Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 27d. 16:28

Choreografė Eglė Misiukevičiūtė: „Nors gyvenu Vilniuje, tačiau esu marijampolietė ir tuo didžiuojuosi“

Choreografė Eglė Misiukevičiūtė: „Nors gyvenu Vilniuje, tačiau esu marijampolietė ir tuo didžiuojuosi“
au / Choreografė Eglė Misiukevičiūtė: „Nors gyvenu Vilniuje, tačiau esu marijampolietė ir tuo didžiuojuosi“

„Šokanti matematikė“ – taip šokėjos, choreografės bičiuliai atsiliepia apie Eglę Misiukevičiūtę. Taikomosios matematikos studijas Vilniuje, o vėliau menų studijas Klaipėdoje baigusi marijampolietė ne vienerius metus gyvena sostinėje, dalyvauja tarptautiniuose šokių festivaliuose bei kuria choreografiją savo šokių trupei. Tiesa, ji neužmiršta ir gimtojo miesto – Marijampolės, kuriame jau šį savaitgalį organizuoja edukacinį šiokio festivalį „Vizijos“.

Anot festivalio vadovės E.Misiukevičiūtės, pirmą kartą šio renginio istorijoje (festivalis vyksta jau aštuntus metus) „Vizijos“ partneriais tapo profesionalūs atlikėjai, choreografai ir kūrėjai. Į Marijampolę atvyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje žinomas auksinio scenos kryžiaus laimėtojas, Vilniaus šokio teatras „Low Air“, Kauno šokio teatras „Aura“, pasaulio hiphopo čempionų trupės „Royal family“ narė Keae Pearce, „Lindyhop.lt“ klubas ir daugybė kitų trupių bei atlikėjų.

Balandžio 27–29 dienomis vyksiantis edukacinis renginys suteiks galimybes vaikams ir jaunimui iš Marijampolės savivaldybės kaimo vietovių bei kitų miestų susipažinti su šiuolaikinio šokio menu. Trijų dienų renginio metu duris atvers įvairūs kūrybiniai seminarai, vyks šokio profesionalų pasirodymai. Festivalį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija ir Marijampolės savivaldybė.

Asmeninio archyvo nuotr./Choreografė Eglė Misiukevičiūtė: „Nors gyvenu Vilniuje, tačiau esu marijampolietė ir tuo didžiuojuosi“
Asmeninio archyvo nuotr./Choreografė Eglė Misiukevičiūtė: „Nors gyvenu Vilniuje, tačiau esu marijampolietė ir tuo didžiuojuosi“

Apie meilę šokiui, gimtajai Marijampolei, o kartu ir šiuolaikinio šokio sklaidą Lietuvoje – meno publicistės Lauros Kešytės interviu su renginio organizatore, choreografe E.Misiukevičiūtė.

Kas jums yra šokis? Ar šokis jus lydi nuo vaikystės? Galbūt meilę šokiui, choreografijai paveldėjote iš šokio trupės „Arabeskas“ vadovės, savo mamos?

– Šokis tai turbūt didžiausia mano aistra, geriausias vaistas, kai nesiseka arba būna liūdna, ir viena geriausių energijos pertekliaus išlaisvinimo formų. Nuo kada šoku, pasakyti sunku, nes kai dar nemokėjau vaikščioti, šliaužiojau ant scenos, repeticijose ir šokių pamokose pas mamą.

Manau, čia ir prasidėjo meilė šokiui, ji tiesiog užsikodavo nuo vaikystės. Kiek vėliau, kai pradėjau turėti tvirtą savo nuomonę, maždaug 12-os metų, nusprendžiau, kad noriu kažko kito, negu moko mama.

Pradėjau šokti breiką ir gatvės šokius. Šie šokio stiliai visada buvo arčiausiai mano širdies, bet norėdama įstoti mokytis profesionaliai, privalėjau susipažinti su klasikiniu šokiu. Džiaugiuosi, kad savo patirtyje turiu daug skirtingų šokio stilių, ne kiekvienam taip pasisekė.

Kas jus įkvepia kurti choreografiją? Ką laikote savo didžiausiais pasiekimais ar įdomiausiais projektais šokio mene?

– Kurti choreografijas vienareikšmiškai įkvepia kurti muzika. Galbūt tai turi įtakos vaikystėje lankyta muzikos mokykla, fortepijono klasė, o galbūt giminė, kurioje gausu muzikalių žmonių.

Asmeninio archyvo nuotr./Choreografė Eglė Misiukevičiūtė: „Nors gyvenu Vilniuje, tačiau esu marijampolietė ir tuo didžiuojuosi“
Asmeninio archyvo nuotr./Choreografė Eglė Misiukevičiūtė: „Nors gyvenu Vilniuje, tačiau esu marijampolietė ir tuo didžiuojuosi“

Patys didžiausi renginiai, kuriuose ne tik šokau, bet ir kūriau choreografiją, buvo MIDI roko operos. Šiame projekte dalyvavau 4-erius metus, kol studijavau matematiką MIF'e. Tai buvo vienas didžiausių iššūkių ir norų padaryti taip, kaip niekas dar nematė.

Taip pat dalyvavau jau šiuo metu nevykstančiame, bet puikiai visiems gatvės šokio atstovams žinomame konkurse „Urban dance“. Reikėtų nepamiršti ir šokio egzaminų, kur vertindavo atidžios dėstytojų akys.

Tačiau šie metai man ypatingi, džiaugiuosi ne tik turėta galimybe šokti su Donato Montvydo šokėjų trupe, bet ir šiuo metu kuruojamu šokių festivaliu „Vizijos“, kuris turbūt taps ir svarbiausiu ir didžiausiu turėtu renginiu.

Praėjusiais metais kartu su dainininku Viliumi Krivicku pasirodėte ir „Eurovizijos“ atrankose. Ar sunku yra šokti prieš televizijos kameras?

– Šokti prieš kameras gana sunku, niekada nežinai kada ir kokiu kampu parodys, negali daryti klaidų, turi atrodyti idealiai. Šokti koncertuose, pasirodymuose man daug lengviau. Aš jaučių žiūrovą, jo reakciją ir jaučiuosi tarsi pasiimu energiją, o ne ją atiduodu.

Kita vertus, „Eurovizija“, kaip ir kiti televiziniai projektai, priverčia greičiau tobulėti, ne tik dėl to, kad jautiesi, lyg į tave žiūrėtų pro mikroskopą, bet ir dėl to, kad gali pažiūrėti į save per televiziją.

Kaip kilo mintis surengti edukacinį šokio festivalį „Vizijos“ gimtajame Marijampolės mieste? Koks yra festivalio tikslas?

– Nors gyvenu Vilniuje, tačiau esu marijampolietė ir tuo didžiuojuosi. Dažnai grįžtu, lankausi renginiuose, pravedu šokių pamokas ir įsitraukiu į įvairias veiklas.

Marijampolė šiais metais tapo Lietuvos kultūros sostine 2018, todėl ir kilo mintis sukviesti Lietuvos šokėjus į Suvalkiją. Festivalio pagrindinis tikslas – atkreipti dėmesį į mažesnius miestus, šiuo atveju, Marijampolę, supažindinti dalyvius su naujomis šokio formomis ir kelti šokio kultūros lygį ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Daugelyje rajonų šokio kultūra kinta labai lėtai. Marijampolės mieste per metus parodomas vos vienas profesionalus šokio spektaklis. Tai – A.Cholinos šokio teatras ar valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“.

Asmeninio archyvo nuotr./Choreografė Eglė Misiukevičiūtė: „Nors gyvenu Vilniuje, tačiau esu marijampolietė ir tuo didžiuojuosi“
Asmeninio archyvo nuotr./Choreografė Eglė Misiukevičiūtė: „Nors gyvenu Vilniuje, tačiau esu marijampolietė ir tuo didžiuojuosi“

Mieste, kuris vadinamas Sūduvos sostine, nėra buvę gerai žinomų šiuolaikinio šokio atlikėjų, tokių kaip tarptautiniu mastu žinomas šiuolaikinio šokio teatras „Aura“, aktyviai šokio pasaulyje dalyvaujantis Vyčio Jankausko šokio teatras ar, jaunimą pritraukiantis į teatrus, Vilniaus šokio teatras „Low Air“ ir kiti šiuolaikinio šokio atlikėjai bei kūrėjai.

Tuo metu, kai didieji Lietuvos miestai dalijasi patirtimi ir kuria šokio kultūrą, rajonai gyvena senomis, nusistovėjusiomis tradicijomis, nesuprasdami naujų meno, kūrybos ar ugdymo formų. Todėl rajonuose vis dar matomas stereotipinis požiūris į kūrybą ir žmogų, juntama kultūros stagnacija.

Tad toks ir mūsų tikslas – sukviesti išvykusius ir sudominti likusius. Aš manau, kad mums puikiai sekasi, nes jau sulaukiame norinčių dalyvauti iš visos Lietuvos.

Asmeninio archyvo nuotr./MIDI roko operos akimirka, 2010 metai
Asmeninio archyvo nuotr./MIDI roko operos akimirka, 2010 metai

Ar panašaus, jūsų organizuojamo šokio festivalio galime tikėtis ir sostinėje?

– Vilniuje vyksta labai daug įvairių šokio konkursų, kolektyvai vos spėja dalyvauti, todėl konkurencija tikrai didelė. Tačiau turimi kontaktai su pasaulinio garso šokėjais, jų seminarai už patrauklią kainą, stipri organizacinė komanda būtų raktas į sėkmę. Kas žino, galbūt kažkada ir sulauksime tokio ir net dar didesnio vaikų ir jaunimo festivalio Vilniuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Su rusais bendravo mažiausiai 14 D.Trumpo rinkimų kampanijos pareigūnų. Kodėl tiek daug?

24sek

J.Valančiūnui prireikė operacijos: nežais mažiausiai mėnesį

Aktualu

Ar Rusija tikrai ruošiasi surengti galingą invaziją į Ukrainą?

Vardai

J.Stambrauskaitei – svarbi proga: „Nėra su kuo namie džiaugtis sėkme, tai atšvenčiau su draugais“

Aktualu

Strasbūre išpuolį per kalėdinę mugę surengęs užpuolikas – nušautas

„Eurolygos diena“: kova dėl 8 vietos dabar – o kas toliau?

Pasaulis kišenėje

Išskirtinė Kalėdų eglė: Kretinga šiemet – tarsi aplieta Kalėdomis

24sek

„Bayern“ treneris – apie gerą „Žalgirio“ žinutę ir solidžius Šaro pasirinkimus

Aktualu

Kuriozas Panevėžyje: avariją sukėlęs panevėžietis demaskavo girtą vairuotoją

Vardai

Mia kardinaliai pakeitė šukuoseną – tapo ilgakase: ar tinka?

Aktualu

Koks yra tris šalis vienijančio karinio bataliono tikslas?

Gyvenimas

J.Arlauskaitė-Jazzu – apie meilę, dėkingumą, kritiką ir tai, kas žavi vyruose

Pasaulis kišenėje

Ispanijos uostamiestyje balandžiai „terorizuoja“ turistus: miestelio valdžia žada imtis rimtų priemonių

Kultūra

2018 m. „Forbes“ daugiausia uždirbančių autorių sąraše – ir knygos apie D.Trumpą autorius M.Wolffas

Aktualu

Kandidatų į Vilniaus merus vizijos ateičiai: nemokamas viešasis transportas ir vanduo

Gyvenimas

Pastorius E.McManusas – apie kovą su vėžiu, prarastus milijonus: „Dauguma gyvena taip, tarsi mirties nebūtų“

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“: „kažkoks pūkuotas“ N.Bierancui ir M.Grabštaitei įvarė nemažai baimės

Sportas

Europos lyga: „Milan“ sensacingai nepateko į atkrintamąsias

Aktualu

Kalvarijoje iš gimnazijos dingo kompiuteriai ir vaizdo technika

Aktualu

R.Masiulis mokytojų etatinio apmokėjimo nekeis: atsisakyti per vėlu ir nepraktiška

Naujienos

Verslas

Aruodas.lt: Išskirtinis pasiūlymas – įsigijęs namą gauni ir didžiulį nuosavą pušyną

Aktualu

JAV Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas paskelbė galutinę tyrimo dėl Rusijos ataskaitą: demokratai pyksta

Gazas

Pasikeitus įstatymams ukrainiečiai šluoja automobilius iš Europos – Lietuvoje pernai įsigijo 20 000

Aktualu

Lietuvos piliečiai informuojami apie jiems taikomą draudimą atvykti į Rusiją

Aktualu

Prabilo nužudytą panevėžietį gimnazistą pažinojęs vyras

Verslas

Aistros dėl Jokūbo bažnyčios užstatymo įsuko ir būsimo viešbučio valdytojus: „Mums sunku suvokti situaciją“

Citata

Modernaus verslo komplekso „Park Town“ incijuotame diskusijų cikle „Speak Out“ Donatas Malinauskas („Deeper“ technologijų vadovas) dalinosi savo įžvalgomis, kodėl versle vertingos ir nesėkmių istorijos:

 

„Brandaus verslo požymis yra dalintis ne tik sėkmės istorijomis, bet ir kalbėti apie patirtas „povandenines duobes“, patarti tiems žmonėms, kurie ieško informacijos, kaip į jas nepatekti.“

Žiūrėkite visą transliacijos įrašą.

Mokslas.IT

Lietuvių sėkmė: dviračių laikiklis „Parkis“ svetainėje „Kickstarter“ surinko 78 tūkst. eurų, klipas peržiūrėtas 55 mln. kartų

Komiksas

Kaip bėdas atbaido rūpestingi kaimynai

24sek

Medžioklė prasideda – „Žalgiris“ nusitaikė į Vokietijoje žibantį amerikietį

Trečias kartas nemelavo. Po trečio balsavimo Raseinių rajono savivaldybė atleido administracijos direktorių Remigijų Ačą. Tai dar viena Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pergalė, nes būtent jie jau du kartus nustatė, jog R.Ačas pažeidė įstatymą ir supainiojo interesus.

Aktualu

Atleistas Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Remigijus Ačas

Aktualu

Brangi žvejyba: Telšių rajone brakonieriams 16 žuvų kainuos per 1000 eurų

Vos užsukę į „Žalgirio“ rūbinę mes, žurnalistai, atradome ją gan tylią. Toks įspūdis, kad žalgiriečiai patys sunkiai suvirškino, ką tokio sukūrė šį Eurolygos sezoną.
24sek

Kas vyko „Žalgirio“ rūbinėje: pašėlusi Šaro kalba ir emocijų pliūpsnis

Vardai

Kodėl Jungtinė Karalystė niekuomet į „Euroviziją“ neišsiųs R.Williamso?

Gyvenimas

Teisininkas atsako. Sukčiavimas internete: sumokėjau už prekę, bet jos negavau

Po žmonių iš skirtingų planetų susitikimą priminusių Kim Jong Uno ir Moon Jae-ino derybų tiek Pchenjanas, tiek Seulas apie taiką kalba aptakiai – paskelbtoje bendroje deklaracijoje apčiuopiamo turinio nedaug.

Aktualu

Istorinis įvykis: Pietų ir Šiaurės Korėjos pasirašys taikos sutartį užbaigdamos 68 metus trukusį karą

Vardai

Po 35 metų pertraukos švedų grupė ABBA įrašė dvi naujas dainas

Pasaulis kišenėje

Rekomendacijos: kur keliauti su mama?

Didžiausi Ispanijos, Prancūzijos ir Rusijos sporto dienraščiai žavisi Kauno „Žalgirio“ žygiu Eurolygoje ir giria jau geriausiu sezono treneriu vadinamą Šarūną Jasikevičių.
24sek

Stebuklą sukūrusiu Kauno „Žalgiriu“ žavisi visa Europa: „Jie paneigė logiką“

Vardai

Ypatingos

06:07
05:50

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata