Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 18d. 12:49

Kino festivalyje Trieste – ne tik lietuviški filmai, bet ir bendras Baltijos šalių bei Italijos prizas

Kadras iš filmo „Laiko tiltai“
Organizatorių nuotr. / Kadras iš filmo „Laiko tiltai“

Šiandien prasidėjusiame Triesto tarptautiniame kino festivalyje Italijoje netrūks svarbių įvykių – Lietuvos vardas net tris kartus bus matomas kino programose, o industrijai skirtame forume bus  įteiktas Baltijos šalių ir Italijos bendrai vystomų kino projektų prizas. Tai ilgai laukto tarptautinio susitarimo tarp trijų kino institucijų ir Italijos generalinės kino direkcijos rezultatas, rašoma Lietuvos kino centro pranešime žiniasklaidai.

Kino programoje vėl skambės Lietuvos vardas: trumpametražių konkurse rungsis Lauryno Bareišos darbas „Kaukazas“, programoje „Born in Trieste“ bus pristatytas industrijos renginyje vystytas Audriaus Stonio ir latvių režisierės Kristine Briede bendras dokumentinis filmas „Laiko tiltai“, o „Special Events“ programoje bus parodyta lenkų režisieriaus Krzysztofo Zanussi istorinė drama „Eter“, kurta kartu su Lietuva.

Festivalio metu vyks bendros gamybos kino forumas „When East Meets West“, sukviečiantis prodiuserius, režisierius, platintojus, investuotojus, festivalių programų sudarytojus susipažinti su filmų gamybos naujienomis, užmegzti ryšius.

„When East Meets West“ forume kasmet pristatomi atranką įveikę dokumentinių ir vaidybinių filmų projektai, kurie konkuruoja dėl finansinių prizų. Į konkursinę vystomų filmų programą „Last stop Trieste“ pateko režisierės Marijos Stonytės ir prodiuserės Giedrės Žičkytės kuriamas filmas „Švelnūs kariai“.

Industrijai skirtoje programoje šiemet inicijuojamas bendras Italijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos prizas, skirtas bendrai vystomiems projektams. Tai partnerystės tarp Italijos generalinės kino direkcijos ir Baltijos šalių kino centrų rezultatas, kuriuo siekiama skatint bendradarbiavimą kuriant filmus. Įsteigto apdovanojimo vertė 30 000 Eur. Prizą laimėjusio projekto gamyba turės būti vykdoma kaip Italijos ir bent vienos iš Baltijos šalių bendra gamyba, atitinkanti Europos konvencijos dėl bendros filmų gamybos reikalavimus.

„Pastaraisiais metais šis forumas tapo mūsų regionui reikšminga susitikimo vieta, skatinančia ilgalaikį Rytų Europos ir Vakarų Europos bendradarbiavimą. Tikiuosi, kad įsteigtas Baltijos šalių ir Italijos prizas bendrai vystomiems projektams taps reikšminga paskata prodiuseriams pradėti dirbti kartu jau ankstyvoje filmo kūrimo stadijoje“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas