Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kamuolio mušinėjimo pasaulio rekordo siekta ir Kaune (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos krepšinio aistruoliai pasiekė naują pasaulio rekordą ir kartu su visa Lietuva įrašė savo šalies vardą į Gineso rekordų knygą. Lietuvos krepšinio aistruoliai su trenksmu atidarė Europos vyrų krepšinio čempionatą, kuris šiemet vyks Lietuvoje, bei pagerino lenkų pasiektą rekordą. 2009 metais Lenkijoje buvo užfiksuotas vienu metu kamuolio mušinėjimo rekordas, kuriame dalyvavo 30 tūkstančių žmonių.

Lietuvos krepšinio aistruoliai pasiekė naują pasaulio rekordą ir kartu su visa Lietuva įrašė savo šalies vardą į Gineso rekordų knygą.

Lietuvos krepšinio aistruoliai su trenksmu atidarė Europos vyrų krepšinio čempionatą, kuris šiemet vyks Lietuvoje, bei pagerino lenkų pasiektą rekordą. 2009 metais Lenkijoje buvo užfiksuotas vienu metu kamuolio mušinėjimo rekordas, kuriame dalyvavo 30 tūkstančių žmonių.

Šiandien, šešiuose Lietuvos miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Alytuje - kamuolį mušinėjo daugiau nei 60 tūkstančių žmonių ir taip buvo pasiektas naujasis pasaulio rekordas.

Kaune žmonės būriuotis pradėjo dar keletą valandų prieš renginį

Į prekybos ir laisvalaikio centro „Mega" aikštelę kauniečiai rinktis pradėjo iki renginio pradžios, kuri buvo planuota 5 valandą, likus daugiau nei valandai.

„Megos" stovėjimo aikštelė užpildyta buvo dar likus daugiau nei porai valandų iki renginio pradžios, todėl norint pasistatyti mašiną reikėjo apsukti ne vieną ratą aplink prekybos ir laisvalaikio centrą, o žmonės į eiles būriavosi dar likus daugiau nei valandai.

Nors registracija žurnaluose turėjo prasidėti 5 valandą, o registracijos punktai buvo suskirstyti pagal abėcėlę, tačiau išvengti milžiniškų eilių nepavyko. Tūkstantinės eilės driekėsi aplink visą rekordo siekimo zoną.

Kauniečiai gobšiai rinko kamuolius

Akcijos metu kauniečiai, tikriausiai kaip ir visų kitų miestų gyventojai, gobšiai rinko kamuolius. Nors kamuolių Kaune buvo tikrai gerokai daugiau nei žmonių, tačiau žmonės vis tiek vertėsi vieni kitiems per galvas, kad gauti kuo daugiau „Molten" kamuolių.

Specialiame narve kamuolius dalinantys savanoriai kentėjo nuo netolerantiškų ir kitų žmonių darbo negerbiančių kauniečių, kurie gavę kamuolį mesdavo jį atgal į renginio savanorius.

Siekdami gauti kuo daugiau kamuolių kauniečiai juos traukė pro gardą dengiančius reklaminius plakatus, nepaisydami organizatorių ar savanorių perspėjimus, jog to daryti negalima. Tikslas gauti kamuolį tapo panašus į kovą dėl paskutinių maisto kąsnio ar kovą tarp dviejų gladiatorių dėl gyvybės. Kamuolius iš po reklamų traukė tiek vyresnio amžiaus žmonės, tiek patys jauniausi renginio dalyviai.

Ar turite septinto dydžio kamuolį? Ne. O kas čia?

Tikriausiai kiekvienas žino tris krepšinio kamuolio dydžius. Penkto numerio kamuolys - skirtas jauniesiems krepšininkams, šešto numerio kamuolys - moterų krepšinio lygų standartinis kamuolys bei septinto numerio kamuolys - vyrų krepšinio lygų standartinis kamuolys. Regis, renginys skirtas visiems Lietuvos krepšinio sirgaliams bei krepšininkams. Tačiau kur dingo septinto dydžio kamuoliai?

Prasibrovus pro žmonių minią iki gardo, kur dalinami kamuoliai, ir paprašius septinto dydžio kamuolio išgirsti atsakymą, jog tokio nėra. Tačiau vaizdas garde byloja visiškai ką kitą. 7 numeriu pažymėti kamuoliai sudėti į MAXIMA maišelius ir niekam nedalinami. Taigi, pamirškime apie įprasto dydžio kamuolį, su kuriuo kasdien žaidžiame krepšinį...

Rekordo siekimas prasideda - siekime jo kartu

Užsitęsus programai, rekordo siekti kauniečiai ir kartu visa Lietuva pradeda dvidešimt minučių po aštuntos valandos. Visi inirtingai mušinėja kamuolį penkias minutes, o ištiksėjus laikui kamuoliai metami į viršų ir pasigirsta pergalingi šūksniai.

Nors apsižvalgius aplink ir galėjai pastebėti pavienių asmenų, kurie kamuolį tiesiog laikė rankose ar mėtė į orą, tačiau rekordas yra pasiektas ir kiekvienas, kuris dalyvavo, gali džiaugtis, jog sudalyvavo rekorde, kuris bus įrašytas į Gineso rekordų knygą, o tai kiekvienam iš mūsų primins „Molten" kamuolys. Nors ir ne visi gavo norimo dydžio kamuolio, tačiau kaip sakoma: „Dovanotam arkliui į dantis nežiūrima". Tiesa?

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kas vyksta Kaune
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt