Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 23d. 12:00

Savaitgalio įkvėpimai: Režisierė K.Gudmonaitė apie „teatro nuovargį“ bei vieną režisūrinę svajonę

Kamilė Gudmonaitė Interviu
Bartoszo Frątczako nuotr. / Kamilė Gudmonaitė

15min klausia meno ir kultūros žmonių, kokie filmai, knygos, muzika ir kita kūryba įkvepia juos šiomis dienomis. „Mene ieškau susitikimo su būtimi – kai pajunti ją su visu jos trapumu, tragiškumu ir kažkokia esme. Turbūt toks menas mane labiausiai paveikia“, – pasakojo režisierė Kamilė Gudmonaitė, su kuria šiandien ir kalbamės.

Literatūra: Hermanas Hesse „Stiklo karoliukų žaidimas“

„Gyvenimo knyga“ K.Gudmonaitė galėtų pavadinti vokiečių rašytojo Hermano Hesses „Stiklo karoliukų žaidimą“.

K.Gudmonaitė šį jo kūrinį atrado jau praėjus paauglystei: „Savo išmintimi „Stiklo karoliukų žaidimas“ mane lydės lyg paradoksali budistinė istorija, kažkoks „Zen“ eilėraštis.“

Kaip sakė ji, H.Hesse jai nuolatos primena „žmogiškosios būties tragizmo priėmimą“. Būtent nuolatinis svyravimas tarp kūno ir dvasios, vidinis konfliktas, per ilgą žaidimą užsibaigiantis giedra, menininkei yra itin artimas.

Viena iš jos svajonių – pastatyti šią knygą teatre.

Interviu 15min režisierė prisipažino, kad viena iš jos svajonių – sukurti spektaklį pagal šią knygą. „Turbūt tai jau nebebus mano slaptas noras, – juokiasi ji. – Vis dėlto manau, kad tai nelabai įmanoma, nes tokie kūriniai patys iš savęs yra stiprūs.“

„Scanpix“ nuotr./Hermannas Hessė
„Scanpix“ nuotr./Hermannas Hessė

Spektaklis: Romeo Castellucci’o „Pragaras“

Išsirinkti vieną spektaklį K.Gudmonaitei buvo itin sunku: „Kadangi pati statau spektaklius, nustojau juos žiūrėti. Įvyko teatro nuovargis, todėl semiuosi įkvėpimo iš viso kito.“

Vis dėlto vienas iš labiausiai ją paveikusių spektaklių, matytų studijų metais, yra Romeo Castellucci’o „Pragaras“. „Sakyčiau, kad visai netikėtai jis paliečia tam tikrą pasąmonės klodą“, – pasakojo ji.

Šį spektaklį pašnekovė žiūrėjo stovėdama pačiame teatro kamputyje. Kaip ji pati teigia, tokiu būdu stebint pastatymą, jis tampa nebepaveikus. Nepaisant visko, šis spektaklis režisierę „ištaškė“.

Organizatorių nuotr./Momentas iš Romeo Castellucci trilogijos „Pragaras. Skaistykla. Rojus“
Organizatorių nuotr./Momentas iš Romeo Castellucci trilogijos „Pragaras. Skaistykla. Rojus“

Muzikos kūrinys: Thomas Edward Yorke „Dawn Chorus“

K.Gudmonaitės grojaraštyje pastarosiomis dienomis nuolatos groja „Radiohead“ grupės vokalisto Thomas Edward Yorke naujausio albumo kūrinys „Dawn Chorus“.

„Ši daina man patinka, nes paprastumas ir genialumas joje susivienija. Mane žavi muzikos talpumas bei plati jausminė erdvė. Paaiškinti logiškai, kodėl ji man patinka, sudėtinga“, – sakė K.Gudmonaitė.

VIDEO: Dawn Chorus

Kinas: Charlie’o Kaufmano „Sinekdocha, Niujorkas“

Režisierei labiausiai patinka „egzistencijos persmelkti“ filmai, kurie dažniausiai būna kupini absurdo. „Dabar šovė į galvą Charlie’o Kaufmano „Sinekdocha, Niujorkas“, kurį mačiau 4–5 kartus“, – sakė ji.

VIDEO: Filmo „Sinekdocha, Niujorkas“ anonsas
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/