Atsisiųskite
aplikaciją

Istorija

FRIDA
Lotynų Amerikos kultūros festivalis IN LATINO, šiais metais visą spalį vykstantis internetu, kartu su leidykla „Kitos Knygos“ klausytojams pristato garsines ištraukas...
Skaityti daugiau

Lotynų Amerikos kultūros festivalis IN LATINO, šiais metais visą spalį vykstantis internetu, kartu su leidykla „Kitos Knygos“ klausytojams pristato garsines ištraukas iš naujai iliustruotos biografinės knygos FRIDA (aut. Hayden Herrera, 2020 m.).

Šiais metais minint velniškąsias, 66 Fridos Kahlo mirties metines, jos žodžiais ir laiškais prakalbo trys ryškios ir kūrybiškos Lietuvos moterys - komunikacijos ekspertė ir tekstų kūrėja Stefanija Jokštytė, aktorė Kristina Švenčionytė bei žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė.

Fridos Kahlo gyvenimas ir kūryba buvo iššūkis jos laikmečiui. Ši moteris įkūnijo svarbias XX a. iliuzijas ir siekiamybes – Meksikos revoliuciją ir moters emancipaciją, liudijo begalinę aistrą gyventi ir kurti. Tokia aistra įveikia net fizinę negalią ir skausmą. Po mirties praėjus daugiau nei penkiasdešimčiai metų, F. Kahlo išlieka ryški modernizmo ikona, o jos paveikslų parodos toliau keliauja po didžiąsias pasaulio galerijas.

„Man Frida Kahlo yra labai artima, aš ją, rodos, visu kūnu jaučiu. Stiprus meilės gyvenimui jausmas ir skausmas persipina vienoje asmenybėje – tai man labai artima. Ji man visad primena, jog būti unikalia geriau nei būti teisinga, saugia ir ramia“, – sako S. Jokštytė.

Naujausios