Dabar populiaru

Etiopija

Tema Visos temos
Etiopija sxc.hu nuotr./Gyvenimas Etiopijoje

Etiopija – valstybė šiaurės rytų Afrikoje. Ribojasi su Eritrėja, kuri atsiskyrė nuo Etiopijos 1993 m., Džibučiu, Somaliu, Kenija, Sudanu. Sostinė: Adis Abeba.

Tai viena seniausių šalių pasaulyje ir antra šalis pagal gyventojų skaičių Afrikoje. Joje aptikti seniausi žmonijos pėdsakai, tad Etiopija svarbi žmogaus evoliucijos istorijai.
Federalinė parlamentinė respublika. Valstybės galva –  ministras pirmininkas. Suskirstyta į 9 etniniu pagrindu suformuotus regionus bei į tris išskirtuosius miestus.
Etiopija yra labai neturtinga ir priklausoma nuo žemės ūkio valstybė. Žemės ūkyje dirba 80 % šalies gyventojų. Didelė dalis gyventojų pragyvena iš ūkininkavimo. Pagrindiniai žemės ūkio produktai yra javai, ankštiniai augalai, aliejinių augalų sėklos, medvilnė, cukranendrės, bulvės, kirptos gėlės. Auginami dideli kiekiai galvijų, avių, ožkų.
Valstybėje gyvena daugybė skirtingų tautų, kurių išsivystymo lygis ir gyvenimo sąlygos kiekviename regione yra gana skirtingos. Oficialioji kultūra siejama su habešų tautomis, ypač amharais, kurie nuo seno išpažįsta Etiopijos krikščionybę. Jos įtakoje susiformavo savita kalendoriaus sistema, kildinama iš koptų kalendoriaus. Švenčiamos krikščioniškos šventės. Daug habeša vardų yra kilę iš biblinių personažų.

33

Adis Abebos turgus Etiopijoje

41

Kelionė Etiopijoje: Timkat festivalis ir protėvis Lucė

49

Kelionė Etiopijoje: druskos ežeras

34

Kelionė į aktyvių ugnikalnių regioną Etiopijoje

Parašykite atsiliepimą apie 15min