Dabar populiaru
15min be reklamos

Laurynas Katkus Visos temos

Laurynas Katkus Laurynas Katkus

Laurynas Katkus (g. 1972 m.) – poetas, eseistas, literatūros istorikas, vertėjas. Vilniaus universitete studijavo lituanistiką, filologijos studijas Vilniaus, Norvičo, Leipcigo ir Berlyno universitetuose baigė humanitarinių mokslų daktaro laipsniu.  

Išleido tris eilėraščių rinkinius (paskutinis – „Už 7 gatvių“ (Rašytojų sąjungos leidykla),  esė  rinkinį „Sklepas“  (Rašytojų sąjungos leidykla, 2011)  ir studiją apie tremtį poezijoje „Tarp Arkadijos ir Inferno“ (Literatūros ir tautosakos instituto leidykla, 2011). 2012 metais L.Katkus išleido romaną „Judantys šešėliai“ (Tyto Alba), o 2014-aisiais pasirodė jo sudaryta  geriausių lietuviškų apsakymų rinktinė „Troleibuso istorijos“ (Kitos knygos).

L.Katkaus kūriniai yra išversti į daugiau nei dešimt kalbų, jo poezijos ir eseistikos knygos pasirodė Vokietijoje, Austrijoje, JAV.

Yra vertęs iš vokiečių, anglų, rusų ir ispanų kalbų. Tarp žymesnių vertimų – Susanos Sontag esė rinkinys „Apie fotografiją“, Walterio Benjamino esė rinktinė „Nušvitimai“, Friedricho Hoelderlino poezija.

Parašykite atsiliepimą apie 15min