15min be reklamos
2023 03 11, 22:15

Poeto J.Marcinkevičiaus įamžinimo konkursas sulaukė 16 projektų

Poetui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Justinui Marcinkevičiui įamžinti Vilniuje skirtas konkursas sulaukė 16 projektų, pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.
Justinas Marcinkevičius
Justinas Marcinkevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ji dar pernai lapkričio pradžioje paskelbė architektūrinio-skulptūrinio objekto J. Marcinkevičiui atminti konkursą.

Kovo 6 dieną baigėsi konkursui skirtų projektų pateikimo terminas.

Rašytojų sąjunga planuoja daugiau kaip prieš dešimtmetį mirusiam poetui Vilniuje pastatyti paminklą greta sąjungos būstinės esančiame skvere K. Sirvydo gatvėje.

„Kai rašėme konkurso sąlygas, įsivaizdavome, kad tai turėtų būti šiuolaikinis, modernus paminklas. Bet gali būti ir architektūrinis sprendimas“, – BNS sakė už konkurso organizavimą atsakinga Edita Utarienė.

Konkurso reikalavimuose nurodyta, kad darbų kaina negali viršyti 280 tūkst. eurų, o tiekėjas privalo turėti mažiausią vieną specialistą, kuris būtų įgijęs aukštąjį meninį išsilavinimą ir sukūręs bei įgyvendinęs bent vieną paminklo ar skulptūros idėją.

E. Utarienės teigimu, pirmiausia bus įvertinta, ar pateikti projektai atitinka konkurso reikalavimus, po to juos vertins trys recenzentai – rašytojas, architektas ir menotyrininkas, vėliau rinksis vertinimo komisija.

Konkurso laimėtojas galėtų paaiškėti gegužę.

Poetas, dramaturgas, vertėjas, akademikas bei visuomenės veikėjas J.Marcinkevičius (1930–2011) per kūrybos metus išleido apie 50 eilėraščių, vaikų poezijos, dramaturgijos, esė, publicistinių knygų, tarp žymiausių jo kūrinių – draminė trilogija „Mindaugas“, „Mažvydas“, „Katedra“.

Rašytojas buvo aktyvus Lietuvai atkuriant nepriklausomybę, dalyvavo Sąjūdžio veikloje, tačiau dalis literatūrologų ir istorikų nevienareikšmiai vertina jo vaidmenį ir kai kuriuos kūrinius sovietmečiu.

Jis 1957 ir 1969 metais yra pelnęs LSSR valstybinę premiją, 2001-aisiais – Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai