Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 26d. 14:37

Elitiniame šachmatų turnyre „LŽŪU taurė 2009” po šešių ratų trivaldystė

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Elitiniame tarptautiniame šachmatų turnyre „LŽŪU taurė- 2009“ sužaisti jau du trečdaliai ratų (6 iš 10-ties). Artėjant finišui, aiškaus lyderio nėra, grupė šachmatininkų realiai pretenduoja laimėti Rektoriaus taurę ir prisidėti papildomų reitingo taškų į savo kraitį.

Elitiniame tarptautiniame šachmatų turnyre „LŽŪU taurė- 2009“ sužaisti jau du trečdaliai ratų (6 iš 10-ties). Artėjant finišui, aiškaus lyderio nėra, grupė šachmatininkų realiai pretenduoja laimėti Rektoriaus taurę ir prisidėti papildomų reitingo taškų į savo kraitį.

Prizines vietas dalinasi po 4 taškus iš 6 galimų surinkę latvis tdm N.Miezis (ELO reitingas 2572), lietuvis tdm Š.Šulskis (ELO reitingas 2559) ir danas fm A.S.Hagen (ELO reitingas 2300). Pustaškiu nuo jų atsilieka keturių žaidėjų grupė. Trečiadienį žaidžiamas 7-tasis ratas.

Apie turnyrą ir asmeninius siekius pakalbinome sparčiai kylančią Lietuvos šachmatų žvaigždę, Kauno šachmatų klubo „Margiris“ narį, Europos Sąjungos jaunučių vice-čempioną, jauniausią „LŽŪU taurė-2009“ dalyvį trylikametį Tomą Laurušą (ELO reitingas 2115).

Daiva Dieninė –Kelerių metų būdamas pradėjai žaisti šachmatais? Trumpai papasakok apie savo kelią į šį sportą.

Tomas Laurušas –Susidomėjau šachmatais maždaug penkerių, nusižiūrėjęs, kaip tėtis žaidžia su seserim (aut. Brigita Laurušaitė - pajėgi šachmatininkė (ELO reitingas 2055)). Pradėjau lankyti Kauno vaikų ir jaunių sporto mokyklą pas trenerį Kęstutį Kauną ir per trejus metus tapau berniukų iki 10-ties metų čempionu. Tris metus iš eilės niekam neužleidau šio titulo. Dabar kovoju vyresniųjų grupėse ir pernai laimėjau Europos Sąjungos čempionate jaunuolių iki 14-likos metų sidabro medalį.

D.D. –Kurie tau įsimintiniausi šachmatiniai pasiekimai ir kodėl?

T.L. -Šiemet Pirmojoje Nacionalinėje šachmatų lygoje su Kauno „Margirio-2“ komanda iškovojome aukso medalius ir patekome į Aukščiausiąją lygą, kur susikausime su pajėgiausiomis Lietuvos klubų komandomis ir tituluotais žaidėjais. Taip pat, įsimintinas Europos Sąjungos čempionatas, vykęs Austrijoje Murecko mieste, kur buvau antras.

D.D. –Pernai metų sezoną žaidei už „Margirio-2“ komandą Nacionalinėje šachmatų lygoje. Kokie planai šiemet?

T.L. -Žaisiu „Margirio-2” komandoje, kaip ir praeitame sezone antroje lentoje ir turėsiu progos susitikti su stipriais varžovais.

D.D. – Esi šiame turnyre (LŽUŪ taurė-2009) jauniausias ir mažiausią reitingą turintis žaidėjas. Ar teko anksčiau žaisti tokio lygio turnyre? Kokius tikslus sau esi užsibrėžęs?

T.L. – Prieš porą mėnesių žaidžiau stipriame turnyre Palangoje „Baltijos taurė“ (buvau jauniausias dalyvis), liepą kovojau Atvirame Latvijos čempionate ir labai arti buvau meistro normos pasiekimo (pritrūko pusės taško). Šiame turnyre esu nusiteikęs įvykdyti šį normatyvą ir to siekiu.

D.D. -Antrajame rate laimėjai prieš FIDE meistrą Andreas Skytte Hageną (ELO reitingas 2300), ketvirtajame rate laimėjai prieš stipresnį varžovą Julių Garnelį (ELO reitingas 2228), penktajame rate lygiosiomis baigei su trečiąja Latvijos lenta tarptautiniu meistru Arturu Neikšansu (ELO reitingas 2478). Kokią taktiką naudoji žaisdamas prieš meistrus? Ar jauti skirtumą kovodamas savo amžiaus grupėje ir su patyrusiais žaidėjais?

T.L. –Esu ryžtingai nusiteikęs kiekvienai partijai, todėl psichologiškai man nėra skirtumo ar žaisti prieš savo bendraamžį, ar kovoti su tituluotais patyrusiais didmeistriais.

D.D. – Dėkoju už pokalbį ir sportinės sėkmės!

Daugiau informacijos: partijos, turnyrinė padėtis ir kito rato susitikimai www.0-0-0.lt

Trečiadienį nuo 16 val. bus žaidžiamas septintasis ratas Žemės ūkio universiteto centrinių rūmų aktų salėje.

Nuotrauka iš ES čempionato: http://www.chess.at/specials/2008/0808_mureck.htm

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:19
01:59
01:15

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt