2010 01 25

Orientacininkai šalčio neišsigando

Sausio 23-24 dienomis Visagine įvyko Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas. Nors termometras rodė 20 laipsnių šaltį, į varžybas
„15min“ skaitytojo informacija Sausio 23-24 dienomis Visagine įvyko Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas. Nors termometras rodė 20 laipsnių šaltį, į varžybas susirinko daugiau nei 300 sportininkų iš įvairių Lietuvos miestų. Orientacininkai varžėsi skirtingose amžiaus grupėse sprinto ir vidutinėje trasose, kurios driekėsi Trilinio miške. Pirmąją varžybų dieną sportininkai varžėsi sprinto varžybose.Stipriausioje moterų elito grupėje nepralenkiama buvo daugkartinė Lietuvos čempionė, IOSK „Būdakalnis“ atstovė Ramunė Arlauskienė. Ji3,2 km trasą su 9 kontroliniais punktais įveikė per 18 minučių 43 sekundes. Antrąją vietą užėmė OK „Perkūnas“ atstovė Jolanta Šulčienė, nuo nugalėtojos atsilikusi 57 sekundes. Trečioji buvo Gabija Ražaitytė (OK „Medeina“), trasoje sugaišusi 20 minučių ir 6 sekundes. Vyrų elito grupėje nepralenkiamas buvo OK „Perkūnas“ atstovas Vitalijus Petrulis.3,9 km trasą su 12 kontrolinių punktų jis įveikė per 18 minučių 28 sekundes ir, 4 sekundėmis aplenkęs komandos draugą Nerijų Šulčį, tapo Lietuvos čempionu sprinto trasoje. Trečiąja vieta tenkinosi pastarųjų dviejų sportininkų komandos draugas Regimantas Kavaliauskas.Nugalėtojui jis nusileido 14 sekundžių. Antrąją varžybų dieną šaltis buvo dar didesnis ir buvo svarstoma apie varžybų nukėlimą, tačiau šalčiui pasiekus leidžiamą ribą varžybos įvyko. Sportininkai varžėsi vidutinėje trasoje. Moterų elito grupėje sportininkėms reikėjo įveikti 6,3 km trasą su 12 kontrolinių punktų.Ir vėl nepralenkiama buvo Ramunė Arlauskienė, trasoje sugaišusi 38 minutes16 sekundžių. Antrąjį sidabro medalį iškovojo Jolanta Šulčienė, nuo nugalėtojos atsilikusi 1 minutę 30 sekundžių, o trečiąja vieta ir vėl tenkinosi Gabija Ražaitytė - 41:02.Vyrų elito grupėje sportininkams reikėjo įveikti 8,4 km trasą su 13 kontrolinių punktų. Antrąjį aukso medalį iškovojo Vitalijus Petrulis - 38:18. Regimantas Kavaliauskas nugalėtojui pralaimėjo 2 minutes 32 sekundes ir pasidabino sidabro medaliu, o Vilius Aleliūnas (IGTISA) trasoje sugaišo 42:23 ir užėmė trečiąją vietą. Po šio Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato tapo aiški Lietuvos rinktinės sudėtis, kuri Lietuvai atstovais Europos čempionate Rumunijoje. Kitą savaitgalį sportininkai varžysis Fortūnos taurės varžybose, kurios vyks Varninkų miške, Trakų raj.