Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus moksleivių fizinį aktyvumą skatina pasaulio čempionas

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunuosius vilniečius daugiau judėti ir pagalvoti apie sveiką gyvenimo būdą skatino pasaulio, Europos ir daugkartinis Lietuvos čempionas, Rytų kovos menų meistras P.Klapatauskas.

Lietuvoje daugėjant sveikatos sutrikimų, susijusių su menku fiziniu aktyvumu, 2 tūkst. jaunųjų vilniečių daugiau judėti imta skatinti į pagalbą pasikvietus pasaulio, Europos ir daugkartinį Lietuvos čempioną, Rytų kovos menų meistrą, Paulių Klapatauską.

Tokios iniciatyvos griebtis Vilniaus visuomenės sveikatos biurą privertė liūdinanti Lietuvos ir pasaulio statistika: dėl fizinio aktyvumo stokos kasmet miršta apie 2 milijonai žmonių ir šis skaičius sparčiai auga.

Šių metų rudenį pasaulio, Europos ir daugkartinis Lietuvos čempionas, Rytų kovos menų meistras P.Klapatauskas, apie sveiką gyvenimo būdą ir judėjimo svarbą pasakojo V–VIII klasių mokiniams iš Vilniaus. Po tokių P.Klapatausko paskaitų jas lankę mokiniai beveik be išimties teigė, kad informaciją apie sveiką gyvenimo būdą ir fizinį aktyvumą žymiai įdomiau išgirsti iš autoritetingo, daug pasiekusio, garsaus sportinininko, kuris ne paprastai išdėsto informaciją, bet atsako į klausimus ir viską iliustruoja pavyzdžiais. Jaunųjų vilniečių teigimu, P.Klapatausko autoritetas į fizinį aktyvumą jiems leido pažvelgti kitaip ir paskatino susimąstyti apie savo pačių sveikatą bei judėjimo svarbą.

„Šia iniciatyva Vilniaus visuomenės sveikatos biuras nori supažindinti visuomenę ir jaunimą su kasmet vis didėjančiomis moksleivių sveikatos problemomis. Nors vaikų ir jaunimo sveikatai skiriama daug dėmesio ir lėšų, tačiau sergamumas per mažo judėjimo sukeltomis ligomis didėja. Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad dėl minėtos priežasties jaunuoliams ypač svarbu suprasti judėjimo reikšmę, atkreipti dėmesį į menko fizinio aktyvumo padarinius“, – kalbėjo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pavaduotojas Paulius Paulionis.

Paskaitos jauniesiems vilniečiams, kurias skaitė pasaulio, Europos ir daugkartinis Lietuvos čempionas, Rytų kovos menų meistras P.Klapatauskas, yra Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro iniciatyva „Fizinis aktyvumas – kelias į sveikatą“, kuri sostinės mokyklose imta įgyvendinti nuo 2009 m. Šia iniciatyva siekiama gerinti vaikų sveikatą ir didinti fizinį aktyvumą bei pristatyti juos kaip vertybę, darančią įtaką ne tik žmogaus sveikatai, bet ir gyvenimo kokybei.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt