Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 10d. 10:10

Tarptautinė trumpametražių filmų diena grįžta į Lietuvą

Kadras iš programos suaugusiems filmo „Mažasis Donis (dešimties colių siaubas)“
Kadras iš programos suaugusiems filmo „Mažasis Donis (dešimties colių siaubas)“

Trumpiausią metų dieną – gruodžio 21-ąją – Europos kino bendruomenė švenčia Tarptautinę trumpametražių filmų dieną. Minėdama šią šventę, lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais jau antrus metus iš eilės organizuoja  „Trumpa, bet diena“ renginių ciklą, kuriame pristato tris unikalias trumpo metro kino filmų programas: „Filmukai vaikams“, programa suaugusiems „WTF“ ir pripažintų lietuviškų filmų programa „Trumpametražiai Sidabrinės gervės laureatai“, rašoma pranešime žiniaskladai.

Itin retai į kino teatrų repertuarus ir televizijų programas patenkančius trumpuosius filmus žiūrovai galės išvysti gruodžio 17–21 dienomis Vilniaus kino teatre „Pasaka“, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bei per televizijos kanalą „LRT Plius“.

Kaip ir kasmet, Europos trumpametražių filmų platintojus vienijanti organizacija „Short Circuit“ specialiai šiai šventei parengė filmų programą mažiausiems kino mylėtojams. Programoje „Filmukai vaikams“ – aštuonios spalvingos istorijos, pasakojančios apie draugystę, išdaigas, nuotykius baseine, virtuvėje ar net negyvenamoje saloje.

Kadras iš programos vaikams filmo „Baltoji varnelė“
Kadras iš programos vaikams filmo „Baltoji varnelė“

„Organizacijos nariai kasmet siūlo geriausius savo šalies trumpametražius animacinius filmus, tačiau į galutinę šventinę programą patenka vos 8 filmai. Labai džiaugiamės, jog šiemet šioje rinktinėje atsidūrė ir lietuviška animacija, tai – Igno Meilūno 2 minučių trukmės filmas „Pono Nakties laisvadienis“, kurį galės pamatyti daugybė Europos šalių gyventojų,” – teigė prodiuserė ir viena iš „Lithuanian Shorts“ agentūros įkūrėjų Marija Razgutė.

„Lithuanian Shorts“ kartu su vienu svarbiausių animacijos festivalių Europoje – Ansi tarptautiniu animacinių filmų festivaliu (Prancūzija) – pristato išskirtinę programą suaugusiems „WTF“. 77 minučių trukmės programoje – 21 filmas, kupinas keistenybių, juodojo humoro ir politiškai nekorektiškų temų.

Trumpais kino filmais galės pasimėgauti ne tik sostinės gyventojai. Bendradarbiaudama su LRT ir Lietuvių kino akademija, „Lithuanian Shorts“ sudarė lietuviško kino programą „Trumpametražiai Sidabrinės gervės laureatai“, kurioje žiūrovai galės išvysti 2015-2017 metais „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus laimėjusius trumpo metro vaidybinius, dokumentinius ir animacinius filmus. Daugiau nei tris valandas trunkančioje programoje – vienuolika talentingų ir perspektyvių lietuvių kūrėjų darbų, kuriuo rodys „LRT Plius“ kanalas.

Šventės metu „Lithuanian Shorts“ taip pat apdovanos daugiausiai tarptautinių kino festivalių apkeliavusio lietuviško trumpametražio filmo kūrėjus.

Trumpiausią metų dieną laukia dar viena šventinė staigmena – tik gruodžio 21-ąją bus galima nemokamai internete pasižiūrėti „Sidabrinės gervės“ kiaušinį 2015 m. pelniusį režisierės Marijos Kavtaradzės vaidybinį trumpametražį filmą „Man dvim keli“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai