Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 4d. 12:15

Pagrindiniai festivalio „DOK Leipzig“ prizai atiteko lietuviams

Kadras iš filmo „Pavyzdingas elgesys“
Kadras iš filmo „Pavyzdingas elgesys“

Sekmadienį pasibaigusiame DOKumentikos ir animacijos festivalyje „DOK Leipzig“ dalyvavę lietuvių kino kūrėjų filmai buvo įvertinti svarbiausiais apdovanojimais, praneša Lietuvos kino centras.

Daugiausiai apdovanojimų – net tris, pelnė Audriaus Mickevičiaus ir Nerijaus Milerio dokumentinis filmas „Pavyzdingas elgesys“ (prod. kompanija „Era Film“). Tarptautinėje konkursinėje „DOK Leipzig“ programoje pristatytas filmas pelnė pagrindinį apdovanojimą „Auksinį balandį“, taip pat , tarpreliginės žiuri prizą ir tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI prizą.

Lietuvos, Bulgarijos, Slovėnijos ir Italijos komandas suvienijęs kūrybinės dokumentikos filmas nagrinėja nusikaltimo, atleidimo ir socialinio teisingumo idėjas. Filmą vertinusi žiuri buvo sužavėta, pasak jų: „Pačiais tamsiausiais laikais susidūrus su blogiausiu, mes atrandame tikruosius save ir žmogaus siela nušvinta ryškiausiai. Filmo kūrėjai grakščiai ir kilniai nukėlė mus į unikalią ir netikėtą atpirkimo kelionę.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Nerijus Milerius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Nerijus Milerius

Filmo sumanytojas, režisierius Audriaus Mickevičiaus nei filmo premjeros, nei apdovanojimų nesulaukė – jis mirė 2017 m., todėl jo darbą, paties valia, pabaigė filosofas Nerijus Milerius. Po apdovanojimų ceremonijos Nerijus Milerius sakė: „Būkim nuoširdūs ir atviri. Kaip ir politikoje, kur nelaimės ir krizės kartais padeda kai kuriems politikams „susirinkti taškų“, taip ir pats Audriaus mirties faktas suteikė filmui daug papildomo dėmesio ir svorio. Bet tas svoris lengvai galėjo tapti nepakeliamas, o perduotas pabaigti filmas galėjo tapti našta, kuri galėjo išsprūsti iš rankų. Neišsprūdo. Nieko, ką gavom iš Audriaus rankų, neišvaistėm.“

Dokumentinių filmų projektų pristatymo renginyje „Doc Co-Pro Market“ sėkmingai buvo pristatytas naujausias režisierės Giedrės Žickytės filmas „Irena“ apie žymią Lietuvos profesorę ir teatrologę Irena Veisaitę. Filmo projektas buvo ne tik pastebėtas, bet ir įvertinas „Current Time TV“ (JAV) įsteigtu piniginiu prizu filmo vystymui – 2 000 dolerių.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Giedrė Žickytė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Giedrė Žickytė

„DOK Leipzig“ yra seniausias ir vienas didžiausių bei svarbiausių dokumentiniam ir animaciniam kinui skirtų tarptautinių festivalių, kasmet pritraukiantis iki 50 000 žiūrovų bei pristatantis daugiau kaip 300 naujausių dokumentinių ir animacinių filmų iš viso pasaulio.

Pristatomų filmų gamybą ir pristatymą „DOK Leipzig“ festivalyje rėmė Lietuvos kino centras.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai