Ir vasarą naujienų netrūksta. 3 mėn. prenumerata vos už 1,49 Eur!
Išbandyti

Daugiametė saulutė: nuo kokių ligų ji gydo?

Daugiametė saulutė (Bellis perennis) – daugeliui gerai pažįstamas augalas, smulkiais kukliais žiedeliais nusėjantis kiemą ar pievelę jau balandžio mėnesį.
Daugiametė saulutė
Daugiametė saulutė / „Fotolia“ nuotr.

Pasirodo, šis bemaž iki rudens žydintis, greitai besidauginantis, nelepus, atsparus mindymui augalėlis ne tik džiugina akį, bet ir padeda palaikyti sveikatą.

Liaudies medicinoje naudojama antžeminė saulučių dalis: lapai ir žiedeliai. Juose yra eterinių aliejų, saponinų, inulino, organiznių rūgščių, kartumynų, kalio, fosforo, magnio, kalcio, geležies, vitamino A ir kt. naudingų medžiagų.

Vartojama kaip atsikosėjimą skatinanti ir priešuždegiminė priemonė sergant viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, bronchitu, bronchine astma, tuberkulioze. Šiais atvejais padeda ir karštį mažinanti augalo savybė.

Kaip šlapimą varanti ir priešuždegiminė priemonė nuo senų laikų vartota ir sergant inkstų, šlapimo pūslės ligomis, poliartritu.

Sergantiems kepenų ir tulžies pūslės ligomis saulutės irgi naudingos, nes turi tulžies išsiskyrimą skatinančių savybių. Teigiama, kad augalas taip pat turi kraujavimą stabdančių ypatybių ir šiuo tikslu naudojamas tiek į vidų, tiek išoriškai.

Kaip vartoti? Pasidarykite antpilą: 3 arbatiniai šaukšteliai žolės užpilama stikline kambario temperatūros vandens. Palaikoma 3–4 val., nukošiama ir išgeriama per tris kartus per dieną lygiomis dalimis.

Tokį antpilą galima vartoti ir išoriškai. Tačiau dažniausiai tam tikslui naudojama labiau koncentruotas antpilas iš 6 šaukštelių žaliavos. Antpilas naudojamas vonelėms, spuogų garinimui, kompresams nuo furunkulų, sunkiai gyjančių žaizdų, sumušimų, kraujosruvų, mėlynių, patinimų.

Daugiametė saulutė naudojama ir homeopatijoje.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 grožio receptų su citrina: naikina spuogus, nuospaudas, pleiskanas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Energetikos ekspertas: elektros sistema be smegenų – tarsi primityvus organizmas, nesiorientuojantis aplinkoje
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius