Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 30d. 15:48

VSC „Medžio centro“ apžvalga: 2011-iesiems besibaigiant

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Besibaigiant metams ir kaip reikiant „įsivažiavus“ sezonui galima pakalbėti apie pirmuosius pasiektus rezultatus.

Besibaigiant metams ir kaip reikiant „įsivažiavus“ sezonui galima pakalbėti apie pirmuosius pasiektus rezultatus, įžvelgti tam tikras tendencijas ir daryti vienokias ar kitokias išvadas. Tad pristatome savo gerbėjams apžvalgą, kurioje supažindinsime su šio sezono įvykiais 2011-aisiais metais. Tai puiki proga sužinoti daugiau apie mūsų komandos rezultatus tiems, kurie rečiau domisi mūsų naujienomis, ir visiems kitiems prisiminti, kas gero ir blogo nutiko mūsų komandai šiais metais ir sužinoti įdomių faktų. Gero skaitymo!

Vilniaus krepšinio sąjungos C lyga

Puiki pradžia

Kaip ir kiekvienais metais šis turnyras pasižymi komandų gausa – šiemet čia varžosi net 80 komandų. Tad čia ne tik didelė konkurencija, bet ir nemaži skirtumai tarp kai kurių ekipų. Todėl pirmasis etapas skirtas suskirstyti visas šias komandas į du skirtingo pajėgumo divizionus. Taigi šiame šio turnyro etape patekome į I grupę, kur su dar 7 komandomis varžėmės dėl 4 kelialapių į 1 divizioną. Grupė nebuvo laikoma pati stipriausia, tačiau neišvengta kovų, kuriose teko gerokai paplušėti dėl pergalių. Beveik visas varžybas atsilikome, tik po pratęsimo jų pačių arenoje įveikėme „Steko“ jaunimą, koja kojon rungėmės ir Grigiškėse, po atkaklios kovos įveikę vietos ekipą 59:63, lengvai pergalių neatidavė ir  VKSK (76:69) bei „Miražo“ (69:62) komandos. Buvo ir lengvų pergalių, kur tiesiog „nušlavėme“ tokias ekipas kaip „Jokios atsakomybės“ (46:104) ir „Patikima praktika“ (46:90). Sunkiai mums priešintis sekėsi ir „Litrestos“ vyrams, kurie turėjo pripažinti solidžią mūsų pergalę – 50:81. Tad nors neišvengėme duobių ir nestabilaus žaidimo, visgi pirmame etape savo planus įvykdėme – ne tik patekome į stipresnįjį divizioną, bet ir nė karto nesuklupę užėmėme 1-ąją vietą grupėje.

Sunkių kovų metas

Ištraukus antrojo etapo burtus paaiškėjo, kad patekome į A grupę kartu su: „Ferimsta“, „Danvite“, „Arginta“, „Domipa“, „Stiklopaslaptis.lt“, „WWIAFTM“ ir „Metrix.lt“ ekipomis. Tik ištraukus burtus apie mūsų grupę imta šnekėti kaip apie „mirtininkų“, kadangi joje dėl pergalių kovos tikrai labai stiprios ir puikiai pirmame etape pasirodžiusios komandos, o nuspėti favoritus itin sunku. Visgi tai mums bus tik į naudą, kadangi patekdami į pirmą divizioną užsitikrinome ir vietą atkrintamosiose, o tai bus puikus pasiruošimas lemtingoms kovoms. Tiesa, patekus tarp 4 geriausių grupės komandų „peršoktume“ vieną atkrintamųjų etapą ir iškarto patektume tarp 32 geriausių, priešingu atveju – turėtume dar įveikti antro diviziono komandą.

Kad antrame etape bus sunku, įsitikinome jau per pirmus du mačus, kuriuos suspėjome sužaisti iki Naujųjų metų. Puikiai pradėję ir pirmą kėlinį laimėję net 15tšk. skirtumu, įsivėlėme į chaotišką žaidimą ir turėjome pripažinti 5tšk vienų iš turnyro favoritų „Ferimstos“ ekipos pranašumą (64:69). Antrose po labai dramatiškų varžybų paskutinėmis sekundėmis turėjome pripažinti vos dviejų taškų „Domipos“ komandos pranašumą, kuri šiame sezone dar nesuklupo. Taigi šiuo metu su dviem pralaimėjimais esame turnyrinės lentelės apačioje, tačiau šiame etape dar sužaisime 5 rungtynes, kur galime gerokai pasigerinti savo situaciją, o kad kovoti galime prieš bet ką, įrodėme pirmosiose šio etapo varžybose.

Kas toliau?

Artimiausios varžybos bus tik Sausio 15d., kur savo aikštelėje priimsime „Danvitės komandą“, vėliau šiame etape sužaisime dar 4 varžybas, kur paaiškės, ar pateksime tarp geriausių 4 grupės komandų, ar dar teks įveikti antro diviziono komandą, norint patekti į 1/16 etapą. Nors pralaimėjome pirmas dvi rungtynes, patekti į grupės „ketvertuką“ šansų tikrai dar turime, nes kol kas šioje grupėje dar niekas neaišku. Tad laukia tikrai įdomios dvikovos. O po to – atkrintamosios, bet tai jau kita istorija ir viskas ten prasideda iš naujo...

Vilniaus krepšinio B lyga

Siekiant savo tikslų

Šiame turnyre dalyvauja 24 komandos, kurios po 8 suskirstytos į 3 grupes, kur po du kartus susitinka su kiekviena ekipa. Mes dėl geresnių pozicijų grupėje varžomės su tokiomis ekipomis: „SKM-Agotos gryčia“, „Patriotai-Limoliux“, „Normaliok“, „BC Draugai“, „SK Skurdas“, „BC Šalčininkai“ bei „Vieta jūsų reklamai“.

4 geriausios grupės komandos patenka į kitą etapą, kur, suskirstomos į grupes po keturias ekipas, sužaidžia dar kartą bei užsitikrina patekimą į atkrintamasias, tuo tarpu kitos komandos varžosi silpnesnėse grupėse, kur gerai pasirodę išsaugo šansus žaisti kitame etape. Pirmame etape jau spėjome sužaisti net 10 varžybų, per kurias pasiekėme 7 pergales ir patyrėme 3 pralaimėjimus.

Po jų 3–4 vietą grupėje dalijamės kartu su „Narmaliok“ ekipa. Pralaimėjimą patyrėme prieš „SKM-Agotos Gryčią“, kur sunkiai sugebėję įveikti priešininkų gynybą ir stabdyti jų greitą puolimą turėjome pripažinti jų pranašumą solidžia 16tšk. persvara. Taip pat suklupome atsakomosiose varžybose prieš „Patriotai-Limoliux“ komandą, kur po labai „banguoto“ žaidimo galiausiai nusileidome namuose žaidusiems varžovams 78:67. Vienose pirmųjų varžybų, kur susitikome su „Normaliok“ komanda gynyboje sunkiai sekėsi tvarkytis su priešininkų aukštaūgiais, tad jie įveikė mus 67:74. Visose kitose rungtynėse šventėme pergalę prieš varžovus: du kartus be didesnio vargo įveikėme „BC Šalčininkų“ komandą, taip pat du kart sutriuškinome „SK Skurdo“ ekipą, kuri mūsų arenoje žaisdama be savo lyderių pralaimėjo net 62tšk. skirtumu, namie nugalėjome jau minėtą „Patriotai-Limoliux“ komandą, po kartą laimėjome prieš „Vieta jūsų reklamai“ ir „BC Draugai“ komandas. Taigi kolkas esame visai arti savo tikslo „minimum“ – būti tarp geriausių 4 grupės komandų ir taip patekti į kitą etapą bei užsitikrinti vietą atkrintamosiose.

Artimoje ateityje

Pergalė prieš „BC Draugai“ ekipą garantuotų vietą kitame etape. Po naujųjų metų laukia dar 4 dvikovos pirmajame etape. Kone svarbiausias žaisime jau Sausio 8d., kur mes (7:3) svečiuose bandysime įveikti „BC Draugai“ (3:7) komandą. Jie užima 5-ąją vietą grupėje ir yra mūsų artimiausi ir vieninteliai varžovai, kurie gali mums užkirsti kelią į kitą etapą. Juos įveikę visiškai užsitikrintume vietą tarp 4 geriausių ekipų grupėje.

Tiesa, net ir pralaimėjimas reikštų, kad varžovai norėdami mus „nustumti“ į 5-ąją vietą turėtų laimėti visas likusias varžybas, o tuo tarpu mes – visas pralaimėti. Tačiau geriau nežaisti su likimu ir visus taškus ant „i“ sudėti jau šioje dvikovoje. Dar vienos  principinės varžybos laukia su „Normaliok“ komanda, kurios mums leistų pakilti į trečiąją vietą grupėje ir pasigerinti pozicijas kitame etape.

Tad stengsimės atsirevanšuoti varžovams namų aikštėje. Išvykoje taip pat susitiksime su 6-oje vietoje esančia komanda „Vieta jūsų reklamai“, kurią nors ir įveikėme namuose net 30tšk. skirtumu, visgi surinkusi pilną sudėtį ši komanda atrodo ganėtinai galinga. Ir žinoma, namuose mėginsime atsirevanšuoti už skaudų pralaimėjimą „SKM Agotos-Gryčia“ komandai. Nors varžovai šiame sezone dar nesuklupo nei kartą, bet mes namuose dar nė karto neleidome varžovams švęsti pergalės, tad bandysime nesugadinti šios malonios tradicijos. Taigi, mes jau viena koja kitame etape, dabar reikia užbaigti savo darbą, o jei tai padarysime, po to laukia dar sunkesnės kovos.

Šiek tiek skaičių

Įsibėgėjus sezonui ima aiškėti ne tik komandos vieta turnyrinėje lentelėje bei jos pajėgumas, bet ir tam tikros detalės, kurios veikia šiuos rezultatus: kas geriausiai sekasi komandai, ką dar reikia gerinti, kokie žaidėjai kol kas demonstruoja geriausią formą ir pan.

Visų pirma, stebint sezono statistiką, galima teigti, jog nesame komanda, kuri pelno labai daug taškų per varžybas (B lyga – 76,6, C lyga – 74,3), tačiau to, ko gero, nebūtų galima įvardyti kaip blogo bruožo, kadangi akcentuodami gynybą kol kas pasiekiame savo rezultatų, nes pralaimėjimų ir laimėjimų santykis (14:5) akivaizdžiai rodo, jog judame teisinga linkme. Labiausiai į akis krenta prastas baudų pataikymas – C lygoje metame  60,6, o B lygoje vos 58,8% taiklumu. Tai neabejotinai vienas labiausiai taisytinų dalykų, kadangi lengvai nuo baudų pelnomi taškai gali būti lemtingi atkakliose dvikovose. Apskritai nepasižymime labai geru taiklumu (abejose lygose dvitaškius metame apie 50%, tritaškius vos 28%), tačiau tai kompensuoja nebloga kova dėl atšokusių kamuolių (B – 37,9 ir C – 40,2) bei perimti kamuoliai (atitinkamai 15,7 ir 14,2).

Taip pat pasižymime komandiniu žaidimu, per varžybas vidutiniškai atlikdami po 18 ir 16 rezultatyvių perdavimų. Tiesa, niekaip nepavyksta apmažinti klaidų skaičiaus, kurių vidutiniškai atliekame po 18 per varžybas. Tad jei pavyktų bent šiek tiek pagerinti taiklumą bei sumažinti klaidų skaičių, galėtume pasiekti dar geresnių rezultatų.

Žaidėjai

Neabejotinai didžiausia mūsų stiprybė – komandinis žaidimas. Būtent dėl jo ir dėl ilgo atsarginio suolelio pasiekiame gerų rezultatų. Vis dėlto, ima ryškėti tam tikri komandos lyderiai vienoje ar kitoje kategorijoje. Rezultatyviausius žaidėjus komandoje išskirti labai sudėtinga, kadangi net 5 žaidėjai renka dviženklį taškų skaičių. C lygoje daugiausia taškų pelno M. Staniulis 14.8, nuo jo vos per vieną dešimtąją atsilieka Ž. Bendoraitis (14.7), vėliau rikiuojasi E. Racevič, J. D. Petrauskas ir J. Navakas. Panaši situacija ir VKL B lygoje, kur tie patys 5 žaidėjai pelno po 10 ar daugiau taškų. Dėl atšokusių kamuolių geriausia kovoja D.Petrauskas (8.8 ir 6.6) bei M.Staniulis (8,1 ir 6,5), o kamuolio komandos draugui labiausiai negaili E. Racevič (4.7 ir 4). Tuo tarpu kamuolius iš varžovų dažniausiai vagia M.Staniulis. Kaip bebūtų, skaičiai ir lieka skaičiais. Daug komandos narių aikštelėje atlieka juodą darbą, kuris nesimato statistiniuose rodikliuose, bet komandai yra labai naudingas.

Taigi nors jau sužaidėme daug varžybų, bet pačios įdomiausios ir svarbiausios kovos laukia priešakyje. Tad tikimės, kad kitais metais jūsų palaikymas bus vis didesnis ir kartu su jumis sieksime gražių pergalių. Tad Linkime Jums įdomių ir prasmingų artėjančių Naujųjų metų ir tikimės kitais metais susitikti aikštelėje!

Scanpix nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Receptas „negerti“ niekada negalioja: kaip alkoholizmą gydo islandai?

Interviu Aktualu

Žmogaus teisių aktyvistas M.Alataras: „Vilčių dėl Palestinos nebėra. Viskas baigta“

Tiesiogiai 24sek

Principinis mūšis Klaipėdoje: „Neptūnas“ – „Rytas“

Pasaulis kišenėje

Lietuvio kelionė Tibete: kalnas, ant kurio mirę tibetiečiai sušeriami ereliams

Vardai

„Orų mergaitei“ K.Liukaitytei – 30 metų: „Didžiausia dovana man – vyras ir dukrai sesuo į kompaniją“

Verslas

Raudona šviesa alkoholio „bambaliams“ galėjo įsižiebti tik trumpam

Aktualu

Latvijos šimtmetis: tūkstančiai žmonių ceremonijoje Rygoje ir renginiai beveik 40-yje pasaulio šalių

Sportas

Galingu smūgiu graiką iš kojų išvertęs H.Vikšraitis: „Kaip dukrytė sako, buvo „bum“

Aktualu

Garliavos verslininkė kaltina ESO neteisėtai įrengus elektros pastotę – kenkia verslui

Aktualu

Padegėjai atvirai tyčiojasi: apleista Vilniaus turgavietė liepsnojo ir sekmadienį

Aktualu

Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius dėl sunkios traumos atsidūrė ligoninėje

Sportas

Po turko akibrokšto teisėjas S.Šeškevičius paskelbė stabdantis teisėjavimą bušido turnyre

Gyvenimas

Profesorius E.Subata įvardijo veiksmingus gydymosi nuo alkoholizmo būdus

Vardai

Seksualiausiu pasaulio vyru paskelbto Idriso Elbos sužadėtinė didžiuojasi: „Jis velniškai karštas“

15min recenzija Kultūra

„Scanoramos“ dienoraštis: konkursinė programa ir lietuviško kino vėjai

Gyvenimas

Menininkei A.Kišonaitei prireikė metų susidraugauti su klastinga liga: simptomai nejuntami

Vardai

Sofio Gelašvili pirmagimei surengė 1-ojo gimtadienio šventę: „Net graudinuosi – kaip ji greit auga“

Verslas

Dėl stringančių sostinės baseinų projektų statytojai kaltina savivaldybę

Sportas

Įspūdingu nokautu lenką ant žemės paguldęs I.Osininas pergalę paskyrė uošviui ir sau

Vardai

Peliukas Mikis švenčia 90 metų jubiliejų: kaip vietoj triušio Osvaldo „gimė“ ši animacijos legenda?

Naujienos

Aktualu

Receptas „negerti“ niekada negalioja: kaip alkoholizmą gydo islandai?

Gyvenimas

A.Kriščiūnas pasidalijo patirtimi, kaip atsikratė nerimo priepuolių ir išmoko mylėti

Interviu Aktualu

Žmogaus teisių aktyvistas M.Alataras: „Vilčių dėl Palestinos nebėra. Viskas baigta“

Tiesiogiai 24sek

Principinis mūšis Klaipėdoje: „Neptūnas“ – „Rytas“

Pasaulis kišenėje

Lietuvio kelionė Tibete: kalnas, ant kurio mirę tibetiečiai sušeriami ereliams

Vardai

„Orų mergaitei“ K.Liukaitytei – 30 metų: „Didžiausia dovana man – vyras ir dukrai sesuo į kompaniją“

Aktualu

Raimondas Vėjuonis: Latvija yra pasirengusi ginti save ir tautą

Verslas

Raudona šviesa alkoholio „bambaliams“ galėjo įsižiebti tik trumpam

Aktualu

Vilniuje susidūrė išskirtinis „Mercedes“ visureigis ir seno modelio BMW

Sportas

Galingu smūgiu graiką iš kojų išvertęs H.Vikšraitis: „Kaip dukrytė sako, buvo „bum“

Vardai

Seksualiausiu pasaulio vyru paskelbto Idriso Elbos sužadėtinė didžiuojasi: „Jis velniškai karštas“

Gazas

B.Vanago patarimai: kaip taisyklingai sėdėti automobilyje, kad galėtumėte jį suvaldyti ekstremalioje situacijoje

Maistas

„KitchenJulie“ receptas: paruoštukas pusryčiams – daigintų grikių granola su abrikosais ir riešutais

Aktualu

Garliavos verslininkė kaltina ESO neteisėtai įrengus elektros pastotę – kenkia verslui

Aktualu

Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius dėl sunkios traumos atsidūrė ligoninėje

Gyvenimas

Profesorius E.Subata įvardijo veiksmingus gydymosi nuo alkoholizmo būdus

Vardai

Sofio Gelašvili pirmagimei surengė 1-ojo gimtadienio šventę: „Net graudinuosi – kaip ji greit auga“

Aktualu

Latvijos šimtmetis: tūkstančiai žmonių ceremonijoje Rygoje ir renginiai beveik 40-yje pasaulio šalių

Sportas

Po turko akibrokšto teisėjas S.Šeškevičius paskelbė stabdantis teisėjavimą bušido turnyre

24sek

Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertas grįžta į sostinę

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt