2011 04 21

„Techasas“ ir „Rūdupis“ (63:76). „Rūdupio“ treneris: „Prienams tai – istorinis įvykis“ (nuotraukos)

Pirmosios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio rungtynės vyko Panevėžyje. Jų metu susitiko Panevėžio „Techasas“ ir Prienų „Rūdupis“.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Rungtynių eiga

Rungtynės prasidėjo labai aršiai. Anksčiau nei pirmieji taškai aikštelėje pasipylė susistumdymai. Davę darbo rungtynių teisėjams krepšininkai grįžo į žaidimą. Pirmuosius taškus įmetė „Rūdupio“ krepšininkai. Tai buvo tarsi įžanga į tolimesnę žaidimo eigą. „Techaso“ sportininkai neatsiliko, jau antrą rungtynių minutę įmetė kamuolį į priešininkų krepšį. Kiekvienas taiklus „Techaso“ metimas sulaukdavo audringų sirgalių šūksnių. Deja, tai nelabai padėjo. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 14:18 „Rūdupio“ naudai.

Apraminti trenerių krepšininkai žaidimą tęsė ramiau ir antrąjį kėlinį pradėjo solidžiau. To negalima būtų pasakyti apie sirgalius. Prienų pusėje kojomis trypė ir būgnus mušė nelabai gausus būrelis jaunų paauglių. Žibančiomis akimis jaunieji krepšinio sirgaliai stebėjo kiekvieną „Rūdupio“ žingsnį ir net keikė teisėjus. „Techaso“ pusėje sirgaliai buvo kiek vyresni. Jaunuoliai plojo rankomis, garsiai skandavo ir drąsiai ragino žaidėjus, mušdami į taktą būgnais ir rėkdami, kas kartą mėgstamai komandai pelnius taškus. Antrasis kėlinys pasibaigė rezultatu 33:39. Ir šį kartą nusivilti teko „Techaso“ sirgaliams.

Prasidėjus trečiam kėliniui žaidėjai tarsi įgavo antrą kvėpavimą. „Rūdupio“ krepšininkai labiau susikaupė, „Techaso“ atstovai žaidė kietesnį žaidimą. Į aikštelę vėl grįžo susistumdymai. Glaudžiai  vykęs kontaktinis žaidimas neleido užsnūsti teisėjams. Ginčai su jais lydėjo visą trečią kėlinį, kuris baigėsi rezultatu 51:63.

Ketvirto kėlinio pradžioje iškilo techninių nesklandumų. Sugedus laikmačiui, laiką teko skaičiuoti rankiniu būdu. Tai sukėlė kiek nepatogumų žiūrovams, tačiau nesutrukdė krepšininkams. Ketvirtajame kėlinyje tarsi pabudo ir taip nesnaudę rūdupiečiai. Jie sugebėjo įmesti dar 16 taškų ir rungtynes baigė rezultatu 63:76.

Turnyro pusfinalyje prieniškiai susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto ir Vilniaus „Perlo serijos nugalėtoju.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje treneriai pasidalino savo nuomone apie vykusiais rungtynes:

Virginijus Šeškus („Rūdupio treneris) rungtynes įvardijo, kaip sunkias. „Dešimt taškų šiuo atveju nieko nelemia. Jie galėjo mus prisivyti ir rezultatas būtų buvęs kitoks.“ Savo varžovus jis vertino palankiai: „Aišku, mes važiavome čia laimėti. Tačiau, kaip esu sakęs, norėjau su Panevėžio komanda žaisti dėl trečios vietos. Deja, nepavyko.“ Paklaustas apie rungtynių strategiją treneris pripažino rinkęsis gynybą: „Visi, kurie mane pažįsta sako, jog man labiau patinka puolimas, bet šioms rungtynėms labiau tiko gynyba. Teisėjai leido mums žaisti grubų žaidimą, tai ir pagelbėjo.“

Kalbant apie prognozes numatomas finale treneris teigė, jog „šiais metais mes jau įrodėm, kad galime nugalėti „Lietuvos rytą“, stengsimės ir dabar. Jei fortūna bus mūsų pusėj, komanda gali viską. Aišku, bus labai sunku. Mes tikrai kausimės ir netaupysim jėgų.“ Vertindamas naują narį Rolandą Aliveją ir komandos žaidimą treneris sakė, jog R.Alijevą vertina palankai: „Aišku, jei jo nebūtų, žaistų kiti įžaidėjai. Jam sunku naujoje komandoje ir aš tai suprantu.“

Kalbėdamas apie laukiančias rungtynes V.Šeškus patikino, jog stengsis, kad per likusias dvi savaites R.Alijevas pasijustų visaverčiu komandos nariu. Paprašytas pakomentuoji stipriąsias komandos puses jis paminėjo komandos amžių ir užsispyrimą: „komanda yra jauna ir žaidėjai nori pasirodyti. Vieni vėliau nori patekti į dar geresnes komandas, kiti daugiau užsidirbti. Aš aišku tik antrus metus dirbu LKL, bet jau galiu pasakyti, jog šioje komandoje yra kažkas tokio, kas slypi viduje. Tiesiog „superinė“ atmosfera. Tai gyvenimas ir mūsų komanda, kurioje lengva dirbti.“

Gintaras Leonavičius („Techaso treneris) rungtynių rezultatu buvo nusivylęs. „Varžovų aktyvi gynyba mums neleido žaisti tą krepšinį, kurį mes norėtume. Ir aš objektyviai sakau, jog turėjome žaisti geriau.“ Vertindamas žaidimą treneris pažėrė kritiką: „žaidimą mes palikome E.Dimšai. Jis atėjo į žaidimą ir mes praradome tai, ką turėjome. Neneigiu, E.Dimša – labai stiprus žaidėjas ir mes jį stengiamės išnaudoti, bet kiti neteko tų pozicijų, kurias turėjo.“ Treneris jautėsi nepatogiai ir davė kelis komplimentus oponentams: „manau, jog tokį žaidimą, kokį mes šiandien žaidėme, nėra malonu stebėti. Ne vieną nuoskaudą turiu ir aš, ir žaidėjai. Pritariu, jog „Rūdupio“ komandoje tikrai yra jaunų žmonių, kurie mėgsta įrodyti savo jėgas tiek gynėjų tarpe, tiek „dičkių“ gretose. Jie žino, ką reikia daryti aikštelėje ir, aišku, treneriai pastebėjo, jog galima sudrausminti vieną ar kitą mūsų aktyvesnį žaidėją. Tai jiems pavyko. Reikia sveikinti su pergale ir palinkėti sėkmės mūšyje su „Lietuvos Rytu“.

Paklaustas apie ateitį G.Leonavičius kalbėjo miglotai: „padėkojau už gerą sezoną žaidėjams, nes mūsų sezonas jau kaip ir yra baigtas. Mes turėjom daug gražių rungtynių, nusivylimo nebuvo. Džiaugiamės, kad sezono eigoje pergalių ir pralaimėjimų skaičius yra mūsų naudai (13 pergalių, 11 pralaimėjimų). Na, o šiandieninės rungtynės parodė, jog „Rūdupis“ stipri komanda.“

Paklaustas apie ateitį su „Techaso“ komanda treneris kalbėjo miglotai: „apie šitai mes dar nešnekėkim. Labai svarbu, ką vadovai šnekės su žaidėjais. Viskas paaiškės vėliau.“ Paklaustas ar pats norėtų likti šioje komandoje treneris atsakė: „pajutau tą panevėžietišką skonį ir tai, jog daug kas priklauso nuo to, su kokiais žmonėmis reiks dirbti. Man malonu, kai komandoje yra gerų žaidėjų, tada ir man galima save realizuoti. Su tuo pačiu kolektyvu toliau dirbčiau.“

P.S. Bet merginos nebūtų merginos, jei į krepšinį nežiūrėtų kiek kitaip. Taigi, mūsų Top‘as:

Top sportbačiai: žaliapadžiai R.Alijevo gražuoliai (margos spalvos tikrai paįvairino vaizdą)

Top pikčiurna: „Rūdupio“ komandos treneris (mažiausiai 5 kartus galima buvo įtarti, jog jis susimuš su teisėju)

Top apranga: aptemptos teisėjų kelnės (ar kas atkreipė dėmesį, jog jos tikrai siauros?)

Top mušeika: Evaldas Dainys (Prienų komandos įžaidėjas, užsitarnavęs 4 asmenines pražangas)

Top užduotis: iššūkis žiūrovams – vyrai turėjo nešti merginas ant pečių, o šios stengtis pataikyti į krepšį (galėtų ir dažniau vyrai merginas nešioti)