Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Kaunietė Bella Shirin: „Visi viešina tuščias parduotuvių lentynas. O aš nufotografavau ir paviešinau pilnas“

Žmogus didelis tiek, kiek didelė jo širdis. Ir kiek erdvus jo pasaulio pažinimas, išgyventos patirtys. Žvelgti į pasaulį taip pat lengviau tada, kai esi išmokęs savo pamokas arba žinai, kaip gali būti. „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasadorė Bella Shirin galėtų įkvėpti ne vieną. Veikli moteris karantino metu atranda naujų veiklų, klausosi klasikinės muzikos, namuose šoka, o pasivaikščiojimus lauke iškeitė į pasivaikščiojimus namuose. Savo akimis karinius konfliktus Izraelyje mačiusi Bella šiomis dienomis ramina ir tuos, kuriems ramybės trūksta.
Bella Shirin
Bella Shirin / Aliaus Koroliovo / 15min nuotr.

„Kaunas 2022“ ambasadoriai 15min portale dalinasi mintimis ir idėjomis, kaip gyventi karantino sąlygomis, nepasiduoti panikai bei kokiomis veiklomis užsiimti būnant namuose.

Pirmoji iš jų – Bella Shirin. Ji gimė Kaune, o po Antrojo pasaulinio karo, kai į miestą grįžo koncentracijos stovykloje išgyvenę jos tėvai, šeima nusprendė keltis į Izraelį. Tuo metu Bellai buvo septyniolika.

Ji baigė Tel Avivo muzikos akademiją ir Bankininkystės kolegiją. Nors Izraelyje Bella labai greitai pritapo, išmoko naują kalbą, tačiau jos ilgesys Lietuvai niekada nedingo.

Moteris sako, kad Lietuvos, ypač Kauno, ilgėjosi visada, todėl maždaug prieš penkerius metus grįžo gyventi į Kauną ir čia tapo visos bendruomenės šviesuliu.

2017 metais Kaune įvyko spektaklio „Shalom, Bellissima!“, kuris sukurtas pagal autentišką B.Shirin gyvenimo istoriją, premjera.

Matė Irako karą

„Visų pirma man norisi pasakyti: visi Lietuvos optimistai, vienykimės. Ir visi kartu pradėkime optimizmu užkrėsti tuos, kuriems sunku, kurie bijo, kurie panikuoja. Žinoma, čia šiek tiek juokauju. Kalbant rimtai, aš pripratusi prie tokių situacijų“, – 15min sakė B.Shirin.

1991 metais, Irakui užgrobus Kuveitą ir į konfliktą įsikišus JAV karinėms pajėgoms, prasidėjo Irako karas.

„Tada du mėnesius mes buvome uždaryti namuose. Buvo įsakymas, kad savaitę laiko iš viso nebuvo galima dirbti. Tel Avivas buvo tuščias visiškai, neveikė ir parduotuvės.

Tada buvo didelė baimė, nes niekas nežinojo, ar tos raketos turi cheminių medžiagų. Išdalino mums visiems baisias kaukes. Ne tokias, kaip dabar. Mūsiškės buvo baisios, kaip filmuose matomos.

Tada buvo didelė baimė, nes niekas nežinojo, ar tos raketos turi cheminių medžiagų.

Buvo nurodymas: jei pasigirs sirena, visi privalo užsidaryti viename kambaryje, kurio langai buvo užsandarinti. Kai pamačiau tą kaukę, pasakiau: aš jos nesidėsiu, nereikia. O mano šunelis, pamenu, labai tų kaukių išsigando“, – prisiminimais dalijosi kaunietė.

Tačiau ir tada Bella sako žinojusi: visa tai yra laikina, gyvenimas – dar priešakyje.

Kiekvienas virusas turi pabaigą

Irako karą Bella prisiminė kalbėdama apie šiuo metu Lietuvoje esančią situaciją.

„Aš manau, svarbu, kad nebūtų karo. Nes kai mes esame taikoje, galime viską įveikti kartu“, – kalbėjo B.Shirin.

Pasaulyje būta ne vienos epidemijos, grėsmių, tačiau šių dienų situacija visų pirma yra kitokia todėl, kad sparčiai pažengusi medicina ir savo darbą atlieka mokslininkai, gyvename technologijų amžiuje.

„Aš dabar labai rami. Priemones nuo koronaviruso atras ir dabar – taip, kaip buvo atrastos kitais laikmečiais.

Kiekvienas virusas turi savo laikotarpį – kaip ir gripo, taip ir šis. Jis aprims. Esu įsitikinusi, kad po mėnesio būsime ramesni. Žinoma, negalima sakyti, kad jis dings visai, dar gali grįžti, bet jau tada mes tam būsime labiau pasirengę“, – kalbėjo moteris.

ToBeLt projekto nuotr./Bella Shirin
ToBeLt projekto nuotr./Bella Shirin

Namuose randa daug veiklos

Bella sako, jog išeiti į gatvę baimės nejaučia, tačiau elgiasi pilietiškai ir laiką leidžia namuose: „Nenoriu rodyti blogo pavyzdžio.“

Prekes ji užsisako internetu, o jei ko nors stinga – nueina tik iki parduotuvės.

Namuose moteris atranda naujų veiklų ir laiko joms, mat seniau būtent laiko ir pritrūkdavo.

„Kadangi aš esu labai aktyvi, mėgstu būti su žmonėmis, todėl laiko tam, ką veikiu dabar, nebūdavo.

Šiomis dienomis klausausi daug klasikinės muzikos, nes ją labai mėgstu. Taip pat įsijungiu linksmą izraelietišką muziką, ir šoku. Tai nuostabu. Tai yra ir judesys, sportas.

Dvi valandas per dieną aš vaikštau. Ne lauke, o namuose. Gyvenu trijų kambarių bute, tad po kambarius, įsijungusi muziką, vaikštau. Vaikštinėti, judėti yra būtina“, – pasakojo pašnekovė.

Galiausiai moteris rado laiko ir knygoms, kurios jau seniai laukė savo eilės. Iš Izraelio ji yra atsivežusi 12 knygų apie žmogaus elgesio medicininius tyrimus.

Kasdien po kelis kartus Bella telefonu kalbasi su Izraelyje gyvenančia anūke.

„Tris kartus per dieną aš su ja kalbu. Ji jaučia nerimą, todėl reikia nuraminti. Juk Izraelyje yra apie 300 virusu užsikrėtusių žmonių.

Dar turiu pusseserę iš JAV, su kuria taip pat kalbuosi, kad apraminčiau. Jos žino – kaip tik joms bloga, gali kalbėtis su manimi.

Manau, kad kai žmogui sunku, kai jis pergyvena, bijo – jam reikia kalbėtis, atsiverti“, – sakė B.Shirin.

Moteris pasakojo, kad kartais į ją internetu kreipiasi ir moterys, kurioms yra sunku – visoms joms kaunietė atrašo.

Stebi, kas vyksta pasaulyje

B.Shirin mėgsta žiūrėti ir televizijos žinias – CNN, BBC: „Man rūpi, ką sako pasaulis.“

Bellai sunku suprasti, kodėl žmonės socialiniuose tinkluose viešina tuščių parduotuvių lentynų nuotraukas.

„Kam šito reikia, juk tai kelia dar didesnę paniką? Ir tų lentynų tuštumas juk laikinas – kai prekės pasibaigia, jų vėl papildo Todėl aš, kai buvau parduotuvėje, nufotografavau pilnas lentynas produktų, ir paviešinau,. Gaila žmonių, kam kelti paniką?“ – sakė B.Shirin.

„Labai pasitikiu Lietuvos vyriausybe, Lietuvos gydytojais. Sprendimai yra teisingi ir laiku. Ne visos valstybės, kaip Lietuva, iš anksto ėmėsi priemonių.

Ir dar pažiūrėkime, kas dabar yra Italijoje, Izraelyje? Žmonės ėmė atidarinėti balkonus ir dainuoti linksmas dainas.

Visus, žinoma, jaudina nežinomybė. O aš manau, kad mes esame apsaugoti. Mes – Marijos žemė“, – kalbėjo B.Shirin.

***

Laimė nebūti vieniems

„Kaunas 2022“ kviečia į Tarptautinę laimės dieną. Dėl Lietuvoje paskelbto karantino kovo 20-ąją atkeliaus „Kultūra į namus“.

Tarptautinę Laimės dieną, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ketino švęsti kartu su partneriais organizuodami 150 renginių visame mieste ir rajone, tačiau jie buvo atidėti.

Vietoje planuotos programos, siūloma alternatyvi – Laimės dieną kultūra pati atkeliaus į jūsų namus su žinomų kultūros atstovų rekomendacijomis, kaip likti su kultūra, kai esame priversti tiek daug laiko praleisti namie.

Laimės dienos proga, kovo 20 d. pristatome naują turiningą projektą „Kultūra į namus“: sekite „Kaunas 2022“ Facebook ir Instagram paskyras arba skaitykite naujienų portalą 15min.lt ir sužinokite geriausias „Kino pavasario“ filmų rekomendacijas, sveikatingumo motyvatorės Vlados Musvydaitės patarimus, kaip būnant namuose judėti toliau ir rinkti žingsnius, kokį virtualų projektą sukūrė ir pristato MO muziejus.

Geriausių tinklalaidžių rekomendacijos, įvairių progų muzika su nostalgijos gaida iš Pakartot.lt, Kauno bienalės archyvas, gausybė audiotekos ir virtualios bibliotekos gėrybių, sportas bei judesys namuose, „Kaunas 2022“ ambasadorių rekomendacijos – tai šios ir dar daugiau temų, kurias sudėjome į „Kultūrą namuose“.

Žiūrėkite, klausykite, skaitykite, sužinokite, atraskite ir išlikite sveiki su kultūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus