Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žilvaras Zinkevičius: „Krepšinis yra svarbi mano gyvenimo dalis“ (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

ikrauk.lt skaitytojai nuo šiol kas savaitę turės galimybę susipažinti su vienu iš Vilniaus krepšinio lygos (VKL) žaidėjų ar kitaip su VKL susijusiu žmogumi. Pirmajame interviu „AIM public“ ekipos idėjinis lyderis Žilvaras Zinkevičius pasakoja apie egzotiškiausias vietas, kuriose teko žaisti krepšinį, apie žymiuosius Kobe Bryant‘o batelius ir daug kitų įdomių dalykų.

ikrauk.lt skaitytojams nuo šiol pasistengsime kiekvieną savaitę pateikti po naują Vilniaus krepšinio lygos žaidėjo (VKL) ar kitaip su VKL susijusio žmogaus interviu. Pirmasis interviu – su labai daug per savo karjerą patyrusiu „AIM public“ ekipos idėjiniu lyderiu Žilvaru Zinkevičiumi.

- Kada pradėjote žaisti krepšinį?

- Krepšinis tapo svarbia mano gyvenimo dalimi nuo ankstyvos vaikystės. Augau žiūrėdamas legendines Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos „CSKA“ dvikovas. Krepšinį žaidžiau arba tiksliau pasakius „bendravau su krepšinio kamuoliu“ namie, kieme, vaikų darželyje bei mokykloje. Pradėjau treniruotis Vilniaus krepšinio mokykloje 1988 ar 1989 metais.

- Kas buvo tavo treneris/-iai?

- Pirmasis mano treneris buvo šviesios atminties Juozas Mateika. Trenerį J.Mateiką (1932-1991 m.) išgarsino jo auklėtiniai – Artūras Karnišovas, Martynas Purlys, Gintaras Pocius ir kt. Deja, šis legendinis treneris nesuspėjo man perduoti daug krepšinio paslapčių. Vėliau apie trejus metus sportavau pas trenerius Algirdą Budėną ir Vytenį Andriūną, o tada perėjau į trenerio Vytauto Poteliūno grupę. Ši iškili asmenybė ne tik išmokė mane krepšinio gudrybių, bet ir suteikė progą kartu būti vienu pirmųjų Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtinių bei matyti brolių Lavrinovičių pirmuosius žingsnius treniruotėse. Vėlesniais gyvenimo etapais teko lošti komandose, kurių treneriais buvo Algimantas Ivašauskas, Martyno Gecevičiaus tėvas Valdas Gecevičius ir šviesios atminties Vytautas Bimba.

- Kokie įsimintiniausi pasiekimai krepšinyje?

- Patekimas tarp Lietuvos jaunučių rinktinės kandidatų, Vilniaus miesto tarpmokyklinių varžybų čempiono titulas, Vilniaus apskrities tarpmokyklinių varžybų čempiono titulas, dalyvavimas Lietuvos tarpmokyklinių varžybų finalo ketverte, lošimas už LKL komandos „Alytaus SAVY“ dublerių komandą, buvimas Vilniaus universiteto rinktinės nariu, 2003/2004 metų VKML čempionas, 2004/2005 ir 2005/2006 metų VKML finalo ketverto dalyvis.

- Garsėjate tuo, kad net atostogų ar komandiruočių metu atrandate laiko krepšiniui. Kokiose egzotiškiausiose vietose yra tekę žaisti krepšinį?

- Portugalijoje teko lošti daug varžybų, kuriose būdavau vienintelis baltaodis aikštelėje, nors pagalvojus, net ir žiūrovai būdavo iš Afrikos. Itin įdomi patirtis buvo lošti Kinijoje, kur krepšinis Yao Ming‘o dėka yra garbinamas kaip ir Lietuvoje, o mūsų valstybę visi žino dėl Jono Kazlausko. Indoneziją paminėčiau dėl išskirtinio klimato, kuris išsunkia fizines jėgas ir ištvermę. Atrodo, kad loštum karštą vasaros dieną šiltnamyje, kuriame kažkas nusprendė palieti pomidorus.

- Ką veikiate be krepšinio?

- Krepšinis yra svarbi mano gyvenimo dalis, bet tikrai ne svarbiausia. Esu sukūręs šeimą su mylima žmona Indre. Dirbu ryšių su visuomene srityje, kuri išsiskiria naujovių gausa ir informacijos kaita, todėl nuolat reikia tobulinti bei gilinti savo žinias, norint žengti koja kojon su pažanga. Džiugina, kad įdėtos pastangos ir skirtas laikas atsiperka ir suteikia vis naujas galimybes kopti karjeros laiptais. Stengiuosi atrasti laiko ir Capoeirai, kuria susidomėjau studijuodamas Portugalijoje. Capoeira – tai kovos stilius, pasižymintis ryškiais akrobatiniais elementais, šuoliais į aukštį, smūgiais kojomis, taip pat, gausybe šokio, klastos ir net vaidybos elementų. Joje persipina kova, šokis ir žaidimas. Nuo vaikystės vilioja tolimi kraštai, todėl stengiuosi aplankyti kuo daugiau valstybių. Pasakysiu šabloniškai – kelionės yra mano aistra.

- Yra tiek daug megėjų krepšinio lygų Vilniuje. Kodėl pasirinkote būtent Vilniaus krepšinio lygą?

- Nuo seno esu kelių komandų narys ir lošiu ne vienoje lygoje. Vilniaus krepšinio lygai šis sezonas yra pirmasis. Esu linkęs padėti visiems, kuriantiems kažką naujo ir įdomaus. Dėl šios priežasties ne tik užregistravau komandą, bet ir esu lygos Valdyboje bei konsultuoju organizatorius aktualiais klausimais.

- Kokį ispūdį paliko Vilniaus krepšinio lyga šį sezoną? Ar pateisino lūkesčius?

-  VKL organizatoriai yra iniciatyvūs žmonės. Jie stengiasi mėgėjų krepšinį pakelti į kitą lygmenį. Atsižvelgiant į tai, kad šis sezonas yra pirmasis, tikrai galima drąsiai teigti, kad VKL pateisino mano lūkesčius.

- Kokie Jūsų vadovaujamos komandos keliami tikslai šį sezoną?

- Tikslas buvo patekti į Iššūkio taurės TOP8. Deja, dėl kai kurių komandos narių neatvykimo į varžybas, teko patirti apmaudžius pralaimėjimus teoriškai silpnesniems varžovams ir palaidoti viltis prasibrauti į stipriausiųjų Iššūkio taurės komandų būrį. Dabartinis naujas tikslas yra iškovoti Iššūkio turnyro Mažąją taurę ir nors taip pateisinti daugumos mūsų komandos žaidėjų viltis ir lūkesčius šiam sezonui.

- Kas iš komandos žaidėjų daugiausiai nustebino? Kas daugiausiai nuvylė?

- Daugumą komandos žaidėjų pažįstu ne vienus metus. Su keletu iš jų kartu sportuojame jau ne pirmą dešimtmetį, tad nustebinti vienam kitą yra sudėtinga. Daug šviežios energijos įnešė tik šiemet prie komandos prisijungęs Mantas Jonikas, kuris, neveltui, yra Ramūno Šiškausko kraštietis. Artur Tysevič „skrydžiai“ stebina ne tik mūsų komandos žaidėjus, bet ir varžovus bei žiūrovus. Labiausiai nuvylė Karolis Griziūnas, kuris savo asmeninius tikslus iškėlė auksčiau už komandos ir atsuko jai nugarą tuo metu, kai jo pagalba buvo reikalingiausia.

- Rungtynėse žaidžiate su išsiskiriančiais „Nike“ sportbačiais? Kodėl pasirinkote būtent šį, akį rėžiantį, modelį?

- Žalia spalva yra mano mėgstamiausia. Per šias Kalėdas, stebint NBA komandų „Los Angeles Lakers“ ir „Miami Heat“ dvikovą, „užkliuvo“ Kobe Bryant‘o bateliai. Nutariau, kad man jų reikia ir jau pirmosiomis sausio dienomis matavausi šį stebuklą, įkalintą batų pavidale. Šie „Nike Zoom Kobe VI“, dar žinomi kaip Kobe Bryant‘o Grinčo stiliaus Kalėdų sportbačiai, yra itin lengvi ir patogūs. Su jais jaučiuosi puikiai. Pakalbėjau, kaip koks batų pardavėjas Elas Bandis.

-Virtualiame pasaulyje dar esate žinomas kaip Zulu. Kaip atsirado šis slapyvardis?

- Esu baigęs Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą, man suteiktas istorijos bakalauro laipsnis. Nors gyvenime teko įvairiose mokslo institucijose studijuoti ir kitas disciplinas, bet istorija visada liko artima širdžiai ir sielai. XIX a. pirmoje pusėje Afrikoje atsirado Zulų karalystė, kuriai vadovavo garsusis Šaka Zulu. Pasivadindamas vieno iš garsiausių visų laikų Pasaulio karvedžių vardu, iškėliau ir sau tikslą – būti geriausiu virtualaus pasaulio platybėse. Gaila, kad gausybę titulų, kuriuos laimėjau įvairiuose kompiuteriniuose online žaidimuose, turbūt nepavyks pasiekti tikrame gyvenime.

- Ko norėtumėte palinkėti visiems lygos dalyviams, organizatoriams bei ikrauk.lt skaitytojams?

- Sveikata yra didžiausias turtas, kurį mes turime. Branginkite ir puoselėkite šį turtą, ir tada galėsite pasiekti gyvenime visa, ką tik panorėsite.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt