Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LR Prezidento taurę pirmą kartą konkurso „Lietuvos sveikuolis“ istorijoje iškovojo prieniškiai

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusį savaitgalį, lapkričio 26 d., Kaune, Kūno kultūros akademijos manieže, vyko šventė - jau finalinis Lietuvos Respublikos Prezidento taurės konkursas „Lietuvos sveikuolis 2011".

Praėjusį savaitgalį, lapkričio 26 d., Kaune, Kūno kultūros akademijos manieže, vyko šventė - jau finalinis Lietuvos Respublikos Prezidento taurės konkursas „Lietuvos sveikuolis 2011". Šis renginys vyko jau šešioliktą kartą. Daug valstybinių, nevyriausybinių, verslo ir kitų organizacijų prieš tai rengė atrankinius konkursus savo vietovėse.

Šventėje dalyvavo keli šimtai sveikuolių, tačiau savo ryškiais marškinėliais ir dalyvių gausa buvo nepralenkiami sveikuoliai iš Prienų - jų buvo apie 80. Prieniškių komanda surinko daugiausiai taškų ir gavo LR Prezidento tautę. Kaimynystėje esantis kurortinis Birštonas taip pat labai gerai pasirodė - jie liko antri. Treti liko panevėžiečiai.

Pirmą kartą šio konkurso istorijoje pereinamąją Prezidento taurę iškovojo Prienų sveikos gyvensenos klubas „Versmenė", kuris ją perėmė iš Birštono „Šilagėlės", trejus metus iš eilės saugojusios čempionų vardą tarp sveikatą puoselėjančių klubų ir šį kartą iškovojusios antrąją vietą. „Versmenė" taip pat iškovojo Asociacijos „Sportas visiems" įsteigtą taurę kaip klubas, 2011 m. išugdęs daugiausiai sveikuolių. Šį kartą į konkursą atvyko net 78 "Versmenės" klubo atstovai. Trečiąją vietą konkurse „Lietuvos sveikuolis-2011" užėmė Panevėžio „Atgaiva", kuri 12 m. iš eilės nuo konkurso gyvavimo pradžios buvo stipriausiai sveikuolių komanda, laimėdavusi pirmąją vietą konkurse.

Sveikuoliško gyvenimo būdo entuziastas panevėžietis, vedęs šventinį renginį, Kazimieras Ilginis pabrėžė, kad tai, kas vyko Kaune, nebuvo varžybos - tai „kūno apžiūros šventė". „Tikroji šventės prasmė - skatinti žmones tobulinti savo kūną. Per metus kiekvienas iš čia dalyvaujančiųjų tai darė, o čia atvyko tarsi į metinę apžiūrą, kurioje įvertinami jo pasiekimai", - plačiau paaiškino renginio vedėjas.

Kiekvienas jaunesnio amžiaus konkurso dalyvis turėjo atlikti „Eurofit" testų derinį. Visiems teko matuoti savo plaštakų jėgą, liemens lankstumą, pilvo, rankų ir pečių raumenų ištvermę, bendrą kūno pusiausvyrą ir pademonstruoti savo aerobinę ištvermę nubėgant vieną kilometrą.

Senjorai turėjo atlikti „Egrepa" pratimus. Jiems teko siekti savo nykštį, greitai stotis ir sėstis, susisiekti rankomis už nugaros, tiesti ranką su svoriu ir nubėgti 600 metrų.

Jauniausiųjų mergaičių grupėje pergalę pelnė trylikametė Ugnė Gelbūdaitė, o berniukų - jos bendraamžis Mantas Linkevičius. 14-15 m. merginų grupėje taurę pelnė keturiolikmetė Marija Narkauskaitė, vaikinų - penkiolikmetis Povilas Astašauskas. Tarp 16-17 m. merginų geriausiai pasirodė šešiolikmetė Gintarė Černevičiūtė, o tarp vaikinų - jos bendraamžis Danas Rapšys. 18-19 m. amžiaus grupėje lyderiais tapo devyniolikmečiai Sandra Šermušenkaitė ir Žygimantas Gališanskis.

Tarp 20-24 m. merginų geriausiai pasirodė 21-erių Dovilė Grigaliūnaitė, o tarp vaikinų - 23-ejų Liudas Kurtinaitis. 25-29 m. amžiaus grupėje taurę pelnė 26-erių Giedrė Kazlauskaitė ir Marius Grabys. Tarp 30-34 m. sveikuolių geriausiai pasirodė 32-ejų Laura Makštutienė ir 30-ties Eimantas Petrulevičius. 35-39 m. grupės lyderiais tapo 35-erių Jurgita Gavėnienė ir 38-erių Osvaldas Žurauskas.

Tarp 40-44 m. moterų taurę į namus parsivežė 43-ejų Nijolė Ryčkovienė, o tarp vyrų - 44-erių Vytautas Gedminas. Iš 44-49 m. sveikuolių geriausius rezultatus pademonstravo 49-erių Jelena Boroško ir 46-erių Valentinas Ryčkovas. Tarp 50-54 m. amžiaus dalyvių geriausiai pasirodė 53-ejų Janina Senavaitienė ir 52-ejų Albertas Savinčius. 55-59 m. grupėje taurę iškovojo 59-erių Rima Blankienė ir 55-erių Kastytis Abromaitis.

Tarp 60-64 m. sveikuolių geriausiai pavyko pasirodyti klaipėdietei Liubovei Talanovai ir Stanislovui Žitkevičiui. 65-69 m. amžiaus grupės lyderiu tapo Romualdas Jasinskas. Tokio amžiaus moterų konkurse nedalyvavo. Tačiau tarp 70-74 m. moterų, kurių buvo devynios, geriausiai pasirodė Janina Bredelienė. Vyrų gretose geriausiai sekėsi Algimantui Baltrušaičiui.

Penkios moterys rungėsi 75-79 m. amžiaus grupėje. Iš jų taurę pelnė Jadvyga Veščiūnienė. Vyrų tarp 75-79 m. veteranų buvo net dvylika. Geriausiai iš jų pasirodė Kazimieras Lukošius. Net šešios moterys kovojo 80-84 m. amžiaus grupėje, iš kurių geriausiai testus atliko Stasė Viningienė. Vyrai buvo trys, o labiausiai pasižymėjo Albinas Zienius.

Vyriausieji konkurso dalyviai beveik neturėjo konkurencijos. Taurę namo parsivežė 86-erių Ona Mikėnienė ir 85-erių Romas Sadauskas. Jam konkurenciją sudarė tik 88-erių Danielius Štaras, kuris buvo vyriausias šventės dalyvis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt