Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Igno Jonyno filmui „Lošėjas“ – du prizai iš Krzysztofo Zanussio rankų

Kadras iš filmo „Lošėjas“
Kadras iš filmo „Lošėjas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 30–balandžio 13 dienomis vykusiame Tarptautiniame Paryžiaus kino festivalyje „L’Europe Autour de l’Europe“ pagrindinėje programoje „Prix Sauvage“ varžęsis Igno Jonyno „Lošėjas“ buvo apdovanotas Specialiuoju žiuri prizu ir „Prix Luna“ už geriausią filmą.

9-ąjį kartą organizuojamas festivalis didžiausią dėmesį skyrė Europos autorinio kino naujienoms ir pristatė prancūziškas filmų premjeras. Skirtingos komisijos skyrė apdovanojimus dviejose kategorijose. Šiemet „Prix Sauvage“  žiuri pirmininku paskirtas Lenkijos režisierius Krzysztofs Zanussis „Lošėjui“ skyrė Specialųjį žiuri prizą, o jaunųjų profesionalų „Prix Luna“ komisijai vadovavęs dokumentinių filmų režisierius Pierre Arlaud – apdovanojimą už geriausią filmą.

Festivalis pritraukė išskirtinio kino kūrėjus – šį kartą meistriškumo paskaitas vedė Ukrainos kino režisierė Kira Muratova. 

„Studijų metais turėjau galimybę mokytis pas Krzysztofą Zanussį. Jis man iki šiol išliko vienas didžiausių autoritetų, savo kūryba atveriantis naujas kinematografines perspektyvas. Todėl prizas „Lošėjui“ iš jo rankų yra ypatingas įvertinimas. O tai, kad filmas apdovanotas ne tik profesionalų, bet ir ateities kūrėjų „Luna“ prizu, parodo, jog „Lošėjas“ gali užmegzti dialogą su skirtingomis kartomis“, – teigė lietuvių režisierius I.Jonynas.

P.Gasiūno nuotr./Ignas Jonynas
P.Gasiūno nuotr./Ignas Jonynas

„Lošėjas“ varžėsi su 9 filmais iš Ispanijos, Austrijos, Estijos, Lietuvos, Prancūzijos, Graikijos, Švedijos, Norvegijos. Festivalio prizą „Prix Sauvage“ pelnė švedų režisieriaus Jan Troell filmas „The Last Sentence“. 

Režisieriaus I.Jonyno filme pagrindinius vaidmenis atliko aktorius Vytautas Kaniušonis ir Los Andžele vaidinanti lietuvių menininko Jono Meko dukra Oona Mekas. Scenarijų režisierius sukūrė kartu su filosofu ir rašytoju Kristupu Saboliumi. Filmo operatorius – Janis Eglitis, dailininkas – Nerijus Narmontas, montažo režisierius – Stasys Žak, kompozitoriai Paulius Kilbauskas ir Domas Strupinskas („The Bus“).

Studijų metais turėjau galimybę mokytis pas Krzysztofą Zanussį. Jis man iki šiol išliko vienas didžiausių autoritetų, savo kūryba atveriantis naujas kinematografines perspektyvas. Todėl prizas „Lošėjui“ iš jo rankų yra ypatingas įvertinimas, – teigė I.Jonynas.

„Lošėjas“ – pirmasis filmas iš Baltijos šalių, kurio pasaulinė premjera įvyko San Sebastiano kino festivalyje. Varšuvos kino festivalyje filmas laimėjo specialųjį žiuri prizą. Igno Jonyno juosta taip pat dalyvavo Vokietijos, Liuksemburgo, Estijos, Indijos, Maroko, Gruzijos, Italijos, JAV, Airijos, Meksikos festivaliuose. 

Didelio tarptautinio dėmesio sulaukusiame filme pasakojama makabriška istorija apie prasilošusį greitosios pagalbos gydytoją Vincentą, kuriam gimsta idėja sukurti su jo darbu susijusį nelegalų žaidimą. Aštraus siužeto istorija su trilerio ir melodramos elementais nagrinėja etinio pasirinkimo klausimus, atskleisdama unikalią sankirtą tarp posovietinio konformisto ir kapitalistinio laimėtojo pasaulėžiūrų. 

„Lošėjas“ – pirmas Lietuvos ir Latvijos bendros gamybos vaidybinis filmas nepriklausomo kino istorijoje, sukurtas bendradarbiaujant kino kompanijoms „Uljanos Kim studija“ ir „Locomotive productions“. Filmo gamybą rėmė Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras, Europos Sąjungos „Media“ programa ir Europos Tarybos „Eurimage“ fondas. 

„Lošėjo“ premjera visuose Lietuvos kino teatruose įvyks rugsėjo 26 dieną. Anonsą pamatykite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą