Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 gegužės 14d. 11:21

Pavasario čempionato atkrentamųjų rungtynių apžvalga

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Prasideda lemiamos VKL – Sporticus.lt Pavasario Čempionato dvikovos, nes startuoja TOP-16 etapas.

Prasideda lemiamos VKL – SPORTICUS.LT Pavasario Čempionato dvikovos, nes startuoja TOP-16 etapas. Jame komandos rungtyniaus po kartą savo ir varžovų aikštelėje. Į turnyro aštuntfinalį žengs tie, kurie susumavus dviejų akistatų rezultatus turės teigiamą tarpusavio rungtynių santykį.

Pristatome Jums VKL prognozes visoms aštuntfinalio dvikovoms.

1. Krituliai - gyvasalus.lt 90% VS 16. Sorainen 10%

Puikų rezultatą pademonstravę „Krituliai-gyvasAlus.lt" tapo geriausią reitingą turinčia komanda VKL - SPORTICUS.LT Pavasario čempionate. Aštuntfinalio dvikovoje jai teks susidurti su vos ne vos į kitą etapą patekusia "Sorainen" komanda. „Krituliai-gyvasAlus.lt" bus neabejotini poros favoritai. Ne vienus metus kartu žaidžianti komanda šiemet puikiai rungtyniauja keliuose frontuose ir siekia aukščiausių tikslų. Komanda sunkiu metu visuomet gali pasitikėti savo pergalių simboliu - E. Žemaičiu. Šiame turnyre prie ekipos prisijungus dar ir E. Matusevičiui, šis duetas tapo nesustabdoma jėga, kurią dar labiau sustiprina antras pagal rezultatyvumą komandoje žaidėjas M. Zubavičius. Baudos aikštelėje „Krituliai-gyvasAlus.lt" taip pat turi kovingai rungtyniaujančius vidurio puolėjus V. Vaičiulį bei M. Stonkų, tad surasti silpnų vietų varžovų žaidime „Sorainen" ekipai bus labai sunku. Savo ruožtu „Sorainen" komanda taip pat turi žaidėjų, galinčių įspūdingai sužaisti rungtynes bei nulemti rungtynių baigtį. Vienas tokių - komandos vedlys P. Jašinskas, pelnantis po 25 taškus bei tritaškius metantis net 44,4 % taiklumu. Komandoje sėkmingai rungtyniauja A. Urbaitis, tačiau šis žaidėjas pasirodė tik dvejose rungtynėse. Norint kovoti su „Krituliai-gyvasAlus.lt" komanda „Sorainen" privalės susirinkti stipriausios sudėties, kitu atveju vargu ar komanda apskritai sugebės garbingai pasipriešinti.

2. CHAMPION 85% VS 15. Dagos.lt 15%

„Champion" komandai aštuntfinalio dvikovoje teks susidurti su „Dagos.lt" vyrais. „Champion" - viena iš trijų komandų, pirmajame etape nepatyrusi pralaimėjimo. „Dagos.lt" grupės varžybose iškovojo tik 3 pergales, tačiau to užteko aplenkti „Lietuvos Geležinkelius", kuriuos prieš prasidedant turnyrui buvo tikimasi pamatyti aštuntfinalyje. „Dagos.lt" komanda pirmajame etape pateikė vieną didžiausių staigmenų, nugalėdama grupės lyderius „Unibet", kuriems tai buvo vienintelis pralaimėjimas. Kaip paaiškėjo vėliau, tai ir buvo ta "auksinė" pergalė, leidusi komandai tęsti pirmenybes ir TOP-16 etape. „Dagos.lt" gali dar kartą nustebinti visus dalyvius, bandydami netikėtai „įkąsti" „Champion" vaikinams. Tačiau norint tai padaryti reikės labai gerai sužaisti pirmąsias rungtynes savoje salėje. Ne paslaptis, jog „Champion" yra gerokai labiau pažeidžiami svečiuose, tuo tarpu Vilniaus universiteto salėje vieni čempionato favoritų per visą sezoną pralaimėjo vos kartą. „Dagos.lt" komanda pasižymi tuo, jog neturi ryškaus lyderio. M. Masalskis (15,5 PTS) yra bene vienintelė ryškesnė figūra puolime, tad varžovams sunku nuspėti, kuris žaidėjas bus pavojingiausias. „Champion" gretose grupės varžybose vyko didelė žaidėjų rotacija, tačiau visose rungtynėse labiausiai išsiskyrė įžaidėjas A. Ramonaitis ir vidurio puolėjas V. Volodko. Šioje poroje didžiausias „Champion" komandos pranašumas yra pranašesnė priekinė linija, bei didesnis lygiaverčių žaidėjų skaičius. „Dagos.lt" norėdama prasibrauti į tolimesnį etapą ir pateikti dar vieną staigmeną, turės sužaisti dvi geriausias savo rungtynes šiame turnyre.

3. Ereliai - 2 65% VS 14. Microdis 35%

„Ereliai 2" grupės varžybose pamokė krepšinio subtilybių vyresnius varžovus ir į kitą etapą žengė nepatyrę nei vieno pralaimėjimo. „Microdis" pirmajame etape jau teko rungtyniauti prieš kitą sporto mokyklą - „SKM 1993". Vienas rungtynes komanda laimėjo užtikrinta 16-os taškų persvara, tačiau kitose buvo patys sutriuškinti. Kaip seksis rungtyniauti šį kartą, sunku prognozuoti. Komanda pirmajame etape iškovojo 5 pergales, tačiau net to nepakako užimti bent antrąją vietą grupėje. „Ereliai 2" gretose rungtyniauja vienas geriausių turnyro žaidėjų - M. Gilys. „Microdis" savo komandoje neturi ypatingai gerai besiginančių žaidėjų, tad mažai tikėtina, jog varžovų lyderis bus bent kiek pristabdytas. Šį krepšininką „Erelių 2" komandoje supa daug lygiaverčių žaidėjų, kurie puikiai talkina savo lyderiui. „Microdis" lygiai taip pat yra priklausomas nuo savo lyderio D. Pavlovskio, pelnančio net po 25,6 taško. Šioje poroje galima laukti puikios komandų lyderių akistatos. Nuo to, kaip sėkmingai vienam ar kitam žaidėjui rungtynėse padės komandos draugai, turėtų priklausyti poros nugalėtojas. M. Gilys daugiausia paramos turėtų sulaukti iš J. Kubertavičiaus ir A. Vagnerio. „Microdis" komandai reikės J. Mikelkevičiaus, A. Tubio ir V. Kasperavičiaus indėlio. „Microdis" pranašumu šioje poroje gali būti patirtis grupės varžybose, kuriose teko susigrumti su stipriais varžovais. „Ereliai 2" tokios patirties šiame turnyre turėjo mažiau. Nė viena komanda nepasižymi galingais vidurio puolėjais, tad baudos aikštelėje didesnio pranašumo greičiausiai neturės niekas. Gynėjų grandys yra stipriausios šių komandų pusės. „Microdis" tikėdamasis sėkmės privalo užtikrintai sužaisti pirmąsias rungtynes savo salėje ir išnaudoti tai, kad į ją atvykstančioms komandoms, mėgstančioms žaisti greitą krepšinį, yra sunku tai padaryti.

4. K S P 62% VS 13. J B R 38%

KSP" komanda tapo vienu didžiausių atradimų turnyre. Ji sugebėjo nugalėti itin gerai subalansuotą „Ereliai 1" komandą ir užimti 1 vietą grupėje. V. Daukšos ir A. Bajevo duetas tapo neišsprendžiama mįsle daugumai komandų. Šie žaidėjai kartu pelno 43 taškus ir nuo jų labiausiai priklauso komandos puolimas. Lygiai tokia pati situacija yra ir „JBR" komandoje: R. Sasnauskas ir A. Montvydas kartu pelno dar daugiau, net 51 tašką. Skirtumas tarp šių komandų yra tas, jog „KSP" komanda savo gretose turi K. Katcyn ir Č. Dunovskij, kurie labai padeda savo lyderiams puolime, o gynyboje visus reikalus išsprendžia blokų karalius, gynybos meistras V. Brazevič. „JBR" komandos lyderiams reikšmingiau padeda tik T. Urmanavičius. Geriau subalansuota „KSP" komanda turėtų išnaudoti šį savo pranašumą. R. Sasnauskui ir A. Montvydui teks kaip reikiant paplušėti, norint padėti savo komandai žengti toliau. „JBR" grupės varžybose jau buvo įveikę grupės lyderius „Stiklopaslaptis.lt" komandą, tačiau du kartus buvo pralaimėta antrąją vietą užėmusiai „MBG Alumni" komandai. Jei pavyks atsigauti po šių nesenai patirtų pralaimėjimų, „JBR" turi neblogus šansus pakovoti dėl pergalės. Savo ruožtu „KSP" sieks pratęsti sėkmingą žygį turnyre.

5. UNIBET 63% VS 12. SKM - 1993 37%

Viena įdomiausių aštuntfinalio dvikovų vyks tarp „UNIBET" ir „SKM 1993" komandų. Puikiai žaidę „UNIBET" paslydo tik kartą rungtynėse prieš „Dagos.lt" komandą. Išskyrus šią dvikovą jaunas studentų kolektyvas didesnių rūpesčių grupės varžybose neturėjo. Komanda pasižymi individualiai stipriais žaidėjais, kurių dauguma gali žaisti keliose pozicijose. Komandos problema - tikro vidurio puolėjo nebuvimas. „UNIBET" gali džiaugtis tuo, jog jų priešininkai „SKM 1993" šioje pozicijoje taip pat turi tik vieną žaidėją. Vienintelis tikras „SKM 1993" vidurio puolėjas V. Starkus šiuo metu demonstruoja puikią sportinę formą, tačiau komandos treneris jam neturi lygiaverčio keitimo. Puikiai pasirodę VKL „Iššūkio" taurės turnyre, bet dėl artėjančių abitūros egzaminų praradę keletą svarbių žaidėjų Pavasario Čempionate, „SKM 1993" susiduria su papildomais rūpesčiais. „UNIBET" komandos pranašumas šioje poroje yra fiziškai stipresni žaidėjai bei šiek tiek ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis. „SKM 1993" yra labiau užgrūdinti rimtesnių kovų grupėje nei „UNIBET", todėl tai gali turėti teigiamos reikšmės jauniesiems krepšininkams. „SKM 1993" puolimas nėra priklausomas nuo kelių žaidėjų, nes bet kuriose rungtynėse komandoje gali atsirasti naujas lyderis. „UNIBET" komandoje yra būrys žaidėjų, vidutiniškai pelnančių dviženklį taškų skaičių, tačiau šios poros rungtynėse komandai nereiktų tikėtis tiek daug lengvai pelnomų taškų. Kas yra tikrieji komandos vedliai į pergales, pamatysime tik dabar, tačiau svarbiau yra tai, kaip „UNIBET" pergalės sieks komandinėmis pastangomis. Pirmosios rungtynės bus labai svarbios šioms komandoms, kurios abi daug geriau rungtyniauja savo salėse.

6. Stiklopaslaptis.lt 80% VS 11. JAMAM 20%

„Stiklopaslaptis.lt" ir „JAMAM" komandos pradės atkrintamųjų varžybų ciklą. Grupėje geresnę poziciją užėmė „Stiklopaslaptis.lt" komanda, kuriai netrūko atkaklių kovų pirmajame etape. Tačiau patirti pralaimėjimai greičiau parodo, jog komanda rungtyniavo santykinai pačioje stipriausioje reguliariojo čempionato grupėje. „JAMAM" pirmąjį etapą užbaigė tvirtai būdama antroje grupės vietoje, tačiau ji taip ir nesugebėjo pasippiešinti grupės lyderiams - Krituliai-GyvasAlus.lt komandai. „Stiklopaslaptis.lt" komandoje yra daug lygiaverčių žaidėjų, kuo „JAMAM" negali pasigirti. Poros favoritus į priekį veda A. Udras, M. Jokubauskas, A. Čepkauskas, o prie jų puikiai prisideda J. Norvaišas bei A. Liachovičius. Tiesa, į užsienį išvykęs M. Jokubauskas komandai pagelbėti greičiausiai negalės, tačiau ši tikrai gerai subalansuota komanda jau ne kartą įrodė, jog gali parklupdyti ne vieną komandą ir yra tą patį pasiryžusi padaryti kitame etape. „JAMAM" komandai prireiks ne tik sėkmingo A. Leščinsko, R. Puodžiaus, bet ir kitų žaidėjų žaidimo. Didelių nuostolių ekipa patyrė paskutinėse pogrupio rungtynėse, kuomet traumas gavo net 2 krepšininkai iš negausaus visų žaidėjų būrio. „JAMAM" turės nusiteikti rimtam darbui gynyboje, nes „Stiklopaslaptis.lt" puikiai sugeba žaisti puolime - per rungtynes pelno po beveik 89 taškus, dvitaškius realizuodama 50% taiklumu, baudų metimus 69%. Negana to, ši komanda per rungtynes blokuoja po 6 metimus ir tai yra geriausias rezultatas visame turnyre. Šioje dvikovoje tikintis teigiamo rezultato „JAMAM" komandai reikės ne tik puikaus žaidimo, bet ir didelės sėkmės.

7. Ereliai - 1 70% VS 10. MBG Alumni 30%

Daug kam netikėtai „Ereliai 1" liko antroje grupės vietoje ir nuo pat pirmųjų antrojo etapo rungtynių turės grumtis su labai stipriais varžovais - „MBG Alumni". „Ereliai 1" tai komanda, savo gretose turinti puikų jaunimą bei tokius patyrusius krepšininkus, kaip D. Navickas, G. Puškorius arba A. Daugulis, todėl siekia pačių aukščiausių tikslų. „MBG Alumni" savo gretose taip pat turi labai aukšto lygio žaidėjų - L. Ralys, P. Kaminskas, D. Zoruba. Šių komandų dvikova turėtų tapti didžiausia pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo puošmena. „Ereliai 1" yra pati rezultatyviausia komanda Pavasario Čempionate, per rungtynes renkanti net po 106 taškus. Prasidėjus atkrintamosioms varžyboms „MBG Alumni" privalo sumažinti varžovų pelnomų taškų kiekį, nes praleidus tiek taškų į savąjį krepšį būtų labai sunku tikėtis teigiamo rezultato. Tiesa, „MBG Alumni" teks labai gerai pagalvoti, kokią gynybos sistemą taikyti, nes „Ereliai 1" dvitaškius realizuoja 59%, o tritaškius - 33% taiklumu. Būtent todėl silpnų vietų ši komanda turi labai mažai. „MBG Alumni" raktas į sėkmę šioje dvikovoje turėtų būti agresyvus žaidimas. Jaunieji „Ereliai 1" krepšininkai nėra fiziškai tokie stiprūs, kaip „MBG Alumni" žaidėjai, be to „MBG Alumni" baudas meta 73 % taiklumu. Ar pavyks „MBG Alumni" L. Ralio, P. Kaminsko ir D. Zorubos trio vedamai komandai nugalėti vieną grėsmingiausių varžovų šiame turnyre, pamatysime jau netrukus.

8. KK Charazay 50% VS 9. SK Skurdas 50%

„KK Charazay" pademonstravo puikų žaidimą grupės varžybose. Komandą šiame turnyre papildžius Ž. Rubliauskui ir K. Klečkauskui „KK Charazay" tapo kolektyvu, galinčiu pateikti ne vieną sensaciją. Pirmajame etape šios ambicingos komandos lauks „SK Skurdas", su savo ištikimais sirgaliais. Abi akistatos tarp ekipų turėtų būti kupinos intrigos, nes pajėgumai yra labai panašūs. Komandų dvikovos epicentre turėtų atsidurti „KK Charazay" Ž. Rubliauskas ir „SK Skurdo" žaidėjas E. Simonavičius. Abu žaidėjai yra tikri kolektyvų lyderiai, kurie savo komandai reiškia itin daug ir nuo jų sėkmingo žaidimo priklausys, kas žengs toliau į kitą etapą. „SK Skurdas" už savo varžovus geriau meta dvitaškius (55.1% prieš 52.6%), baudas komandos realizuoja beveik identiškai, o iš trijų taškų zonos geriau atakuoja „KK Charazay" (29.4% prieš 24.8%). Įvairios smulkmenos, nusiteikimas rungtynėms ir sėkmingesnė serijos pradžia turės labai didelę reikšmę šioje lygių varžovų dvikovoje. Nereikėtų pamiršti ir triukšmingų „SK Skurdo" sirgalių, kurių keliamas triukšmas šiais metais iš vėžių išmušė ne vieną priešininkų komandą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kas yra Stefanas Halperis – FTB informatorius, prisidėjęs prie tyrimo dėl D.Trumpo kampanijos ir Rusijos galimų ryšių?

Gyvenimas

Sunkiai serganti Laimos mama palikta likimo valiai: „Aš mokytoja, 8 tūkst. eurų per mėnesį gydymui neuždirbsiu“

Aktualu

Kodėl Rusija taip nervinasi dėl Romanui Abramovičiui neatnaujinamos Jungtinės Karalystės vizos?

Aktualu

Dingusio Malaizijos lėktuvo MH370 paieškose bus padėtas taškas

Maistas

Egzotiški mėsainiai Kaune, supriešinę visuomenę: žmonės kviečiami paragauti kengūrienos, krokodilienos ir zebrienos

Gazas

Kodėl automobilių padangos kartais pripučiamos azotu?

Gyvenimas

10 priežasčių, dėl kurių sunku atpažinti narcizą ir psichopatą

24sek

Jono Valančiūno linksmybės – įsijautė į policininko vaidmenį

„Ginčas“: „Lietuvos ryto“ fanai perlenkė lazdą?

N-18 Vardai

Simona Milinytė gerbėjams pažėrė daugiau pikantiškos fotosesijos kadrų

Gyvenimas

Mes lygūs. Nuo kūdikystės nematanti Irma Jokštytė: „Laikas, kai bandžiau kitiems ką nors įrodyti, baigėsi“

Bažnyčia Naujajame Orleane, kurią įsigijo Beyonce

Vardai

Katažina, „Radistai“ ir E.Jakilaitis aiškinosi Vilniaus mįsles

Aktualu

Sergejaus Skripalio dukra Julija džiaugiasi likusi gyva ir tikisi grįžti į Rusiją

Vardai

Dar vienas modernus žingsnis: princas Harry pamynė nerašytą taisyklę ir nešios vestuvinį žiedą

Gazas

„Ford“ sukūrė „orų fabriką“: automobilius bando dirbtinai sukūrę pūgas, kaitrą, uraganus

Pasaulis kišenėje

Ko reikia norint pasigaminti tobulą turkišką baklavą

Verslas

Kurti darbo vietas regionuose padeda Darbo birža

Vardai

Į grožio renginį atvykusi Vasha: „Gimus dukrai supratau, kad nebėra tikslo dažytis kasdien“

24sek

Susidomėjusių yra – LiAngelo Ballas pasirodys trims NBA klubams

Naujienos

Aktualu

Kas yra Stefanas Halperis – FTB informatorius, prisidėjęs prie tyrimo dėl D.Trumpo kampanijos ir Rusijos galimų ryšių?

Gyvenimas

Sunkiai serganti Laimos mama palikta likimo valiai: „Aš mokytoja, 8 tūkst. eurų per mėnesį gydymui neuždirbsiu“

Aktualu

Kodėl Rusija taip nervinasi dėl Romanui Abramovičiui neatnaujinamos Jungtinės Karalystės vizos?

Aktualu

Dingusio Malaizijos lėktuvo MH370 paieškose bus padėtas taškas

Maistas

Egzotiški mėsainiai Kaune, supriešinę visuomenę: žmonės kviečiami paragauti kengūrienos, krokodilienos ir zebrienos

Gazas

Kodėl automobilių padangos kartais pripučiamos azotu?

Gyvenimas

10 priežasčių, dėl kurių sunku atpažinti narcizą ir psichopatą

24sek

Jono Valančiūno linksmybės – įsijautė į policininko vaidmenį

„Ginčas“: „Lietuvos ryto“ fanai perlenkė lazdą?

N-18 Vardai

Simona Milinytė gerbėjams pažėrė daugiau pikantiškos fotosesijos kadrų

Gyvenimas

Mes lygūs. Nuo kūdikystės nematanti Irma Jokštytė: „Laikas, kai bandžiau kitiems ką nors įrodyti, baigėsi“

Bažnyčia Naujajame Orleane, kurią įsigijo Beyonce

Vardai

Katažina, „Radistai“ ir E.Jakilaitis aiškinosi Vilniaus mįsles

Aktualu

Sergejaus Skripalio dukra Julija džiaugiasi likusi gyva ir tikisi grįžti į Rusiją

Vardai

Dar vienas modernus žingsnis: princas Harry pamynė nerašytą taisyklę ir nešios vestuvinį žiedą

Gazas

„Ford“ sukūrė „orų fabriką“: automobilius bando dirbtinai sukūrę pūgas, kaitrą, uraganus

Pasaulis kišenėje

Ko reikia norint pasigaminti tobulą turkišką baklavą

Verslas

Kurti darbo vietas regionuose padeda Darbo birža

Vardai

Į grožio renginį atvykusi Vasha: „Gimus dukrai supratau, kad nebėra tikslo dažytis kasdien“

24sek

Susidomėjusių yra – LiAngelo Ballas pasirodys trims NBA klubams

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt