Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 birželio 5d. 15:00

Filmo „Šventasis“ pergalė Kijevo tarptautiniame kino festivalyje „Molodist“

Kadras iš filmo „Šventasis“
Kadras iš filmo „Šventasis“
Andriaus Blaževičiaus ilgametražis vaidybinis filmas „Šventasis“ triumfavo 47-ajame Kijevo tarptautiniame kino festivalyje „Molodist“, kur tarptautinėje konkursinėje programoje laimėjo Grand-Prix (10 000 JAV dol.) kaip geriausias festivalio filmas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tarptautinėje konkursinėje programoje iš viso varžėsi 12 ilgametražių kino filmų, taip kurių buvo ir Kanų kino festivalio paralelinėje konkursinėje programoje „Dvi režisierių savaitės“ rodyta drama „The Load“ (rež. Ognjen Glavonić) bei praėjusių metų Lokarno tarptautinio kino festivalio konkursinėje programoje rodytas filmas „Winter Brothers“ (rež. Hlynur Palmason).

Gegužės 27 – birželio 3 dienomis vykęs Kijevo tarptautinis kino festivalis „Molodist“ yra didžiausias kino festivalis Ukrainoje. Pagal tarptautinės filmų prodiuserių asociacijų federacijos FIAPF (International Federation of Film Producers Associations) reitingus, „Molodist“ yra aukščiausios kategorijos festivalis, kaip Kanų, Berlyno, Venecijos ir kiti festivaliai.

Filmas „Šventasis“ 2017 m. lietuvių kino akademijos apdovanojimuose „Sidabrinė Gervė“ buvo nominuotas vienuolikai ir pelnė net šešis apdovanojimus – už metų geriausią filmą, geriausią režisieriaus darbą, geriausią scenarijų, geriausią aktoriaus vaidmenį, geriausius antraplanius aktoriaus ir aktorės vaidmenis.

2017 metų geriausiame lietuviškame filme „Šventasis“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Geriausiu aktoriumi pripažinto Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį veikėją Vytą išmeta iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius A. Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija. Greta Vyto ir jo meilės trikampio dramos vyksta dar viena istorija – geriausias Vyto draugas Petras „Youtube“ kanale randa vaizdo įrašą, kuriame vietinis jaunuolis prisiekinėja prie jų miestelio daugiabučio namo sienos matęs Jėzų Kristų. Nuobodžiaujantys vyrai pradeda keistuolio paieškas.

VIDEO: Filmo ŠVENTASIS anonsas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas