TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sieksime, kad atšauktų draudimą įsinešti būgnus

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Karštos žinios tiesiai iš Izmiro.

Pirmadienį grįždami iš Efeso autobuse sužinojome, kad čempionato organizatoriai mums nebeleis įsinešti bugnų. Kažkas iš sirgalių perskaitė telefone atitinkamą straipsnį ir to sirgaliaus telefonas akimirksniu perėjo iš rankų į rankas per visą autobusą.

Grįžę į viešbutį, kol televizoriai rodė JAV-Brazilijos varžybas, svarstėme, kaip turėtume reaguoti į šį akibrokštą. Išsikėlėme tikslą - siekti, kad organizatoriai atšauktų savo draudimą.

Naktį buvo surengta neoficiali visų Izmire viešinčių sirgalių vakaronė laive. Keli sirgaliai atsisakė šios vakaronės ir liko viename bare rašyti pareiškimo. Tuo tarpu kiti turėjome kuo plačiau paskleisti žinią, kad antradienį 19:00 renkamės prie arenos (varžybos su ispanais prasidės 21:00), ir mėginsime taikiai patekti į vidų su visais būgnais. Sirgalių vakaronė buvo puiki proga iškomunikuoti šią solidarumo akciją. Pamanėme, kad tarptautinė žiniasklaida, nušviesianti, kaip iš taikių sirgalių yra atimami būgnai, padidins spaudimą čempionato organizatoriams. Ir tai, savo ruožtu, padės jiems apsispręsti atšaukti savo sprendimą.

Taip pat paprašėme lietuvaičių, dirbančių čempionato spaudos centre, kad jie informuotų kolegas žurnalistus iš kitų šalių apie mūsų iniciatyvą. Stengsimės užtikrinti, kad susirinkus prie arenos nebūtų provokacijų arba atsakymų į jas, jokių nepadorių gestų ar skanduočių. Tai nepadėtų siekti tikslo – atšaukti draudimą įsinešti būgnus.

Dar, paraginti krepsinis.net, patys nusifilmavome video reportažą, kad išdėstytume savo motyvus.

Jei pritariate mūsų iniciatyvai, prisijunkite į “Facebook” grupę “Unban drums in Turkey” – ji atstoja parašų rinkimą. Mums, tupintiems Izmire, labai reikalingas sirgalių palaikymas Lietuvoje!

***

Lietuvos sirgalių pareiškimas

Lietuvos krepšinio sirgaliai prašo Pasaulio krepšinio čempionato Turkijoje organizatorių atšaukti draudimą įsinešti mušamuosius instrumentus į krepšinio arenas. Mušamieji yra daugelio šalių – taip pat ir Turkijos – nacionaliniai muzikos instrumentai. Jų pagalba sirgaliai visame pasaulyje įvairias sporto varžybas paverčia šventiniu reginiu. Uždraudus sirgaliams naudoti būgnus, Pasaulio krepšinio čempionatas praras savo grožį bei šventiškumą.

Sirgaliai atkreipia dėmesį, kad draudimas įsinešti mušamuosius instrumentus buvo paskelbtas po dviejų čempionato turų. Iki tol būgnai puošė tarpautines krepšinio varžybas Švedijoje, Serbijoje ir Juodkalnijoje, Japonijoje, Ispanijoje, Lenkijoje. Taip pat ir Turkijoje praėjusią savaitę. Netikėto draudimo motyvai yra nesuprantami tarptautinei krepšinio bendruomenei.

Lietuvos sirgaliai kviečia kitų šalių sirgalius palaikyti šį kreipimąsi ir sutelkti pastangas siekiant pakeisti sprendimą dėl mušamųjų instrumentų draudimo Turkijoje.

Lietuviai tikisi, kad čempionato organizatoriai pakeis savo sprendimą iki Lietuvos varžybų su Ispanija 2010 m. rugpjūčio 31 d. Lietuvos sirgaliai, nešini būgnais, į varžybas atvyks 19:00.

***

Statement of Lithuanian basketball fans

Lithuanian fans formally request the organizers of the World Basketball Championship in Turkey to revoke the ban on bringing drums into basketball stadiums.

Drums are an international musical instrument used by many cultures in both secular and religious activities, including Turkey. Through the use of drums fans around the world have made many sporting contests more colorful and enjoyable festivals. The World basketball championship will lose much of its festivity and beauty because of this senseless ban on drums.

The fans draw attention to the fact that the ban was announced after the second round of matches. We must also not forget that drums have already enhanced many international basketball contests including Sweden, Serbia and Montenegro, Japan, Spain, Poland. And until yesterday Turkey as well.

The motives of this sudden ban are impossible to understand to the international basketball community.

Lithuanian fans invite all fans from other countries to support this statement and to join in this action seeking the reversal of the banning of drums in Turkey.

Lithuanians hope the organizers of the championship will change this unjust decision before Lithuania’s next game against Spain on the 31st of August, 2010.

Lithuanian fans carrying their drums will gather at the stadium at 7 pm.

VIDEO: Lietuvos sirgaliai prašo atšaukti draudimą įsinešti būgnus
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt