Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 26d. 20:35

Tarptautinis Kauno kino festivalis atvėrė duris į gerą kiną

Tarptautinio Kauno kino festivalio atidarymo akimirka
Vytauto Jankausko nuotr. / Tarptautinio Kauno kino festivalio atidarymo akimirka.

Trečiadienio vakarą istoriniame „Romuvos“ kino teatre Kaune buvo atidarytas šeštasis Tarptautinis Kauno kino festivalis.

Šveicarų režisierės Ursulos Meier filmas „Sesuo“ tapo vartais į gero kino renginį. Šis režisierės filmas Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje gavo „Sidabrinio lokio“ apdovanojimą.

Šiais metais festivalis kviečia peržiūrėti daugiau nei 100 filmų, kurie bus priskirti atskiromis programomis. Rinktiniai filmai, retrospektyvos bus rodomi ne tik Kaune, bet ir Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje.

Festivalio programą rasite paspaudę čia.

„Įtemptos akimirkos, daug streso atsiperka per vieną vakarą. Kino mylėtojų komanda verčia toliau dirbti kitais metais, pamiršti įtampą. Pats festivalis šiemet vėl stengiasi būti įdomesnis, greitesnis, linksmesnis ir laukia bei sulaukia daug žingeidžių žmonių“, – kalbėjo viena iš festivalio organizatorių Jūratė Lukošiūtė.

Festivalio atidarymo filmas − jaudinanti ir poetiška drama yra antrasis ilgamtražis vaidybinis režisierės filmas, pasakojantis apie dylikamečio Simono ir jo bedarbės sesers Luizės gyvenimą Šveicarijos pramoniniame mieste.

Kiekvieną dieną berniukus keltuvu užkyla į slidinėjimo rojų ir ten patiria įvairius nuotykius, leidžiasi į suaugusiųjų pasauliui būdingus išgyvenimus bei atranda savitą brandos kelią.

Festivalio atidarymo filmo režisierė U.Meier taip pat dalyvavo renginyje: „Apie festivalį išgirdau prieš dvejus metus ir praėjusiame Kanų kino festivalyje gavau kvietimą iš Ilonos, šio festivalio organizatorės, atvykti čia su savo filmu. Linkiu festivaliui sulaukti daug žiūrovų, nes svarbiausia yra, kad festivalis sulauktų publikos. Dažniausiai festivaliai yra proga žmonėms atrasti naujus filmus.

Filmai, kurie nesulaukia susidomėjimo tiesiog neegzistuoja. Labai džiaugiuosi, kad būtent mano filmas yra pasirinktas atidarymo filmu, tai mane pakylėjo.“

Festivalio atidarymo metu Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas dėkojo festivalio organizatoriams už tai, kad festivalis, pabrėžiantis Kauno miesto vardą iškilo į tarptautinį lygmenį. A.Kupčinskas pažadėjo, kad kitais metais festivalis sulauks ne tik didesnio moralinio palaikymo iš valdžios, bet ir didesnio piniginio rėmimo.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės