Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 3d. 08:00

Menininkė J.Šmidtienė Vilniaus knygų mugėje domisi profesine literatūra

Originaliosios kalėdinės Kauno eglės puošėja J.Šmidtienė Vilniaus knygų mugėje labiau dairosi ne grožinės, bet profesinės literatūros.
Asmeninio archyvo nuotr. / Originaliosios kalėdinės Kauno eglės puošėja J.Šmidtienė Vilniaus knygų mugėje labiau dairosi ne grožinės, bet profesinės literatūros.

Sparčiai artėjant Vilniaus knygų mugei, 15min.lt domisi, ką žiemos vakarais vaikystėje skaitė ir tebeskaito žymūs Lietuvos žmonės. Šįkart apie savo mėgstamą literatūrą ir autorius pasakoja kaunietė menininkė, Kauno „Tekstilininkų ir dailininkų gildijos“ steigėja ir vadovė Jolanta Šmidtienė.

Plačiajai visuomenei jos pavardė tapo žinoma po to, kai šiemet menininkė sugalvojo ir kartu su pagalbininkais originaliai išpuošė pagrindinę Kauno eglę. Rotušės aikštėje stovėjusi žaliaskarė vieno naujienų portalo skaitytojų nuomone, šiemet buvo gražiausia Lietuvoje.

Kokias knygas mėgote skaityti vaikystėje?

Jų buvo labai daug. Ne vieną kartą skaičiau Džanio Rodario „Čipolino nuotykius“, pasakas apie Eglę žalčių karalienę, Pelenę. Paauglystėje, kaip ir dauguma, perskaičiau viską apie indėnus, taip pat ir istorinius Alexandre Dumas romanus, pradedant knyga „Trys muškietininkai“. Buvo ir rusų literatūros periodas. Tuo metu visi gyrė, pavyzdžiui, Aleksandrą Bloką, tai skaitėme ir mes.

Kokią literatūrą skaitote dabar?

Paskutiniu metu dažniau nei knygas skaičiau žurnalus. Stengiuosi perskaityti kuo daugiau laikraščių, specializuotų, meno leidinių, tokių kaip „Nemunas“. Paskutinė perskaityta knyga – Dano Brawno „Da Vinčio kodas“.

Ar lankotės Vilniaus knygų mugėje?

Esu buvusi ir ne kartą. Manau, kad tai labai geras renginys ypač tiems, kurie ieško profesinės literatūros, kad ir mums – menininkams. Knygynuose jos sunku rasti. Šiemet, jei tik leis galimybės, būtinai važiuosiu į Vilniaus knygų mugę“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“