2011 09 01

Antrose rungtynėse lietuvių laukia Lenkijos rinktinė

Šiandien, ketvirtadienį (09.01), Lietuvos rinktinė žais antrąsias Europos vyrų krepšinio rungtynes. Lietuvių varžovas - Lenkijos rinktinė. Pirmose rungtynėse lenkai susitiko su Ispanijos rinktine ir po įtemptos rungtynių pabaigos, rezultatu 78:83 turėjo pripažinti Europos čempionų pranašumą. Lietuviai čempionatą pradėjo pergale prieš Didžiosios Britanijos krepšininkus, rezultatu 80:69.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Šiandien, ketvirtadienį (09.01), Lietuvos rinktinė žais antrąsias Europos vyrų krepšinio rungtynes. Lietuvių varžovas - Lenkijos rinktinė.

Pirmose rungtynėse lenkai susitiko su Ispanijos rinktine ir po įtemptos rungtynių pabaigos, rezultatu 78:83 turėjo pripažinti Europos čempionų pranašumą. Lietuviai čempionatą pradėjo pergale prieš Didžiosios Britanijos krepšininkus, rezultatu 80:69.

Pavyko pasivyti varžovus

Nors antrojo rungtynių kėlinio metu Ispanijos pranašumas buvo pasiekęs 18 taškų, tačiau antroje rungtynių dalyje lenkai pataikė keletą svarbių metimų ir pasivijo varžovus.

Likus žaisti 17 sekundžių Thomas Kelati sumažino atsilikimą iki 78:80, bet po sekundės dviem baudomis rezultatą padidino Navarro.

Lenkai kitoje atakoje suklydo ir palaidojo viltis kažką pakeisti.

Išsiskyrė trys žaidėjai

Pagrindinis Lenkijos rinktinės lyderis - Thomasas Kelati, kuris savo vertę įrodė jau pirmose čempionato rungtynėse. Natūralizuotas amerikietis per 35 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Pastarajam neblogai talkino 206cm ūgio Adamas Hrycaniukas, kuri per 30 minučių įmetė 12 taškų, tačiau po krepšiais atkovojo net 9 atšokusius kamuolius. Rezultatyviausiu krepšininku po pirmojo turo tapo Lukaszas Koszarekas, kuris į Europos čempionų krepšį įmetė 19 taškų.

Po banguotų rungtynių - ir šeimininkų pergalė

Lietuviai po pirmosios pergalės neturėjo labai daug kuo džiaugtis. Komanda žaidė banguotai ir nors pavyko sėkmingiau gintis, tačiau varžovai trečiajame kėlinyje pasinaudoję mūsiškių duobe persvėrė rezultatą.

Pirmose čempionato rungtynėse lietuviai itin sėkmingai atakavo iš tolimų distancijų - pataikė 10 iš 17 tritaškių. Taip pat aukštaūgiai pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių. Nors britų stiprioji vieta - aukštaūgiai, tačiau lietuviai sugebėjo užtikrintai laimėti kovą po krepšiu - 43:32.

Išsiskyrė keturi krepšininkai

Pirmose rungtynėse lietuvių gretose išsiskyrė keturi krepšininkai - Rimantas Kaukėnas, Kšyštofas Lavrinovičius, Simas Jasaitis ir Šarūnas Jasikevičius.

30 minučių aikštėje praleidęs Kaukėnas pelnė 16 taškų (2/3 tritaškiai, 4/5 dvitaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Gynėjo tolimi metimai padėjo ketvirtajame kėlinyje įtvirtinti lietuvių pranašumą prieš britus.

Rinktinės lyderio vaidmens ėmėsi ir Jasikevičius, kuris per 21 minutę pelnė 13 tašku, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir po krepšiais atkovojo 2 atšokusius kamuolius.

Įspūdingą atkarpą antrajame kėlinyje sužaidęs Lavrinovičius per 23 minutes į varžovų krepšį įmetė 12 taškų (3/3 tritaškiai, 1/4 dvitaškiai, 1/2 baudos metimai), atkovojo 6 atšokusius kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.