Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 6d. 21:57

„Kino pavasaryje“ nugalėjo A.Stonio „Moteris ir ledynas“ bei J.P.Matuszyńskio „Paskutinė šeima“

Iškilminga „Kino pavasario“ ceremonija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Iškilminga „Kino pavasario“ ceremonija

Po dviejų savaičių kino maratono iškilmingoje „Kino pavasario“ uždarymo ceremonijoje buvo apdovanoti geriausi festivalio filmai. Konkursinėje programoje „Baltijos žvilgsnis“ pagrindinis prizas atiteko lietuvio Audriaus Stonio dokumentiniam filmui „Moteris ir ledynas“, programoje „Nauja Europa – nauji vardai“ apdovanota Jano P. Matuszyńskio juosta „Paskutinė šeima“.

Atsiimdamas pagrindinį programos „Baltijos žvilgsnis“ apdovanojimą režisierius A.Stonys sakė: „Nežinau ką ir besakyti, esu nustebintas, sujaudintas. Mano filme beveik nėra žodžių, yra vienas sakinys apie bulvinius blynus, tai aš irgi daug jums nesakysiu. Labai jums ačiū.“ Nugalėtojui atiteko 5000 eurų vertės piniginis prizas, įsteigtas Vilniaus miesto savivaldybės.

Po apdovanojimų ceremonijos vykusioje spaudos konferencijoje režisierius tikino, jog apdovanojimo nesitikėjo, nes konkursas buvo labai stiprus: „Sergejus Loznitsa yra didžiausias mano įkvėpėjas, būti konkurse kartu su juo… Ko gi gali tikėtis?“

Geriausiu programos Baltijos žvilgsnis“ režisieriumi buvo pripažintas Sergejus Loznitsa, sukūręs dokumentinį filmą „Austerlicas“. „Džiaugiuosi gaudamas apdovanojimą savo antrame mylimiausiame mieste po Kijevo. Ačiū“, – sakė režisierius.

„Dirbu kine kaip mokslininkas, kaip antropologas. Man labai įdomūs žmonės. Ieškau vietų, kur galiu rasti paradoksus ir paradoksalias situacijas“, – spaudos konferencijoje tikino S.Loznitsa.

Geriausia programos aktore tapo Lene Cecilia Sparrow, atlikusi pagrindinį vaidmenį filme „Samių kraujas“, geriausiu aktoriumi buvo pripažintas Piotras Skvorstovas už vaidmenį filme „Mokinys“.

Konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“ nugalėjo Jano P. Matuszyńskio juosta „Paskutinė šeima“. Prizą atsiėmęs režisierius dėkojo žiuri ir festivaliui. Filmui atiteko 5000 eurų vertės piniginis prizas, įsteigtas Vilniaus miesto savivaldybės.

„Lietuva yra puiki šalis. Mano filmas bus rodomas Lietuvos kino teatruose ir apdovanojimas turbūt reiškia, kad daugiau žmonių jį pamatys“, – sakė režisierius spaudos konferencijoje, patikinęs, kad Lietuvoje ir Lenkijoje filmas buvo sutiktas skirtingai, tai neišvengiama, nes filme pasakojama istorija apie dalininką Zdzisławą Beksińskį Lenkijoje yra puikiai žinoma.

Paklaustas apie darbą su aktoriais, režisierius neslėpė, jog procesas buvo ilgas: „Kai sužinojau, kad vaidins būtent šie aktoriai, turėjome daug laiko, kurio mums suteikė prodiuseriai, kad sukurtume „šeimą“. Tai užtruko penkis šešis mėnesius. Per šį laiką skaitėme scenarijų, apie jį kalbėjome, kai kurias scenas perrašėme“, – sakė Janas P. Matuszyńskis, atkreipęs dėmesį, jog su aktoriais peržiūrėjo ir visus paties Z.Beksińskio kurtus įrašus VHS kasetėse.

Geriausiais programos režisieriais buvo pripažinti filmo „Šlovė“ kūrėjai Kristina Grozeva ir Petaras Valchanovas. Geriausios aktorės apdovanojimas atiteko Miai Petričević už vaidmenį filme „Nespoksok į mano lėkštę“, geriausio aktoriaus prizas – Mariui Repšiui, suvaidinusiam filme „Šventasis“.

Apdovanojimą už M.Repšį atsiėmęs režisierius Andrius Blaževičius spaudos konferencijoje sakė, jog jiedu pažįstami jau dešimtmetį ir M.Repšys vaidina visuose jo filmuose. „Iš anksto žinojau, kad jis vaidins „Šventajame“. Lietuvoje sunku rasti aktorių su tokiu kūnu ir tokiu talentu“, – sakė A.Blaževičius, patikinęs, jog tai ne paskutinis jo filmas, kuriame vaidino M.Repšys.

Konfederacijos CICAE apdovanojimas atiteko filmui „Šlovė“ (rež. Kristina Grozeva ir Petaras Valchanovas).

Programoje „Trumpas konkursas specialusis paminėjimas atiteko juostai „Pusė žmogaus“ (rež. Kritina Kumrić), o pagrindinis prizas – režisierės Zofios Kowalewskos filmui „Artimi ryšiai“. Nugalėtojai atiteko 3000 eurų piniginis prizas.

Geriausia lietuvių kino aktore žiūrovų balsavimu buvo pripažinta Gabija Jaraminaitė, geriausiu aktoriumi – Marius Repšys.

Žiūroviškiausio lietuvių filmo apdovanojimas atiteko Audriaus Stonio filmui „Moteris ir ledynas“. „Be galo džiaugiuosi už dokumentikos žanrą – yra toks prietaras, kad jis nežiūroviškas, elitinis… Labai džiaugiuosi, kad pamatėte šitą filmą, ačiū jums visiems ir iki kitų susitikimų“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė režisierius.

Žiūrovų simpatijų prizas atiteko fimui „Tobuli melagiai“ (rež. Paolo Genovese).

Studentų filmų konkurse geriausiu buvo pripažintas filmas „Pasivaikščiojimas augalų pasaulyje“ (rež. Jūratė Paškevičiūtė, Anouk Chambaz) už kūrybinę drąsą, šviežią požiūrį į mūsų dienų aktualijas ir išskirtnį filmo ritmų pojūtį.

Žiūroviškiausiu trumpametražiu filmu buvo pripažintas režisieriaus Gedimino Šiaulio „Kaukai“. „Noriu padėkoti Lietuvos kino centrui už paramą ir supratingumą. Taip pat – visai komandai, ypatingai tiems, kuri prisijungė sunkiausiu šio filmo kūrimo laikotarpiu“, – teigė G.Šiaulys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos