Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 30d. 12:25

Kamuolio mušinėjimo rekordo siekimo akcijos savanoris: „Buvo kilusi nedidelė suirutė“

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Europos vyrų krepšinio čempionatas buvo pradėtas ne tik koncertu prie Baltojo tilto, bet ir nauju pasaulio rekordu. Aistringiausi Lietuvos krepšinio gerbėjai vienu metu didžiausiuose Lietuvos miestuose mušinėjo 60 tūkst. krepšinio kamuolių. Vilniuje buvo išdalinti visi 15 tūkst. kamuolių.

Europos vyrų krepšinio čempionatas buvo pradėtas ne tik koncertu prie Baltojo tilto, bet ir nauju pasaulio rekordu. Aistringiausi Lietuvos krepšinio gerbėjai vienu metu didžiausiuose Lietuvos miestuose mušinėjo 60 tūkst. krepšinio kamuolių. Vilniuje buvo išdalinti visi 15 tūkst. kamuolių.

Tiesa, renginiui netruko ir kiek ironiško atspalvio. Būtent taip  pasirodė nusidirekusios didžiulės eilės link rekordo dalyvių registracijos punktų. Registracija į renginį buvo pradėta internetu, tad prie Baltojo tilto susirinkę krepšinio gerbėjai turėjo rikiuotis į eiles pagal savo pirmąją pavardės raidę. Viena iš eilių driekėsi nuo šaligatvio priešais „Europos kultūros sostinės paminklo“ iki pat „Swedbank“ banko pastato prieigų, kai tuo metu eilės elektroniniu paštu iš ankso neužsiregistravusiems rekordo dalyviams buvo kone keturgubai trumpesnės.

Nepaisant visko, renginys buvo tin nuotaikingas, o tai nebūtų įvykę be savanorių pagalbos, kurių Vilniuje buvo virš 100. Savo įspūdžiais apie pasiektą rekordą pasidalinti sutiko savanoris Kipras.

Ar buvo verta taip ilgai ruoštis šiam rekordui? Juk pripūsti 15 tūkt. Kamuolių, juos pakuoti į dėžes yra nemenkas darbas.

Taip tikrai buvo verta. Kaip pamatėme, kad susirinko daugiau žmonių, nei tikėjomės ir kai vėliau išdalinome visus kamuolius, apėmė tikra euforija dėl tokios akcijos sėkmės. O visi pasirengimo darbai buvo labai smagūs, nuolat bendraujant su kordinatoriais ir savanoriais tai buvo tikras džiaugsmas.

Lieka 5 min. iki renginio pradžios. Netrukus pradidės tiesioginis eteris, per Baltąjį tiltą tuojau įvyks vėliavų procesiją, kas vyksta savanorių gretose? Kokia atmosfera?

5min prieš vėliavų paradą mums pritrūko savanorių nešti vienai didelei FIBA vėliavai, todėl buvo kilusi nedidelė suirutė. Galop atšaukėm FIBA vėliavos nešimą. Prieš pajudant su vėliavomis, stovėdami ant Baltojo tilto, juokavom, šūkavom vieni kitiems, kad nepamirštume šypsotis, būti išsitiesę, vėliavas neštume jas pasukę reikiamu kampu. Atmosfera buvo tikrai šauni. Prieš pat prasidedant rekordui dėl kamuolių trūkumo turėjme pabaigti registraciją. Todėl teko gintis nuo žmonių, kurie norėjo patekti į renginio vidų ir gauti kamuolį. Galop renginio teritorija pasidarė sausakimša nuo rekordo dalyvių gausos ir net po registracijos palapinėse buvo pilna vaikų su kamuoliais, kurie juos bumsėjo net nelaukdami rekordo pradžios. Tuomet ir savanoriai galėjo labiau atsipūsti.

Izabelė Pukėnaitė

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt