TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalį Kuršių marių ledą skros oro akrobatai

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ateinantį savaitgalį Nidoje vyks antrasis iš trijų atvirojo Lietuvos 2011 metų jėgos aitvarų čempionato – „Snow Kite Grand Prix 2011“ etapas.

Ateinantį savaitgalį, vasario 26–27 dienomis, Nidoje VšĮ „Ekstremalus sportas“ organizuoja antrąjį iš trijų atvirojo Lietuvos 2011 metų jėgos aitvarų čempionato – „Snow Kite Grand Prix 2011“ etapą.

Jėgos aitvarų virtuozams skriejantiems ant užšalusių Kuršių marių snieglentėmis ar slidėmis per dvi dienas iš viso teks įveikti 6 rungtis – kurso (angl. Cource Race), 250–500 m greičio trasą laikui (angl. Speed Race), laisvojo stiliaus čiuožimą su oro akrobatika (angl. Freestyle), jėgos aitvarų krosą (angl. Kite Boarder Cross), maratoną ir kliūčių ruožą atliekant laisvojo stiliaus elementus (angl. Jibbing).

„Neringiškių ir Nidos miesto svečių laukia iš tiesų nepakartojamas renginys. Tikimės stipraus vėjo, kuris leis sportininkams atskleisti visus savo gebėjimus, o gal net ir viršyti praėjusiųjų metų žiemos jėgos aitvaro greičio rekordą, – sako vienas varžybų organizatorių ir dalyvių Eduardas Silva. Praėjusiais metais Justino Žalio greitis snieglente ir jėgos aitvaru siekė 63,4 km/h, Artūro Gudausko slidėmis ir jėgos aitvaru – 72,64 km/h. „Sulaukus stipraus vėjo, čiuožimo snieglente ir aitvaru greitis gali siekti net iki 100 km/h, tačiau tai yra nemenkas iššūkis ir itin patyrusiems profesionalams“, – teigia E.Silva.

Anot jo, kuo stipresnis vėjas, tuo įspūdingesnių akrobatinių triukų, šuolių ar apsivertimų ore gali atlikti oro virtuozai. „Žiemą žiūrovai turi išskirtinę galimybę tai stebėti iš labai arti. Labiausiai žiūrovų dėmesį prikausto techniškai sudėtingiausia – laisvojo stiliaus rungtis ir kliūčių ruožas, kur čiuožėjams snieglente tenka prasliuogti vamzdžiu, rampa ar perskrieti stalą“, – sako E.Silva.

Primenama, kad pirmasis atvirojo čempionato etapas, kuriame dalyvavo beveik 40 jėgos aitvarų virtuozų, sausio pabaigoje vyko ant užšalusių Kauno marių. Daugiausia rungčių laimėjo 32 metų latvis Oskars Brivkalns. Laisvojo stiliaus rungtį laimėjo vienas jauniausių čempionato dalyvių 21 metų panevėžietis Dominykas Smilga.

Planuojama, kad iš viso šiemet čempionate varžysis arti šimto pajėgiausių šalies jėgos aitvarų entuziastų. Dėl stipriausiojo vardo bendroje rungčių įskaitoje ir „Surfhouse“ įsteigto prizo – lenktyninės, jėgos aitvarams skirtos snieglentės „Nobile – Remi Meum Pro“ – kovoja ilgamečiai tituluoti varžovai: Artūras Gudauskas, Jonas Kriščiūnas, Artūras Morauskas, Eduardas Silva, Viktoras Šeputa, Povilas Vaisiauskas, ir kiti.

Praėjusiais metais Lietuvos jėgos aitvarų čempionate dalyvavo per 70 šios sporto šakos aistruolių. Įvairiose rungtyse buvo pagerinti šalies čiuožimo snieglente ir aitvaru bei slidėmis ir aitvaru greičio rekordai.

Dalyvių registracija į varžybas vyks šeštadienį nuo 10 val. iki 11 val. Varžybų pradžia šeštadienį 12 val., sekmadienį – 11 val. Sportininkus vertins profesionalūs šalies teisėjai – Mindaugas Čirvinskas ir Robertas Gradauskas.

Varžybas remia „Big Adventure“,„Expedition.lt“, „Motorider“, Neringos savivaldybė, „Raktaspoilsiui.lt“, „Ramios bitės”, „Surfhouse“, „Vilniaus Energija“, „Windigo“, „X-Pro“.

Renginys vyks Nidoje . Tą patį savaitgalį Nidoje yra planuojama ir daugiau miesto kultūrinių ir sporto renginių.

VIDEO: SnowKite GP 2011 Neringa Challenge Test ride teaser
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt