašiais atvejais prie gyvulio galėtų budėti policijos pareigūnai, kurie yra atsakingi už saugumą kelyje. Esu nusivylęs nepasiruošimu tokioms situacijoms?“ – teigė šeštadienio vakarą į netikėtą istoriją pakliuvęs skaitytojas.

Naminių gyvūnų gaudytojų nėra

Savaitgalį dirbusios Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojos, veterinarijos gydytojos Indrės Banevičiūtės teigimu, naminiai gyvuliais privalo rūpintis pats šeimininkas. 

„Mes esame atsakingi už laukinius ir beglobius gyvūnus, o už naminius atsako šeimininkas. Jis turi užtikrinti, kad už ganyklos ribų gyvulys neišeitų. Tačiau mes reaguojame į visus iškvietimus ir darome, ką galime. Šiuo atveju taip pat viskas buvo padaryta, kas įmanoma. Pagal karvės žymas pabandėme nustatyti karvės savininką greta esančioje Vytėnų gyvenvietėje. Neradome, todėl gyvulį pririšome prie atitvaro, kad neišeitų į kelią. Apie incidentą pranešėme Veterinarijos tarnybai, kuri ir nustatys karvės šeimininką. Tačiau tai bus ne anksčiau nei pirmadienį, nes savaitgalį tarnyba nedirba“, – sakė I.Banevičiūtė.

Pasak jos, panašūs incidentai reti. Galbūt todėl nėra aiškios praktikos, kaip susidūrus su viešoje vietoje atsidūrusiu gyvuliu, elgtis žmonėms, kur ieškoti pagalbos. „Kiek žinau, specialios tarnybos, kuri rūpintųsi nuklydusiais naminiais gyvuliais nėra“, – pažymėjo Gyvūnų globėjų asociacijos atstovė.

Papildyta 12.40 val. Sekmadienį ryte paaiškėjo, kad Kaune, Islandijos plente, atsiradusi karvė priklauso vienai Vytėnuose gyvenančiai šeimai, gyvulį ketinusiai papjauti jau prieš porą metų.

„Gyvulys nurašytas 2007 metais. Tuomet šeimininkai ketino karvę paskersti. Bet akivaizdu, kad to nepadarė“, – sakė Kauno apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėja Diana Šutovienė.

Pasak tarnybos atstovės, toks gyvulio savininkų elgesys yra pažeidimas, už kurį jiems gresia piniginė bauda iki 500 litų. „Priežastis, kodėl karvė nebuvo paskersta, kaip planuota, ir kodėl naktį jį atsidūrė prie greitkelio, aiškinsis Kauno miesto maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai. Juos apie incidentą informuosime pirmadienį. Anksčiau karvės šeimininkai nuobaudų nėra turėję“, – nurodė D.Šutovienė.

Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojos I.Banevičiūtės teigimu, sekmadienį gyvulį savininkai jau buvo parsivedę namo. „Nuvažiavusi į namus Vytėnuose mačiau, kad šalia ganosi dvi karvės. Viena jų – vakar vakaro „herojė“. Tačiau savininkų namuose neradau“, – pasakojo Gyvūnų globėjų asociacijos atstovė.


Susiję:

Straipsnis: Skaitytojo informacija: Prabangaus „Mercedes“ avarija Kaune (atnaujinta 15.58 val., nuotraukos, medikų komentaras, paaiškėjo vairuotojas)
Straipsnis: Skaitytojo informacija: vairuotojai pikti ir nedėmesingi Vilniaus jaunimui su motoroleriais
Straipsnis: Skaitytojo informacija: automobilis partrenkė žmogų ir pasišalino
Straipsnis: Skaitytojo informacija: Kaune sudegė medinis namas (nuotraukos, video)
Straipsnis: Skaitytojo informacija: keleiviai nustūmė pametusį ūsus troleibusą
Straipsnis: Skaitytojo informacija: BMW nulėkė nuo kelio
Straipsnis: Skaitytojo informacija: apsivertus automobiliui per stebuklą niekas nenukentėjo (nuotraukos)
Straipsnis: Skaitytojo informacija: Panevėžio miestą aplankė juodasis gandras
Straipsnis: Skaitytojo informacija: greipfrutai su kirmėlėmis prekyboje!
Straipsnis: Skaitytojo informacija: kiek degalai šiuo metu kainuoja Lenkijoje?
Straipsnis: Skaitytojo informacija: paskutinė legendinio laivo-restorano „Medūza“ kelionė
Straipsnis: Skaitytojo informacija: gausus lietus užtvindė Laisvės alėją
Straipsnis: Skaitytojo informacija: Panevėžyje po Joninių per avariją visiškai suniokotas „VW Golf“
Straipsnis: Skaitytojo informacija: po avarijos Vilniuje nukentėjusį vyrą vadavo ugniagesiai (nuotraukos)
Straipsnis: Skaitytojo informacija. Vilniaus centre vyksta donorų akcija
Straipsnis: Skaitytojo informacija. Troleibusu gali važiuoti tik pasiekiantys skylamušius
Straipsnis: Skaitytojo informacija: Lietuvos keliais – 277 km/val greičiu (I dalis, video)


Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt