Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 9d. 23:59

„Čia gyvenama“ – filmas apie pasmerktus mirti

Prezidentė lankėsi Vilniaus pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise
LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr. / Prezidentė lankėsi Vilniaus pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise

Antradienį Vilniuje, kino teatre „Multikino“ Lenkų kino festivalio kvietimu režisierė Kinga Debska pristatė naują dokumentinį filmą apie pirmąjį ir vienintelį Vilniaus hospisą.

o organizatoriai sako, kad į antradienio vakaro kino seansą buvo tiek norinčių, kad numatytąją salę teko keisti kita, kurioje telpa 500 žiūrovų. Nemokamas seansas ypatingas ne tik tuo, kad tai lenkų režisierės K.Demskos dokumentinio filmo premjera, bet jis pasakoja apie Vilniuje veikiantį palaimintojo kunigo Mykolo Sopočkos hospisą.

„Čia gyvenama“ – taip pavadintas filmas, kuriuo režisierė sako norinti išsklaidyti mitus apie tokias vietas, ji cituoja vienos filmo herojės žodžius – kaip kažkas mums padeda gimti, taip kažkas turi padėti mirštant.

Filmo idėja kilo ne pačiai režisierei, sukurti jį pasiūlė hospiso įkūrėja, vienuolė Michaela Rak. Kai prieš kelerius metus režisierė Vilniuje pristatė vaidybinį filmą „Mano dukros karvės“ ir davė interviu radijui, tą interviu išgirdo vienuolė M.Rak ir susisiekė su režisiere, pakvietė apsilankyti hospise.

Vienuolė M.Rak sako, kad ji norėjo tokio filmo, nes taip pat norėjo, kad žmonės pamatytų kaip patekus į hospisą atsiskleidžia tikrieji žmogiškieji ryšiai.

„Kai hospise kalbame apie mirtį, išskyrimą, tuo pačiu kalbame apie gyvenimą, mielaširdingumą, artimumą, apie tai, kas gyvenime mums yra vertybės, ir ko kasdienybėje nepastebime. Hospise mokomės gyventi ir filmo pavadinimas būtent teigia, kad tai yra vieta, kurioje gyvenama“, – sako vienuolė.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali