Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 13d. 09:32

Valentino dieną kino teatre „Pasaka“ – du legendinio prancūzų režisieriaus J.Demy miuziklai

Kadras iš filmo „Panelės iš Rošforo"
Organizatorių nuotr. / Pora kino teatre

Vasario 14 d. kino teatre „Pasaka" bus parodyti net du prancūzų kino kūrėjo, Naujosios bangos atstovo Jacques Demy darbai. Valentino dienos proga žiūrovų laukia kino klasika tapę filmai „Panelės iš Rošforo" ir „Šerburo skėčiai".

J.Demy filmografija puikiai tinka įsimylėjėliams – nors režisierius, kartu su Jean-Luc Godard ar François Truffaut, laikomas vienu iš svarbiausių Naujosios bangos kūrėjų, nuo savo kolegų, kūrusių Holivudo klišes laužiusias juostas, itin skiriasi. J.Demy savo filmuose perkuria tradicinį pasakojimo būdą, daug kartų girdėtas istorijas papasakodamas naujai.

Net jei tai – pirmasis aklas pasimatymas su J.Demy, galbūt pasirodys, jog buvote susitikę ir anksčiau. Legendinio prancūzų režisieriaus filmai vis dar įkvepia ne tik naujas žiūrovų, bet ir kino kūrėjų kartas. J.Demy įtaką galima pastebėti Damien Chazelle („Kalifornijos Svajos", 2016) bei François Ozon („Potiche", 2010) darbuose.

J.Demi filmai išsiskiria ryškių spalvų palete, įsimintina, neseniai mūsų pasaulį palikusio kompozitoriaus Michel Jean Legrand muzika ir subtiliai įpintomis egzistencinėmis temomis. Po lengvabūdišku romantinių filmų paviršiumi slepiasi likimo bei atsitiktinumo klausimai.

Miuziklas „Šerburo skėčiai" pasakoja apie skėčių pardavėjos dukros (Catherine Deneuve) ir mechaniko (Nino Castelnuovo) meilę. Vis dėlto, tai nėra tradicinė istorija apie ilgą ir laimingą įsimylėjėlių gyvenimą. Filmas ne tik savo forma, bet ir turiniu pasuka visiškai netikėta kryptimi.

„Šerburo skėčiai" vietoj miuziklo tampa opera, kurioje kiekviena dialogo eilutė yra išdainuojama (nuo flirtavimo per pirmąjį pasimatymą iki... kuro pasipildymo degalinėje), o vaizduodamas meilę J.Demy stengiasi žiūrovams parodyti visus šio nenuspėjamo jausmo atspalvius. Filmas buvo nominuotas net keturiems „Oskarams" ir laimėjo pagrindinį 1964 m. Kanų kino festivalio prizą.

Antrasis filmas, spalvingosios „Panelės iš Rošforo", pasakoja apie nedideliame uostamiestyje gyvenančias dvynes – choreografę Delphine (Catherine Deneuve) ir muzikos mokytoją Solange (Françoise Dorléac). Nuo blankios kasdienybės pavargusios seserys svajoja apie meilę ir galimybę pabėgti nuo nykaus mažo miestelio gyvenimo. Rošfore prasidėjus didžiulei mugei, atrodo, pagaliau atėjo metas jų svajonių išsipildymui. Šis pastelinis, šokių numeriais ir džiazuojančiu M.J.Legrand garso takeliu užburiantis miuziklas – svajingas prancūzo žvilgsnis į šeštojo dešimtmečio Holivudą.

Apie filmų kūrimo meną režisierius yra pasakęs: „Turi žiūrovus pravirkdyti, prajuokinti, priversti šokti ir mylėti." J.Demy filmų seansai vyks vasario 14 d. kino teatre „Pasaka", o visos Lietuvos žiūrovams filmai prieinami „ŽMONĖS Cinema" namų kino platformoje.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas