Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 22d. 10:28

Grįžta nuotolinės kino pamokos: nauji filmai, pažintis su propaganda kine ir lietuviška kino klasika

„Išgyventi vasarą“
Organizatorių nuotr. / „Išgyventi vasarą“

Lietuvos mokykloms tęsiant nuotolinį mokymą namuose, Lietuvos kino centras taip pat tęsia ir atnaujina savo iniciatyvą „Nuotolinės kino pamokos“, skirtą mokytojams, dėstantiems 1– 12 klasių moksleiviams, rašoma Lietuvos kino centro pranešime spaudai.

Startavusios pirmojo karantino metu ir sulaukusios didelio dėmesio, šios pamokos vyko ir rudenį, o dabar sugrįžta naujam sezonui ir kviečia susipažinti su naujienomis.

Vasario mėnesį nuotolines kino pamokas papildo trys nauji filmai, nuo šiol moksleiviai turės galimybę pažinti ir propagandos kine pinkles. Be to, nuo šiol pamokų programoje esančius lietuviškos kino klasikos filmus bus galima žiūrėti viso projekto metu.

Nuotolinių kino pamokų filmų katalogas nuolat atnaujinamas. Šįkart pamokų programoje bus galima pamatyti du visai neseniai Lietuvos kino teatruose rodytus, itin populiarius lietuviškus filmus. Vienas jų – drama „Išgyventi vasarą“ (rež. M.Kavtaradzė). Šis filmas bus prieinamas su metodine medžiaga, kurioje pateikiami psichologės Vaivos Klimaitės komentarai. Įdomu tai, kad ji konsultavo ir filmo kūrėjus kuriant šį filmą. Taip pat moksleiviai galės pamatyti Ernesto Jankausko darbą „Čia buvo Saša“, kuriame atkreipiamas dėmesys į įvaikinimo problemą, nagrinėjama tėvų paliktų vaikų emocinė savijauta, vaikų ir tėvų santykiai.

IMDB nuotr./Kadras iš filmo „Čia buvo Saša“
IMDB nuotr./Kadras iš filmo „Čia buvo Saša“

Iniciatyva daug dėmesio skiria moksleivių pažinčiai su lietuvišku kino paveldu, todėl prie programoje jau esančių kino klasikos filmų jungiasi legendinė Arūno Žebriūno kino istorija „Riešutų duona“ (1978). Be to, nuo šiol KEUB filmų programoje esantys lietuvių kino klasikos filmai bus prieinami viso karantino laikotarpiu.

Dar viena naujiena – audiovizualiniai XX a. archyvai nuotolinėse pamokose. Nuo šiol moksleiviai bus kviečiami mokytis apie propagandą, jos sukūrimo aplinkybes. Šios žinios ir kritinį mąstymą lavinančios užduotys svarbios jaunam žmogui, daug laiko praleidžiančiam skaitmeninėje erdvėje. Moksleiviai pamokoje ne tik spręs užduotis, bet galės patys redaguoti bei montuoti medžiagą ir tiesiogiai suprasti, kaip yra kuriama ir kaip veikia propaganda, kokį poveikį jos įtaigai daro vaizdas bei garsas. Šie archyvai bus prieinami visų nuotolinių kino pamokų metu.

Organizatorių nuotr./Kadras iš filmo „Riešutų duona“
Organizatorių nuotr./Kadras iš filmo „Riešutų duona“

Nuotolinės kino pamokos yra Lietuvos kino centro įgyvendinamos programos „Kino edukacijos ugdymo bazė“ dalis. Skirtingų amžių moksleivių mokymo procese pasitelkiami tik lietuvių filmai, kurie padeda paaiškinti literatūros, užsienio kalbų, istorijos, meninio ugdymo ir kitus mokomuosius dalykus.

Filmai mokytojams yra pateikiami su metodinėmis medžiagomis, padedančiomis geriau suprasti filmo temą ir kino kalbą. Kiekvienoje priemonėje apžvelgiamos filmo ypatybės bei nurodomos galimos diskusijų temos, užduotys.

Nuo vasario 17 d. atsinaujinančio „Nuotolinių kino pamokų“ projekto metu mokytojai, užsiregistravę ir prisijungę www.keub.lt, galės prisijungti prie vasario mėnesio pamokų, apžvelgti metodines priemones ir gaus filmų nuorodas su slaptažodžiais, kuriuos jie galės išsiųsti mokiniams besimokantiems namuose (kiekvienas filmas bus prieinamas tik nurodytu pamokos metu).

Besikeičiančių „Nuotolinių kino pamokų“ tvarkaraštis:

Vasario 22–26 d.

Šviesa (rež. G.Šiaulys, 2018, 7 min., 1–4 kl.);

Gyveno senelis ir bobutė (rež. G.Beinoriūtė, 2007, 30 min., 5–8 kl.);

Knygnešys (rež. J.Trukanas, 2011, 40 min., 9–12 kl.);

Čia buvo Saša (rež. E.Jankauskas, 2018, 96 min., 11–12 kl.);

Išgyventi vasarą (rež. M.Kavtaradzė, 2018, 91 min., 11–12 kl.).

Kovo 1–5 d.

Kaukai (rež. G.Šiaulys, 2017, 10 min., 1–4 kl.);

Pokalbiai rimtomis temomis (rež. G.Benoriūtė, 2012, 65 min., 5–8 kl.);

Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas (rež. P.Debski, A.Magnussen, 2016, 64 min., 9–10 kl.);

Čia buvo Saša (rež. E.Jankauskas, 2018, 96 min.,11–12 kl.);

Išgyventi vasarą (rež. M.Kavtaradzė, 2018, 91 min., 11–12 kl.).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

05:56
02:21
03:31:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/