Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 8d. 16:45

Petras Lisauskas šoks garsaus danų choreografo spektaklyje

Petras Lisauskas šoks danų choreografo spektaklyje.
„Žuvies akies“ nuotr. / Petras Lisauskas šoks danų choreografo Palle Granhoj spektaklyje „Vyrai & Moterys“.

Lietuvis Petras Lisauskas šoks naujajame garsaus danų choreografo Palle Granhoj pastatyme .

Sausio pabaigoje Prahoje įvyko paskutinė žinomo danų choreografo Palle Granhoj šokėjų atranka šokio spektakliui „Vyrai & Maleris“ („Men & Mahler“).

Profesionalių vyrų šokėjų atranka, kurią lydėjo meistriškumo kursai, vyko trijose DNA tinklo partnerių šalyse (Čekijoje, Vengrijoje ir Lietuvoje).

Vilniuje atranka vyko sausio 14-15 d., kurią organizavo DNA tinklo partneris Lietuvoje – menininkų grupė „Žuvies akis“ iš Klaipėdos. Į atranką Lietuvoje užsiregistravo 7 šokėjai iš Lietuvos ir Lenkijos, tačiau atvyko tik 4 (Petras Lisauskas, Tomas Dapšauskas, Tautvilas Gurevičius ir Mantas Stabačinskas).

Po meistriškumo kursų, kurių metu dalyviai galėjo susipažinti su Palle Granhoj nuo devintojo dešimtmečio vystoma „Obstrukcijos technika” („Obstruction technique”), choreografas ir šokėjai neslėpė abipusių simpatijų, o šokėjai ir naudingos praktinės patirties. 

Apibendrinus trijų atrankų rezultatus, kuriose viso dalyvavo 23 šokėjai iš 6 DNA tinklo partnerių šalių (Čekija, Lietuva, Lenkija, Slovakija, Slovėnija, Vengrija), buvo atrinkti 7 šokėjai: László Fülöp ir Áron Darabont Leon iš Vengrijos, Tomasz Cisesielski, Mikolaj Karczewski ir Aureliusz Rys iš Lenkijos, Tomás Danielis iš Slovakijos bei Petras Lisauskas iš Lietuvos.

Jau po savaitės, vasario 15 d., Granhøj Dans teatre Aarhus mieste, Danijoje, prasidės visą mėnesį truksiančios naujojo šokio spektaklio repeticijos. Gegužės viduryje – birželio pradžioje vyks baigiamosios repeticijos Liublijanoje, Slovėnijoje, kur numatoma ir spektaklio premjera.

2012-2013 m. spektaklis bus pristatytas tarptautiniuose festivaliuose DNA tinklo šalyse. Lietuvoje premjera numatoma šių metų rugsėjo pabaigoje tarptautinio šiuolaikinių menų festivalio „Plartforma“ metu Klaipėdoje. 

Žuvies akies nuotr./Palle Granhoj meistriakumo kursai Vilniuje.
„Žuvies akies“ nuotr./Palle Granhoj meistriškumo kursai Vilniuje.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės