Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 14d. 19:06

15min kino anketa: režisierius Jonas Tertelis – apie M.Formaną, J.Jarmuschą ir Q.Tarantino

Jonas Tertelis
Dovilės Dagienės nuotr. / Jonas Tertelis

Ieškantiems filmo vakarui ar įsitikinusiems, kad matė viską – 15min kino anketa, į kurios klausimus atsako Lietuvos kultūros bei meno atstovai, padėsianti prisiminti pamirštus ir atrasti naujus kino pasaulio perlus.

Jonas Tertelis – kino ir teatro režisierius, praėjusiais metais pelnęs „Auksinį scenos kryžių“ už spektaklį „Kaulinis senis ant geležinio kalno“.

15min jis pasakoja apie pėdsaką palikusius filmus.

Filmas, kuris pakeitė

Milošo Formano „Amadeus“ (1984). Pirmą kartą jį pamatęs, turinio prasme buvau ir nustebęs, ir šokiruotas, ir atradęs kažką naujo. Lūžo Mozartas, o ir visa serija į akademines klišes sukrautų klasikos kūrėjų, kilo be proto daug mįslių ir iš esmės apsisuko požiūris į kiną. Labiausiai, matyt, paveikė turinio ir formos darna, paprastoji išmonė ir scenarijaus epiškumas, jo traktavimas. Daug daug neakivaizdžių kodų – patinka man tokie kodai.

VIDEO: Amadeus (1984) Official Trailer - F. Murray Abraham, Mozart Drama Movie HD

Paskutinis filmas, per kurį verkėte

Sylvainas Chomet „Atila Marselis“ (Atilla Marcel, 2013). Žinau, kad juokinga, nes tai yra komedija. Ir, tiesą pasakius, nėra net labai įspūdinga, gan paprasta. Bet bendras nuovargis, kontekstas, dėl ko norėjau pažiūrėti paprastą prancūzų komediją ir ką ji palietė – matyt, tai ir ištraukė kelias ašaras.

VIDEO: Filmo „Atila Marselis“ anonsas

Filmas, kurį matėte daugiausia kartų

Paprasta – ir vėl Milošo Formano „Amadeus“. Šalia to, kad jį nemažai kartų mačiau savo malonumui, pusmetį studijuodamas Prahoj (FAMU) jį analizavau. Daug kartų mačiau, nors paskutinį kartą gan seniai…

Geriausia komedija

Sunku prisiminti. Komedijos kažkaip ištirpsta, bet, matyt, „Monty Python“ linija – Terry Jonesas „Brajano gyvenimas“ (Life of Brian, 1979). Na, ir brolių Coenų „Didysis Lebovskis“ (The Big Lebowski, 1998). Na, ir…

VIDEO: Life of Brian (1979) - Terry Jones - Trailer - [HD]

Guilty pleasure

Kartais kažkodėl jaučiuosi kaltas, kad žiūriu populiarius sci-fi ir fantasy filmus. Retai tenka, bet panašiai įdomūs ir anime ilgametražiai.

Geriausia meilės istorija kine

Niekad tokiu aspektu filmų nežiūriu. Dažnai „meilės istorijos“ turi bėdą – dvi savaime suprantamas pabaigas: laimingą ir nelaimingą. Ir blogiausia, kad tai tiesiog įvyksta – meilė tampa savaime suprantamu pasakojimo rezultatu. Neseniai smagiai žiūrėjau Woody Alleno „Annie Hall“ (1977) – tebūnie bus ši meilės istorija geriausia kine.

VIDEO: Annie Hall Official Trailer #1 - Woody Allen Movie (1977) HD

Filmas, kurio iš pradžių nekentėte, o vėliau pamilote

Kas šauna į galvą, tai Quentino Tarantino „Nužudyti Bilą 1“ (Kill Bill: Vol. 1, 2003). Jis buvo neseniai pasirodęs ir visi svaigo dėl Tarantino. Pasirodė išpūstas burbulas, ir tiek. Nepasakyčiau, kad pamilau, bet vėliau visai mielai susižiūrėjo.

VIDEO: Filmo „Nužudyti Bilą“ anonsas

Filmas, kuriame norėtumėte apsigyventi vienai dienai

Matyt, dėl kvailo smalsumo – Luco Bessono „Penktajame elemente“ (The Fifth Element, 1997)

VIDEO: Filmo „Penktasis elementas“ anonsas

Geriausia ekranizacija

Nedaug esu skaitęs knygų, kurios buvo ekranizuotos. Bet iš to, ką skaičiau, būtų Davido Fincherio „Kovos klubas“ (Fight Club, 1999).

VIDEO: Filmo „Kovos klubas“ anonsas

Mėgstamiausias lietuviškas filmas

Neturiu tokių. Nei lietuviškų, nei „importinių“. Kai turiu galimybę, noriai pasižiūriu Vytauto Žalakevičiaus „Savaitgalį pragare“ (1987).

Režisierius / režisierė, su kuriuo(-ia) norėtumėte išgerti kavos

Jimas Jarmuschas. Tikrai labai norėčiau su juo kavos išgerti ir tikrai ne dėl „Kavos ir cigarečių“. O jei dar prisijungtų Tomas ir Billas, būtų tobulas tylus kavos gėrimas apie nieką. Ir su labai mažai žodžių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų