Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 11 13, 11:44 Atnaujinta 2017 11 13, 14:37

Kultūros ministrė: seksualinis priekabiavimas – opi problema, kurią galime išspręsti tik kartu

Penktadienį Julijai Steponaitytei prakalbus apie Šarūno Barto seksualinį priekabiavimą, o pirmadienį prie kaltinimų režisieriui prisijungus Paulei Bocullaitei, savo poziciją socialiniame tinkle „Facebook“ išreiškė ir kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.
Liana Ruokytė-Jonsson
Liana Ruokytė-Jonsson / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Europoje kas trečia moteris patiria seksualinį priekabiavimą. Tai didelė ir opi problema, kurią galime išspręsti tik kartu. Būtent atvirumas padeda suvokti šios problemos mastą, o visi kartu galime sukurti aplinką, kurioje visiškai nebūtų toleruojami seksualinis išnaudojimas ir žeminimas. Palaikau visas ir visus, prisijungusias ir prisijungusius prie tarptautinio judėjimo #metoo“, – rašoma ministrės „Facebook“ paskyroje.

L.Ruokytė-Jonsson pirmadienį sveikino apie netinkamą seksualinį elgesį pranešančius žmones, bet nekomentavo dviejų menininkių kaltinimų režisieriui Šarūnui Bartui.

„Tai yra iš tikrųjų didelė ir opi problema, kurią iš tikrųjų mes turėtumėme spręsti kartu, ir tokie atviri pasisakymai (...) yra labai pozityvus ženklas“, – žurnalistams sakė ministrė.

„Visuomenė turi pasveikti. Paprasčiausiai mes negalime toleruoti tokių dalykų, todėl labai palaikau visas moteris, taip pat ir vyrus, kurie išdrįsta kalbėti apie šią problemą“, – pridūrė L.Ruokytė-Jonsson.

Taip ji kalbėjo aktorei Julijai Steponaitytei ir dailininkei Paulei Boculaitei viešai pranešus apie galbūt netinkamą Š.Barto elgesį.

Paklausta apie Kultūros ministerijos būsimą bendradarbiavimą su Š. Bartu, ministrė pabrėžė, kad pirmiausia reikia sulaukti teisėsaugos verdikto, taip pat išgirsti ir patį režisierių.

„Palaukime rezultatų ir tada galėsime kalbėti apie kažkokias priemones“, – sakė L. Ruokytė-Jonsson.

Penktadienio vakarą aktorė ir kino koloristė Julija Steponaitytė socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, jog prieš penkerius metus režisierius Šarūnas Bartas bandė ja seksualiai pasinaudoti. Tuo metu J.Steponaitytė buvo 20-ies.

„Aš jaučiausi kalta, sutrikusi. Nežinojau, kas tiksliai įvyko“, – apie penkerius metus trukusią tylą 15min sakė J.Steponaitytė.

Pirmadienį socialiniuose tinkluose ėmė plisti Nanook.lt platformoje paviešintas garso įrašas, kuriame P.Bocullaitė pripažino, jog Julija – ne vienintelė, kuriai teko susidurti su nederamu Š.Barto elgesiu.

Pasak P.Bocullaitės, ji gavo vaidmenį Š.Barto filme, vėliau buvo pakviesta dirbti kaip scenografė. Vieną vakarą, dirbant Š.Barto sodyboje, režisierius pradėjo ją liesti. P.Bocullaitei nuo jo atsitraukus ir pasakius, jog grįžta namo, Š.Bartas netrukus pradėjo smurtauti – jos link metė suoliuką, televizorių, būdamas girtas sėdo į automobilį ir ją vijosi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą