Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 16d. 10:10

„Open Talks“ pokalbis su lietuvių menininke ir kino kūrėja Emilija Škarnulyte – 15min tiesioginėje transliacijoje

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia į kovo mėnesio „Open Talks“ diskusiją, kurioje savo patirtimi pasidalins įvairiose pasaulio šalyse dirbanti lietuvių menininkė ir kino režisierė Emilija Škarnulytė. Virtualiame pokalbyje Emilija papasakos apie motyvaciją kurti, režisierės kelią bei filmų kūrimą Lietuvoje ir už jos ribų. Diskusiją moderuos kino ir dokumentinio meno kultūros prodiuserė Austė Zdančiūtė, šiuo metu dirbanti Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje. Tiesioginė „Open Talks“ pokalbio transliacija vyks kovo 16 d. 17 val. naujienų portale 15min.

Emilija Škarnulytė baigė skulptūros bakalauro studijas Breros menų akademijoje (Italija) ir magistro studijas Tromso šiuolaikinio meno akademijoje (Norvegija). Menininkės filmai buvo rodomi „Serpentine Gallery“ galerijoje (Jungtinė Karalystė), modernaus meno muziejuje „Centre Pompidou“ (Prancūzija) ir daugelyje kino festivalių, įskaitant Roterdamą, Busaną ir Oberhauzeną. Ji yra įkūrėja ir šiuo metu vadovauja analoginių filmų praktikos laboratorijai „Polar Film Lab“, įsikūrusiai Tromso mieste Norvegijoje, ir yra menininkų dueto „New Mineral Collective“ narė.

Kovo 16 d. 15min.lt portale ir „Lithuanian Shorts“ Facebook paskyroje bus galima pamatyti du režisierės Emilijos Škarnulytės filmus, kurie bus rodomi iki kovo 17 d. 10 val.

Dokumentinis trumpametražis filmas „Aldona“ (2013 m.) vaizduoja tikrą istoriją, kurios pagrindinė veikėja - režisierės močiutė, 1986-ųjų pavasarį praradusi regėjimą ir likusi akla visam gyvenimui. Pasak gydytojų, jos akių nervams tikriausiai pakenkė Černobylio atominės elektrinės sprogimas. Filme stebime kasdienę Aldonos kelionę į Grūto parką, kur prisilietimas prie grublėtų neištrinamos praeities monumentų tampa atlaidus, švelnus ir išmintingas gestas.

Antrasis režisierės filmas - eksperimentinė dokumentika „Sirenomelia“ (2018 m.). Sirenomelia yra postžmogaus ateities mitas apie evoliuciją ir gyvenimą, kuomet žmonės jau bus išnykę. Video darbas jungia praeitį ir ateitį, tyrinėjama povandeninė Šaltojo karo atmintis, tiesiogiai išplaukianti iš povandeninės architektūros ir gyvybės formų. Filmas atskleidžia ateitį, kuri yra išlaisvinta iš karinių ir ekonominių struktūrų, sustabdančių dabartį. Ateitį, kurioje ryšys tarp žmonių ir ne žmonių yra pasikeitęs. Ateitį, kurioje kosminė Žemės koegzistencijos dimensija yra persipynusi su socialinėmis struktūromis.

OPEN TALKS – atvirų pokalbių ciklas, kurį nuo 2019 m. vykdo lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, pagrindinis rėmėjas - Lietuvos kultūros taryba. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais - kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis. OPEN TALKS pokalbius galite rasti 15min ir Spotify tinklalaidėse.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:15
23:28
00:46

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/