Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 22d. 13:48

V.Katkaus debiutinis trumpametražis filmas – Kanų kino festivalio „Kritikų savaitėje“

Kadras iš filmo „Kolektyviniai sodai“
Kadras iš filmo „Kolektyviniai sodai“

Pirmadienį paskelbti gegužės 15–25 d. vyksiančio Kanų kino festivalio paralelinės programos „Kritikų savaitė“ dalyviai. Joje įvyks debiutinio trumpametražio operatoriaus Vytauto Katkaus kūrinio „Kolektyviniai sodai“ pasaulinė premjera. Tai pirmasis lietuvių filmas, dalyvaujantis „Kritikų savaitės“ konkursinėje programoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Filmo veiksmas vyksta karštą vasaros dieną kolektyviniame sode, netoli Vilniaus. Čia padėti tėvams su kasdieniais darbais atvyksta 32-ejų metų užsienyje gyvenantis sūnus. Sūnaus ir tėvo santykiai jau kuris laikas atšalę. Tiek sūnus, tiek tėtis bando vienas kitą pamilti ir pažinti iš naujo. Nenorėdami pyktis, tėvas ir sūnus nekalba vienas su kitu, nes jaučia, kad dialogas tarp jų neįmanomas. Staiga sodų bendrijoje įvyksta gaisras. Jis patraukia ir tėvo su sūnumi dėmesį.

Trumpametražis filmas „Kolektyviniai sodai“ – tai istorija apie dviejų skirtingų kartų susidūrimą bei atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, kurie galutinai pražūsta žmonių abejingumo sūkuryje.

Filmą ne tik surežisavęs bei nufilmavęs, bet ir jam scenarijų parašęs V. Katkus sako, kad ši idėja galvoje sukosi jau seniai, tačiau jis ilgai nemanė, kad tai galėtų virsti filmu.

„Su laiku idėja vis plėtėsi, keitėsi tiek personažai, tiek temos. Daugiausia pasikeitimų įvyko jau filmo pasiruošimo stadijoje. Daug diskutavome, keitėme scenarijų pagal atrastas lokacijas, dailės sprendimus, aktorių tipažus – tiek pasiruošime, tiek filmavimų metu daug eksperimentavome. Buvo svarbu perteikti jausmą ir emociją. Filmavimai buvo sunkūs, spaudė laikas, mat filmavome juosta, bet komandoje visi vieni kitus labai palaikėme. Kai sužinojau, kad filmas pateko į Kanus, buvo sunku patikėti, tačiau kartu su komanda be galo džiaugėmės. Tai didelis įvertinimas ne tik mūsų filmui, bet ir Lietuvos kinui“, – teigia debiutuojantis režisierius.

V. Katkus 2014 m. pabaigė operatoriaus meno bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2015 m. (už filmą „Parketo skutėjai“) ir 2016 m. („Iglu“, rež. Marija Kavtaradzė) Lietuvos operatorių asociacijos apdovanojimuose V. Katkus laimėjo geriausio jaunojo operatoriaus apdovanojimą „Gilė“. Nuo 2016 m. yra šios asociacijos narys. V. Katkaus vardas Lietuvos kino mėgėjams žinomas jau seniai, jis yra nufilmavęs dešimtis trumpametražių filmų bei video projektų, taip pat – ilgametražį dokumentinį „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ (rež. Aistė Žegulytė), buvo vienas M. Kavtaradzės „Išgyventi vasarą“ operatorių.

„Kolektyviniai sodai“ yra rodomas „Kanų kritikų“ savaitės trumpametražių filmų konkursinėje programoje. Jos žiuri prezidentas šiemet yra režisierius Ciro Guerra – jo filmas „Gyvatės apkabinimas“ 2015 m. buvo nominuotas „Oskarui“ kaip geriausias užsienio filmas.

V. Katkaus trumpametražiame filme vaidina Vygantas Bachmackij, Arvydas Dapšys, Aistė Zabotkaitė, Jelena Juščenko. Prodiuserė Viktorija Seniut („Viktoria Films“). Jo gamybą parėmė Lietuvos kino centras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas