Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gruodžio 11d. 20:54

A.Puklevičius lietuvių žinių apie Pirmąjį pasaulinį karą spragas bandys ištaisyti knyga

Aidas Puklevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Aidas Puklevičius
Paskutinę „Paviljono“ knygų savaitgalio dieną atvykti literatūros ir istorijos gerbėjus kvietė rašytojas, vertėjas Laurynas Katkus ir viešųjų ryšių specialistas Aidas Puklevičius, kuris prabilo apie būsimą knygą. Būsimuoju kūriniu autorius ketina užpildyti lietuvių žinių spragas apie Pirmąjį pasaulinį karą.

Koks L.Katkaus ir A.Puklevičiaus santykis su Pirmuoju pasauliniu karu?

L.Katkus yra knygos „Judantys šešėliai“ autorius. Šiame kūrinyje persipina šiuolaikinio ir XX amžiaus pradžioje gyvenančio žmogaus patirtys. L.Katkus taip pat yra Ernsto Jungerio knygos „Plieno audrose“ vertėjas. Šis kūrinys buvo išrinktas geriausia laidos „15min knygos“ vasario mėnesio knyga.

L.Katkus taip pat sakė, kad jį Pirmasis pasaulinis karas domina tuo, jog tai buvo moderniosios epochos pradžia, vaikystė. Tame laikotarpyje mes galime atpažinti daugelį dabarties ženklų.

Tuo tarpu A.Puklevičius, kuris domisi Pirmuoju pasauliniu karu ir literatūra apie šį laikmetį, plačiau prakalbo apie būsimą knygą, kurioje jis būtent ir kalbės apie šį istorinį laikotarpį.

Apie būsimą knygą jis užsiminė dar rugsėjį, kuomet bendravo su „15min knygomis“.

„Jau prisikalbėjau, kad tą knygą apie Pirmąjį pasaulinį karą išleisiu karo pradžios minėjimui, kas įvyko prieš dvejus metus. Po to buvau pasakęs, kad ją išleisiu Somos mūšio šimtmečiui, bet jis jau vyko šiais metais. Tai dabar turiu kitą orientyrą – 2018 metų lapkričio 11 dienos 23 val. 11 minutę – kada ir baigėsi Pirmasis pasaulinis karas. Šią idėją vis stumiu į priekį ir rašau, o kadangi dar turiu porą metelių, dabar jau realistiškai žiūriu, kad turėčiau pabaigti“, – tuomet kalbėjo A.Puklevičius. Visą interviu galite skaityti čia.

Knygą rašyti A.Puklevičius pradėjo 2013 metais.

Paklaustas, kokią temą kūrinyje ketinama nagrinėti, A.Puklevičius teigė, kad tai bus dokumentinio žanro knyga. „Joje bus kalba apie karo priežastis, kaip karas pakeitė tuometines visuomenes, kokie buvo karo padariniai. Tai dokumentika, jokios beletristikos“, – pasakojo A.Puklevičius.

Pasak jo, būsima knyga bus skirta plačiajai visuomenei: „Čia nebus istoriografinio žargono.“

„Noriu ja užpildyti mūsų istorijos žinių spragas“, – kalbėjo jis.

Kad Pirmasis pasaulinis karas yra primiršta tema, sutiko ir L.Katkus.

„Paviljono“ knygų savaitgalis subūrė sostinės knygų mėgėjus. Čia dvi dienas jaukioje erdvėje skaitytojams buvo siūloma dalyvauti keliolikoje renginių: nuo knygų pristatymų iki koncertų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:23
00:20
00:45

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams