Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 11d. 12:10

Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas apie filmą „Figmedis“: „Žiūrint apie karą Etiopijoje mane aplankė „déjà vu“

Kadras iš filmo „Figmedis“
„Kino pavasario“ nuotr. / Kadras iš filmo „Figmedis“

Žydų kilmės Mina kartu su šeima gyvena Etiopijoje. Dėl šalyje vykstančio pilietinio karo, jos senelė ieško būdų, kaip būtų galima pasprukti į Izraelį, kur jau gyvena paauglės mama. Tačiau Mina išvykti nenori, mat jos mylimasis liktų čia. Todėl ji bando suorganizuoti kelionę ir jam.

Figmedis“ („Figtree“, rež. Aalam-Warqe Davidian) – tai švelni dviejų paauglių meilės istorija, kurią Toronto kino festivalyje apdovanota režisierė papasakojo remdamasi vaikystės prisiminimais.

Filmą komentuoja Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas. Ambasadorius į Etiopiją pirmąkart atvyko labai panašiu laikotarpiu – filme veiksmas vyksta 1989 m., o A.Maimonas kartu su keletu diplomatų į Etiopiją buvo išsiųstas 1990 m. gruodį. Jo tikslas buvo atidaryti Izraelio ambasadą.

Asmeninio albumo nuotr./Amir Maimon Etiopijoje 1990 m.
Asmeninio albumo nuotr./Amir Maimon Etiopijoje 1990 m.

Etiopijoje jis tapo vyriausiuoju žymios operacijos Solomon“ koordinatoriumi. Per operaciją oro transportu iš šalies sostinės Adis Abebos mažiau nei per 36 valandas buvo išgabenta 15 tūkst. žydų. Viena jų buvo šio filmo režisierė. Tada jai buvo 11 m.

VIDEO: Figmedis | KINO PAVASARIS 2019

„Etiopija mano širdyje užima specialią vietą. Paskutinį kartą ten buvau 2012-aisiais ir praleidau netgi 3 mėnesius.

Žiūrint šį filmą mane aplankė déjà vu. Tai Etiopija, kokią ir prisimenu: tie patys sunkvežimiai, maistas, kalba – visi veikėjai filme šnekasi amharų kalba, komunistinio režimo ženklai... Savomis akimis mačiau, kaip nuimamos Stalino skulptūros, girdėjau istorijas apie išardytas šeimas, grobiamus vaikus.

„Figmedyje“ puikiai perteikiamos emocijos – žiūrėdamas jauti stiprią veikėjų jaučiamą baimę. Tai paliečia ir įtikina.

Režisierė kalba apie vertybes. Draugystė ir meilė pagrindinei herojei yra svarbiau nei saugumas. Manau, kad šis filmas patiks kine ieškantiems išskirtinumo ir autentikos.“

Plačiau apie filmą: https://kinopavasaris.lt/lt/programa/6794-figmedis

Filmo seansai Vilniuje – kovo 22, 31 bei balandžio 3 dienomis, Kaune – balandžio 1 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:26
00:26
00:47

Esports namai

URBAN˙/