Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iki Lietuvos rankinio lygos atrentamųjų rungtynių liko vienas žingsnis

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos rankinio lygos čempionatas artėja prie savo kulminacijos – iki atkrentamųjų rungtynių liko tik vienas žingsnis.

Lietuvos rankinio lygos čempionatas artėja prie savo kulminacijos – iki atkrentamųjų rungtynių liko tik vienas žingsnis. Turnyrinėje čempionato lentelėje užvirė tikros kovos dėl palankesnės vietos, nes nuo užimtos pozicijos priklausys su kokiu varžovu komandai teks susigrumti atkrentamosiose rungtynėse. Lietuvos rankinio lygoje aiški tik vienos vietos savininkė. XVII ture, Alytaus „Almeida-Stronglasas“ užsitikrino ketvirtąją vietą, kitos komandos pasidalins turnyrinės lentelės pozicijas paskutiniame ture.

Ar galime tikėtis sensacijų? Mums tik reikia prisiminti paskutinėje vietoje esančios Varėnos „Ūlos“ komandos pergalę (26:22) prieš Lietuvos rankinio lygos lyderę Klaipėdos „Žemaitijos-Dragūno“ ekipą. Lietuvos rankinio lygoje nenugalimų komandų nėra, tad sensacijos galima tikėtis ne tik likusiame paskutiniame ture, bet ir atkrentamosiose rungtynėse.

Žvelgiant į čempionato lentelę išryškėja trys grupės. Pirmoji - komandos lyderės („Žemaitijos-Dragūnas", „VHC Šviesa", „Granitas-Gaja-Karys"), antroji ir didžiausia grupė - komandos esančios turnyrinės lentelės viduryje („Almeida-Stronglasas", „Universitetas-Diringa", „Lūšis" ir HC „Vilnius"), trečioji grupė - išlikimo komandos („HC Utena", HC „Grifas"-KKSC ir „Ūla").

Atkrentamosiose rungtynėse žais tik 8 komandos. Išlikimo komandų grupėje užvirė tikri mūšiai dėl patekimo į atkrentamąsias rungtynes. Visos šios grupės komandos turi galimybę patekti į nuvažiuojantį Lietuvos rankinio lygos geriausiųjų traukinį. Kad patektų į atkrentamųjų rungtynių etapą Varėnos „Ūlos" komandai reikia pasiekti pergalę paskutiniajame ture prieš Šiaulių „Universitetas-Diringa" ekipą ir tikėtis, kad panevėžiečiai pralaimės Kauno „Granito-Gajos-Kario" komandai, o Utena „HC Utena" patirs nesėkmę prieš Vilniaus HC „Vilnius" ekipą. Panevėžio HC „Grifas"-KKSC komandai, kad patektų į tolimesnį etapą reikia pergalės prieš Kauno „Granito-Gajos-Kario" komandą ir laukti varėniškių bei uteniškių nesėkmių. Pati palankiausia padėtis yra Utenos „HC Utena" komandos stovykloje. Pergalės atveju nepriklausomai, kaip kiti grupės dalyviai sužais, komanda pateks į atkrentamąsias rungtynes, o pralaimėjimo atveju uteniškiams reikia tikėtis, kad artimiausiems priešininkams nepavyks pasiekti pergalių. Aštuntąją vietą užėmusi komanda  atkrentamosiose rungtynėse susitiks su Lietuvos rankinio lygos reguliariojo čempionato nugalėtoja.

Didžiausia sumaištis yra turnyrinės lentelės viduryje. Savo paskutiniąsias namų rungtynes alytiškiai jau žais rekonstruotoje Alytaus arenoje, į ją Alytaus „Almeida-Stronglasas" sugrįžta po 2-jų metų pertraukos. Jie jau yra užsitikrinę 4-ąją vietą, o likusios trys komandos kovoja dėl 5-osios. Palankiausia situacija yra Šiaulių „Universiteto-Diringos" komandos, ji savo artimiausius varžovus lenkia 1 tašku ir paskutiniajame ture žais su turnyrinės lentelės dugne esančia Varėnos „Ūlos" komanda. Pergalės atveju šiauliečiai užsitikrina 5-ąją vietą, pralaimėjus - gali tekti užleisti savo pozicijas, priklausys nuo tai, kaip sužais kitos grupės dalyvės. Vilniaus HC „Vilnius" ir Kauno „Lūšis" turi surinkusios po 17 taškų, tik dėl geresnio tarpusavio sužaistų rungtynių santykio vilniečiai žengia šeštojoje vietoje, o kauniečiai tenkinasi septintąja. Paskutiniajame ture „Lūšies" rankininkai susitiks su čempionato lydere Klaipėdos „Žemaitijos-Dragūno" ekipa. Kauniečiams pasiekus pergalę ir Šiaulių „Universiteto-Diringos" bei Vilniaus HC „Vilnius" komandų pralaimėjimo atveju, „Lūšis" pakyla į 5-ąją vietą, o laimėjus bent vienai iš oponuojančių komandų, kauniečiai pakyla į šeštąją vietą. Panaši situacija ir Vilniaus HC „Vilnius" stovykloje, jiems 5-osios vietos duris atvertų šiauliečių pralaimėjimas ir žinoma, pergalė prieš uteniškius. Pralaimėjimo atveju, komanda nukristi gali net į septintąją vietą.

Lyderių grupėje, geriausia situacija yra Klaipėdos „Žemaitijos-Dragūno" komandos. Ši septyniukė, kad taptų reguliariojo čempionato nugalėtoja, turi įveikti Kauno „Lūšies" barjerą. Pralaimėjimo atveju klaipėdiečiams belieka tikėtis, kad Vilniaus „VHC Šviesos" komandai nepavyks nugalėti Alytaus „Almeidos-Stronglasas" rankininkų. Pati nestabiliausia pozicija yra Vilniaus „VHC Šviesa" komandos. Vilniečiai gali tapti reguliariojo sezono nugalėtojais, jei paskutiniajame ture pralaimėtų „Žemaitijos-Dragūnas" ir pavyktų pasiekti pergalę prieš puikiai šį sezoną žaidžiančius „Almeida-Stronglasas" rankininkus, bet pralaimėjus alytiškių komandai ir Kauno „Granito-Gajos-Kario" rankininkams pasiekus pergalę prieš HC „Grifas"-KKSC, Vilniaus „VHC Šviesa" kristų į trečiąją poziciją. Kauno „Granito-Gajos-Kario" rankininkai, jau neturi galimybės pakilti iki pirmosios turnyrinės lentelės vietos. Tačiau, jei nesėkmes patirtų Klaipėdos „Žemaitijos-Dragūnas" ir Vilniaus „VHC Šviesa", o „Granito-Gajos-Kario" rankininkams pavyktų laimėti prieš panevėžiečius, kauniečiai taškais susilygina su klaipėdiečiais, bet dėl geresnio tarpusavio sužaistų rungtynių santykio, pirmąją vietą užimtų klaipėdiečiai, o „Granitui-Gaja-Karui" tektų tenkintis antrąja reguliaraus sezono vieta.

Laukia vienas įdomiausių turų Lietuvos rankinio lygoje, tuo pačiu prasideda tikrosios išlikimo kovos!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt